Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Ne forvet ne savunma SORUN ORTA SAHA!

Ne forvet ne savunma SORUN ORTA SAHA!

Konyaspor yenilgisi sonrasında Teknik Direktör Çalımbay, takımı için net teşhisi koydu:

Trabzonspor’da Teknik Direktör Rıza Çalımbay, ilk yarının tamamlanması ve kupa sınavının ardından takımının en önemli sıkıntılarından birinin orta alan olduğunun mesajını verdi. Tecrübeli teknik adam ligde Burak Yılmaz, kupada da Rodallega’nın gol yapmasıyla kazanan bir takım kimliği oluşmasının rahatsızlığını yaşarken, “Biz Konyaspor maçında sadece Rodallega’dan gol bekliyoruz. Onun sıkıntısını gördük. Ya da ligde ‘sadece Burak gol atacak’ diye bir şey yok. Eğer bir transfer yapacaksak gole yakın mevkilere transferler yapmamız gerekiyor” diyerek yönetime de mesaj gönderdi.

Trabzonspor’da golcü oyuncular Burak Yımaz, Rodallega ve N’Doye ligde 21 gole imza atarken, takımdaki diğer bölgelerde görev yapan oyuncular sadece 12 gole imza koyabildi. Kupadaki görüntü ise rakiplerin konumu nedeniyle lige nazaran biraz daha pozitif. Burak’ın forma giyinmediği kupa maçlarında 9 gol N’Doye ve Rodallega’dan gelirken, orta saha oyuncuları da 6 gol attı. Trabzonspor’un bu görüntüsü Rıza Çalımbay’ı rahatsız ederken, tecrübeli teknik adamın transfer yapılması halinde orta alanı hareketlendirmek için kanatlara oyuncu alınması yönünde ısrarcı olacağı öğrenildi.

Haberler