Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Rize ince eleyip sık dokuyor

Rize ince eleyip sık dokuyor

Transfer çalışmalarını sürdüren yeşil-mavililer sezon başındaki hataları tekrarlamak istemiyor

Başkan Yardımcı, “Kadromuza katmak istediğimiz futbolcularla yaptığımız görüşmelerde istenilen rakamlar çok fazla. Böyle yüksek rakamlara vicdan olarak da evet diyemeyiz” dedi

Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kemal Yardımcı ligin ilk yarısını hedefe yakın bir yerde bitirdiklerini söyledi. İlk yarıdaki hedeflerinde ufak tefek şaşmalar olduğuna dikkat çeken Yardımcı, “Şikâyetçi değiliz. İlk yarı sonunda bulunduğumuz konum bizi ikinci devrede sonuca gidebiliriz inancını itiyor. Sezon sonunda mutlu sona ulaşmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bunun içinde birlik ve beraberlik zamanı. Şehirde Süper Lig’e çıkacağımıza inanıyor. Her kesimde memnuniyet var. Bizde bu memnuniyeti sezon sonunda taçlandırmak istiyoruz” dedi.

İçinde bulundukları mali tabloyu çözmeye çalıştıklarının altını çizen Başkan Yardımcı, “Bir yandan mali tabloyu çözmeye çalışırken diğer yandan da manevi değerleri yerine getirmek için büyük uğraş veriyoruz. Düşüncemiz, niyetimiz ve hedefimiz Süper Lig’e çıkmaktır” dedi. Devre arası transfer çalışmalarına devam ettiklerini söyleyen Yardımcı, “Transferde hata yapma lüksümüz yok. Bu yüzden çok ince eleyip sık dokuyoruz. Ancak bazı sıkıntılarımız var. Bu sıkıntıları çözmeden transferde huzurlu ve sakin davranamayız” şeklinde açıklamalarda bulundu.

“Kadromuza katmak istediğimiz futbolcularla yaptığımız görüşmelerde istenilen rakamlar düşündüğümüzün çok üstünde” ifadesine yer veren Yardımcı, “Bu nedenle biraz sabır göstermek zorundayız. Bu rakamlarla transfer yapmak çok gözüküyor. Bir futbolcunun yarım sezon için istediği ücret çok yukarılarda. Böyle yüksek rakamlara vicdan olarak da evet diyemeyiz. Çok dikkatli hareket edip hedefe varma noktasında sabırlı ve sükûnetli olmalıyız. Rakamlar biraz insafa gelsin. TFF 1. Lig’de oynadığımızı unutmadan transfer yapmak istiyoruz” dedi.

Transferde istenilen rakamların kulüplerin belini büktüğüne dikkat çeken Başkan H. Kemal Yardımcı, “Elbette hocamızın istediği transferleri gerçekleştirip eksiklerimizi gidereceğiz. Transfer komitesi de bunun için çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdürüyor. Ancak transfer piyasasında rakamların oturması lazım. Ligin ikinci yarısı çok daha zor mücadelelere sahne olacak. Bizde bu zorluğun üstesinden gelmek için sonuna kadar mücadele edeceğiz. Ancak transferde ekonomimize göre hareket etmek zorundayız” diye konuştu. 

Haberler