banner114

Zimmet tartışması büyüdü

Cora Belge Çıkarınca...

KIZILAY’IN avukatlarından iken azledilen CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen’le ilgili ortaya atılan zimmet iddası büyüyor. Pekşen’in “Zimmetime para geçirdiğime ilişkin belge çıkarsınlar, istifa ederim” restine karşı önceki gün AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora Kızılay Teftiş Kurulu’nun raporunu ortaya koydu. “İşte zimmetin belgesi” diyen Cora’ya Pekşen’den dün ağır hakaretler geldi.

Pekşen Ağır Konuştu

 KIZILAY Teftiş Kurulu’nun raporuna sahte diyen Pekşen, bir kumpasla karşı karşıya kaldığını belirterek, “Sahte belgelerle yine iftira atıyor.” dedi. Pekşen, “Yalana dayanan iddialarını kanıtlayamazsan şerefsiz ve haysiyetsizsin. Madem bilgi ve belge vardı bu kadar zamandır neden açıklamadın da şimdi seçim arifesinde bu yalanları ortaya atıyorsun?” şeklinde konuştu.  

Cora: Sorularıma Cevap Ver

PEKŞEN’İN sözlerine anında cevap veren Cora hukuka işaret ederek, “Hukuk Kızılay’dan isteyecek. Sahte mi gerçek mi olduğu belli olacak? Çok açık ve net söylüyorum bu belgelerin sahte olduğunu ispatlasın bende siyaseti bırakacağım. Dosya numarası arıyorsan, bu soruşturma dosyasının üzerinde tüm belgelerin tarih ve numarası yazılıdır. Sorularımın cevabını istiyorum.” dedi.

Niçin Sulh İmzaladın?

PEKŞEN’İN şeref ve haysiyet suçlamaları karşısında “Ağzımı bozmayacağım” diyen Cora, Pekşen’e Kızılay’la niçin sulh imzaladığını sordu. Cora “Usülsuz sulh ve ibra sözleşmesini niçin imzaladın? Madem zimmetinde Kızılay’ın parası ya da yetim hakkı yoktu, azledildikten sonra niçin sulh olmak istedin?Laf ebeliği yapıp kaçma. O paraların bir kısmını sonradan iade etmen zimmeti ortadan kaldırmaz.” dedi. 

TRABZON Gazeteciler Cemiyetinde bir basın toplantısı düzenleyen AK Parti Trabzon Milletvekili Av.Salih Cora, aynı salonda kendisine meydan okuyan CHP Trabzon Milletvekili Av.Haluk Pekşen’e Kızılay Teftiş Raporunu yayımlayarak yanıt vermişti. Pekşen ise raporların sahte olduğunu iddia ederek Cora’ya ağır hakaretlerde bulundu.

Pekşen’in sahte rapor iddialarına cevap veren Cora, raporun sahte olduğu ispatladığı takdirde istifaya hazır olduğunu söyledi. Cora “Bu iddiaların gerçek mi iftira mı olduğunu mahkeme karar versin. Çok açık ve net söylüyorum bu belgelerin sahte olduğunu ispatlasın bende siyaseti bırakacağım. Dosya numarası arıyorsan, Bu soruşturma dosyasının üzerinde tüm belgelerin tarih ve numarası yazılıdır. Sayın Pekşen, laf ebeliği yapıp kaçma. Bu lekeyi temizlemez. Sorularımın cevabını istiyorum.” dedi.

GERÇEK Mİ İFTİRA MI MAHKEME KARAR VERSİN!

Pekşen’in açıklamalarını okuduğunu ve Kızılay’ın teftiş raporlarını sahte olmakla suçladığını hatırlatan Cora “Çok açık ve net söylüyorum bu belgelerin sahte olduğunu ispatlasın bende siyaseti bırakacağım. Eğer kendisine iftira atıyorsam hiç korkmasın beni savcılığa şikâyet etsin. Bu iddiaların gerçek mi iftira mı olduğunu mahkeme karar versin. Bizim iddialarımızın hiçbirine cevap veremeden karşı atağa geçmek için hakaret ve küfür saydırdı. Kötü söz sahibinindir. Ağzımı bozmayacağım. Ama bilin ki her kap kendi içindekini sızdırır. Benim ifadelerim çok açıktır. Tekrar soruyorum? Kızılay’ın avukatlığından niçin azledildin önce bunu açıkla! Sen vekâletten azledildikten sonra Kızılay ‘ait paraları ne kadar süre hesabında bulundurdun. Kızılay’a ait olan yüklü miktarda bir parayı yetkin olmadığı halde uzun süre şahsi hesabında bulundurmak zimmet değil de nedir?” diye konuştu.

NİÇİN SULH OLMAK İSTEDİN?

Cora, Kızılay’daki göreviyle ilgili Pekşen’e bazı sorular yöneltti. Cora “Kızılay yönetimi bu paraları iade etmen hususunda şahsına ihtar gönderdi mi? Siz bunun üzerine avukatlık sözleşmenizde hak etmediğiniz halde haksız ve hukuksuz bir şekilde ‘Kızılay’a teslim ettiğin ve henüz vekâlet ücretine hak kazanmadığın’ davalardan yeniden vekâlet ücreti isteyerek bu paraların zimmetinizdeki paradan mahsup edilmesini istedin mi? Bu şekilde Kızılay’ı tukakaya getirip usulsüz bir sulh ve ibra sözleşmesi imzaladınız mı? Madem zimmetinde Kızılay’ın parası yetim hakkı yoktu azledildikten sonra niçin sulh olmak istedin? Bu sulh sözleşmesi aynı zamanda bir ikrar bir kabul değil midir?” dedi.

YAZILI, DELİLLİ, İSPATLIDIR!

Pekşen’in yaptığı sulh ve ibra sözleşmesinin geçersiz olduğunu hatırlatan Cora “Yaptığın yolsuzluğu hukuki kılıfa sokarak üstünü örtemezsiniz. Kızılay yönetimi değişince her şey ortaya çıktı. Gazetecilere dağıttığım teftiş raporu bizzat Kızılay tarafından hazırlanan idari bir soruşturmadır. Dosya numarası arıyorsan, Bu soruşturma dosyasının üzerinde tüm belgelerin tarih ve numarası yazılıdır. Bir gram eksik ve fazlalık yoktur. Yazılı, delilli, ispatlıdır. Basın mensuplarına verilmiştir. Neresinde sahtelik var; yüreğin varsa çık açıkla! Hiç o yana bu yana yalpalama Sayın Pekşen, laf ebeliği yapıp kaçma. O paraların bir kısmını sonradan iade etmeniz de zimmeti ortadan kaldırmaz. Bu lekeyi temizlemez. Sorularımın cevabını istiyorum. Hakaret ederek soyut iddialarda bulunarak beni yolumdan alıkoyaman mümkün değildir. Bir daha söylüyorum Yetkin olmadığı halde başkasına ait parayı üzerinde bulundurman zimmettir. Kızılay’ı zarara uğrattı ve yetim hakkı yedin..Filiz YILDIRIM

SAHTE BELGELERLE İFTİRA ATIYOR!

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora’nın Trabzon Gazeteciler Cemiyetinde CHP Trabzon Milletvekili Av. Haluk Pekşen ile ilgili yaptığı açıklamalara, Pekşen’den flaş yanıt geldi.Cora’nın açıklamalarına sert tepki gösteren Pekşen  “Sahte belgelerle ordusuna kumpas kurmuş bir partinin mensubundan da tam olarak bu beklenirdi. Eğer şeref ve haysiyetin varsa, Trabzon sokaklarında onurlu bir şekilde dolaşmak istiyorsan şahsıma açıldığını ileri sürdüğün davanın hangi mahkemede hangi dosya numarası ile açıldığını ve bahsi geçen raporu derhal açıklamalısın.” ifadelerine yer verdi.

Cora’nın seçim öncesi maksatlı bir şekilde hareket edip iftiraya dayanan haberler yaptığını öne süren Pekşen “Bu haberin arkasında kimlerin olduğunu gayet iyi biliyorum. Cora, ileri sürdüğü iddiaları daha önce de gündeme getirmişti. Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde yaptığımız basın açıklamasında Cora’yı bu iddiaları ispat etmeye ve belgeleri yayınlamaya davet etmiştik. Ancak ortaya koyabildiği bir belge ya da mahkeme kaydı yok. Sahte belgelerle yine iftira arıyor.” diye konuştu.                                   

Filiz YILDIRIM

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner108