Yeni parti sinyali verdi

54. hükûmetin Başbakanı ve Millî Görüş Lideri merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan, vefatının 7. senesinde binlerce kişinin katıldığı “Konuştuğunu Yapan Adam: Prof. Dr. Necmettin Erbakan” konulu anma ve anlama programı ile Trabzon’da anıldı. 19 Mayıs Spor Salonu’nda binlerce kişinin katıldığı program, Kur'an-ı Kerim okunması ve dua edilmesi ile başladı. “Yeni 40 yıl Dr. Fatih Erbakan ile başlıyor.” anonsu ile Refah'ın vakti geldi müziği eşliğinde Mücahit Erbakan sloganları arasında sahneye gelen Erbakan Vakfı Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, yeni kuracakları partinin sinyalini verdi. Erbakan, “Siyonizm’e hocamızın memleketi Trabzon’dan sesleniyoruz! Erbakan Vakfımızı kurduğumuz günden beri 4 yıl geçti. Siyonizm ve Türkiye duysun ki 4 yıldır izledikleri filmin fragmanıydı. Çok yakında filmin kendisi başlayacak. En kısa süre içinde filmin kendisini izlemeye başlayacaklar. Milletimizin kurtuluşu ve selameti için zafer Milli Görüşçülerindir ve zafer yakındır.” dedi.

Eski başbakanlardan Necmettin Erbakan, vefatının 7. yıl dönümünde, Erbakan Vakfı Trabzon Şubesinin 19 Mayıs Spor Salonu’nda düzenlediği "Konuştuğunu Yapan Adam: Prof. Dr. Necmettin Erbakan" başlıklı etkinlikle anıldı. Programda konuşan Fatih Erbakan, Erbakan Vakfının Siyonizm’e haddini bildireceğini söyledi. Erbakan sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Erbakan’ın memleketi Trabzon’dan hep bir ağızla diyoruz ki Erbakan Vakfımızın gayretli çalışmalarıyla ABD’ye, Siyonizm’e haddi bildirilecektir. Önümüze hangi engelleri koyarlarsa koysunlar en kısa zamanda geleceğiz ve Türkiye’yi ikinci 40 yılda büyük hedeflere ulaştıracağız. Dış güçlere Siyonizm’e Trabzon’dan sesleniyoruz ki ey zalimler, ey Siyonizm: Erbakan Vakfımızı kurduğumuz 4 senedir izledikleriniz asıl filmin fragmanlarıydı. İnşallah önümüzdeki dönemde fragmanlar değil filmin kendisi başlayacak. Bugüne kadar izlediğiniz fragman sahneleriydi. Önümüzdeki günlerde en kısa süre içinde filmin kendisini izlemeye başlayacaksınız. Bu filmde de 2. Yalta Konferansı olacaktır. Ayasofya Camii’ndeki Cuma hutbesinde İslam Birliği’nin ilanı olacak. Mescid-i Aksa’da hep beraber kılacağımız şükür namazı olacak.” 

TSK’NIN KULLANDIĞI SİLAHLAR ERBAKAN’IN ESERİDİR

Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Bugün Türk Silahlı Kuvvetlerinin yaptığı Zeytin Dalı Harekâtı’nda millî silahların kullanılabilmesi 40 sene önce Erbakan Hocamızın kurmuş olduğu ASELSAN ve TUSAŞ gibi kuruluşların çalışmalarının neticesindedir. İşte yeniden büyük Türkiye böyle kurulur, işte konuştuğunu yapan lider böyle olur. Erbakan deyince laf değil icraat konuşulur.” ifadelerini kullandı.

ERBAKAN’IN HARİTASI İSLÂM’DIR

Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın pusulası akıl ve ilim, haritası ise İslâm olan bir lider olduğunu belirten Fatih Erbakan, “Bu sayede İslâm âlemine 40 sene boyunca rehberlik etti, bu sayede İslâm âleminin radarı vazifesini gördü. O, mazlumların ve ezilenlerin umuduydu. O, zalimleri ve Siyonist’leri titreten Erbakan'dı. Onun saçındaki her bir ak düşmüş tele baktığınızda Kudüs'ü, Çeçenistan'ı, Bosna'yı, Keşmir'i, Arakan'ı görmeniz mümkündür. Yolu peygamberlerin yoluydu." diye konuştu.

"Erbakan Vakfımız, 'Erbakan'ı ve onun davasını, Erbakan’ca düşünmeyi tarihe gömüp üzerine beton dökeceğiz.' diyen anlayışa karşı en güçlü ve tek başkaldırıdır.” diyen Erbakan, hocasının davasından vazgeçmeyeceklerini söyledi.

TRABZON, ‘GEMİLERİ YAKTIK GELİYORUZ’ DİYOR

“Hocamızın memleketi olan Trabzon’dan tüm Türkiye’ye sesleniyoruz: Millî Görüşçüleri Trabzon’da görmek bizleri gururlandırıyor.” diyen Erbakan sözlerine şöyle devam etti: “Trabzon’da aynı Erbakan Hoca gibi bizi bağrına basan siz değerli Trabzonlulara teşekkürlerimi sunuyorum. Baharı başlatan çiçek Erbakan Hocamızı rahmetle anıyoruz. Onun açtığı yolda yürüme kararlılığında olduğumuzu tüm dünyaya göstermek için kendi memleketi olduğu Trabzon’da hocamızı anıyoruz. Ey ırkçı emperyalizm, malum medya, Siyonizm’in iş birlikçileri; işte Erbakan Vakfı işte Millî Görüş. İşte Siyonizm’le mücadelenin bordo berelileri… Bugün Trabzon’da toplanan insan seli, Erbakan Hocamızın vefatından 7 sene sonra dahi Millî Görüş ve Millî Görüşçüler dimdik ayaktadır diye haykırıyor. Burada toplanan insanlar Millî Görüş’ü bitiremezsiniz diye haykırıyor. Buradaki insanlar Erbakan Hocamızın giydiği şanlı Millî Görüş gömleğini son nefesine kadar çıkarmayacağız diye haykırıyor. Bu insan seli gemileri yaktık geliyoruz diye haykırıyor.”

ERBAKAN’IN DAVASI KIYAMET SABAHINA KADAR YAŞAYACAK!

“Erbakan Vakfı, hocamızın düşünceleriyle yürüyen dava erlerinin toplandığı yerdir. Erbakan Vakfı, Erbakan’ı onun davasını üzerine beton dökerek tarihe gömeceğiz diyenlere karşı tek başkaldırıdır. Biz azimli mücahitler olarak diyoruz ki ‘Ey Siyonistler! Erbakan Hocamızın davası kıyamet sabahına kadar yaşayacak ama sizin bu sömürü düzeniniz işte bu mücahitler tarafından üzerine beton değil kurşun dökülecek Allah’ın izniyle! Erbakan vefat etti diye vazgeçeceğimizi mi sandınız? Erbakan Hocamız nasıl sizi nasıl korkudan titrettiyse ikinci 40 yılda da bu mücahitler sizi titretmeye devam edecek. Erbakan Hocamızın ‘Bana ne Amerika’dan!’ haykırması davasına inanmış cesur bir lider olarak bu sözün temsil ettiği manayı fedakârca hayata geçirmişti. Amerika’dan değil Allah’tan korkan hocamız emrini verdi ve Kıbrıs zaferi kazanıldı. Kıbrıs, Erbakan Hocamızın ‘Bana ne Amerika’dan!’ duruşuyla kazanıldı. ABD ambargo uygulayınca ABD büyükelçiliğinin sokağının adını Kıbrıs diye mi deriştirdi? Hayır! ABD’nin İncirlik Üssü’nü kapattı. İşte ‘Bana ne Amerika’dan!’ anlayışı böyle yapılır. ABD’ye böyle had bildirilir! ABD’ye haddini bildirmek, ikili görüşmede bacak bacak üstüne atmakla olmaz. Bu adımları Allah rızası için siyaset yapanlar atabilir. Bugün Erbakan Hocamız bu kürsüde olsaydı Türkiye’yle ilgili son derece önemli tespitleri olurdu. Trump’ın Kudüs kararı karşısında yazılı ve sözlü kınama değil, bunun karşılığında İncirlik Üssü’nü kapatan bir ülke isterdi. Kudüs’ün doğusu bizim batısı onların olsun anlayışı değil, ‘Kudüs İslâm’ındır’ diyen bir Türkiye isterdi. Erbakan lider olan bir Türkiye isterdi.”

AKINTÜRK: ERBAKAN’IN FİKİRLERİNİ UYGULAMALIYIZ

Erbakan Vakfı Trabzon Şube Başkanı Ahmet Ziya Akıntürk ise “Burada ortak değerimiz Erbakan Hocamızın vefatının 7. yılı dolayısıyla toplandık. Erbakan Hocamızın fikirlerini doğru anlamalıyız. Fikirlerini uygulamalıyız. Onun için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Hocamız mücadeleye başlarken, ‘Biz Siyonizm hapishanesinde isyan çıkarmış bir avuç mahkûmuz.’ diyerek mücadelesinin koordinatlarını vermiştir. Yine hocamız yerli otomobile karşı çıkanlar için de ‘Mesele, şeftali yerine motor üretmek istememizdi. Biz şeftaliden başka bir şey üretemeyiz.’ diyenlerin karşısına o yıllarda düzenlenen motor kongresinde çıkıp işte motor üretildi diyen kişiydi. Erbakan Vakfımız bir bambu ağacı gibi büyümektedir. Tohum yeniden sulanır, gübrelenir. Bambu ağacı 1. yılında toprağın dışına filiz vermez. 3 ve 4. yıllarda her yıl yapılan işlemler tekrarlanır 5. yıl bu bambu vermeye başlar ve 6 hafta gibi kısa sürede yaklaşık 24 metre boyuna ulaşır. Hocamızın mekânı cennet olsun.” dedi.

Gültekin SADIKOĞLU

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner89

banner108