Trabzon’u Hangi Yönden

İstanbul’a  Benzetti?

SAADET PARTİSİ Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu il kongresi için geldiği Trabzon’da hükümete yönelik açıklamalar yaptı. Seviyeli bir üslup kullanan Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “İstanbul’a ihanet ettiler” sözünden hareketle söylemini Trabzon’a getirdi.

Yomra’yı Görünce İhaneti

Kimin Yaptığını Sordu

TRABZON Yomra’daki vaziyeti dillendiren Karamollaoğlu, “Şimdi Trabzon'dayım. Buraya gelirken gördüğüm yüksek binalar beni şok etti. Bunlara nasıl izin verilebilir? İstanbul'a kimlerin ihanet ettiğini anladık da Trabzon'a kim ihanet etti? Bunu anlamakta zorluk çekiyorum.” diye konuştu.

Her Şeyi Trabzonspor’a

Bağlayarak Büyüyemezsiniz

KARAMOLLAOĞLU, Trabzon’un her şeyi Trabzonspor’a bağlayarak şehri ayağa kaldıramayacağını ve yeni bir planlamaya ihtiyaç olduğunu söyledi. Karamollaoğlu, “Bu ülkeyi yönetenler Trabzon’un ekonomik yönden nasıl ayağa kalkacağını planlamalıdırlar.” dedi. 

Trabzon Son 15 Yılda

Bu Kadar Mahvedilmemeliydi

TRABZON’UN geleceğine ilişkin kişisel yorumunu dile getiren Karamollaoğlu, “Ben şahsen Trabzon’un büyük sanayi tesislerinin kurulduğu bir il olmasını istemem. Bu doğallıkların korunması icap ederdi ama hakikaten Trabzon 15 yılda bu kadar mahvedilmemeliydi.” diye konuştu.  .

Saadet Partisi Trabzon İl Başkanlığı 7. Olağan kongresi, Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da katılımı ile gerçekleşti. Tek listeyle gidilen kongrede Saadet Partisi Trabzon İl Başkanı Cevat Kurt, yeni yönetimi ile oy kullanan 550 delegenin tamamının oyunu alarak yeniden başkanlığa seçildi ve güven tazeledi. 19 Mayıs Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen 7. Olağan Kongresinde konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 7 bin Millî Görüşçüye hitap ettiği konuşmasında Trabzon üzerinden hükümete yüklendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “İstanbul'a ihanet ettik” sözlerini hatırlatarak, konuşmasına devam eden Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “İstanbul Türkiye’mizin en güzel şehri. Geçmişte başşehirdi bugün yine olabilir. Sayın Cumhurbaşkanı'nın ifadesi ile eğer bu şehre ihanet edilmişse, bu şehri yeniden derleyip toparlamak bize, Millî Görüşçülere düşer. Millî Görüşü terk edip başka ideallerin, düşüncelerin peşinden koşanlar, İstanbul'u ihya edemezler. İstanbul ranta kurban edildi. Yeşillikleri kayboldu. Tarihi eserleri yüksek binaların arasında görülmez oldu. Yüksek binalar tarihi eserlerimizi gölgeler hale geldi. Her geçen gün nüfusu artan, problemi artan bir şehir haline geldi. Bize İstanbul'un problemlerini nasıl çözeceksiniz, diye sorduklarında; bizim ilk cevabımız, İstanbul'a şu anda yapılan göçün durdurulmasını sağlayacağız.  Anadolu'da yaşayan insanlar kendi yaşadıkları illerde, ilçelerde, köylerde kendi geçimlerini sağladıklarında İstanbul'a göç duracak. Hatta İstanbul'a olan göç tersine dönecek Anadolu'ya olacak. Yüksek binalar, çarpıtılmış projeler, ne İstanbul'umuz ne de başka illerimizi ihya edebilir. Trabzon'dayım. Buraya gelirken gördüğüm yüksek binalar beni şok etti. İstanbul'a kimlerin ihanet ettiğini anladık da Trabzon'a kim ihanet etti? Bunu anlamakta zorluk çekiyorum.” ifadelerini kullandı.

15 YILDIR HATA YAPIYORLAR

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “İktidarda 15 yıldır bulunan arkadaşlarımız, 15 yıl sonra ne kadar çok hata yaptıklarını söylemek zorunda kalıyorlar. Artık bunun böyle gitmeyeceğini kabul etmek zorunda kalıyorlar. Hem de en tepeden. Bu durumun normal şartlarda bize umut vermesi icap eder. Çünkü iktidarda ki arkadaşlar bu hataların teşkilatta ki metal yorgunluğundan kaynaklandığını zannediyorlar. Metal yorgunluğunun teşkilatlarda meydana geldiğini zannediyorlar. Evet, metal yorgunluğu teşkilatlarda olabilir ama aslında bu yorgunluk zihinlerde, projelerde, politikalarda, stratejilerde… Bu güne kadar yapılan hataları göremiyorsan, bu hataları çözemezsin. Biz diyoruz ki bu iş böyle gitmez. Bunun değişmesi, düzeltilmesi için doğru politikalara ihtiyaç var. Bekleriz ki iktidardakiler bizi görsünler. Kimseyi rencide etmek istemiyoruz. Hakaretten uzak duruyoruz. Hakaret bize yakışmaz. Bugün bu sebeple en büyük problemimiz kutuplaşma olduğunu görüyoruz. Siyasi Partiler, kendi fikirleriyle, düşünceleriyle ülkenin problemlerini çözemedikleri zaman kutuplaşmaya başvururlar. Hâlbuki biz, bizden farklı düşünen insanlarla bir arada yaşamasını bilmeliyiz. Biz aile içerisinde farklı düşünceler olabilir fakat farklı düşünceler var diye aile parçalanır mı? Parçalamaya değil bu sebepten insanları düşünmeye teşvik edin. Sen yolda yürürken çukura düşersen, tabi çukuru açanın kabahati vardır fakat sen gözünü kullanmıyorsan sıkıntı var demektir. Siyaset bir ülkede barış ve huzurun nasıl sağlanacağını düşünen ve bir araya gelen insanlarla yapılır. Milletimiz algı operasyonuna tutuldu. Erbakan hocamız hayattayken talebeleri isyan etmez dediler. Fakat arkadaşlar ‘Biz bu gömlekten usandık, bu gömleği artık giymeyeceğiz’ dediler. Bunu yaparken hem dünyadan hem ülkeden yardım istediler. ‘Biz Avrupa Birliği ile bir olacağız onların bir parçası olacağız’ dediler. Ve Avrupa Birliği'nin kapısında hâlâ bekliyorlar. Amerika Birleşik Devletleri’ni stratejik ortak kabul ettik dediler. Siyonizm’i benimseyen İsrail bizim stratejik ortağımız dediler. Biz bir ülkenin kalkınması için ‘Kapitalist sistemi benimsiyoruz’ dediler. İktidarda bulunan arkadaşlar bu kapitalist sistemi benimsedikleri için borç batağına girdi ülke. IMF'ye borcumuz yok artık diyorlar artık fakat IMF dışında her yere borç yaptınız. Böyle bir ekonomik politikayı benimseyen iktidar ülkeyi kurtarabilir mi, imkânsız. Ama dedim ya algı operasyonu var diye. Bunlar bu hataları yaparken birileri de dedi ki ‘Bunlar Erbakan hocanın talebeleri, bunlar ülkeyi kötü duruma getirmez’… Köşelerde yazarak, algı operasyonu uygulayarak, milleti hep kandırdılar.” diye konuştu.

TERÖRÜ ÖNLEYEMEDİLER

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “15 yıldır iktidarda olan bir parti. Terörü önlemede hiçbir mesafe kat edemedi. Bir barış süreci geçirdik. Ne oldu o süreçte? Geldiğimiz nokta da şehirlerin altı dinamitlerle döşenmiş. Eğer bunu gördüler de bunu önlemedilerse bu büyük vebal. Göremedilerse de bu tip meseleyi göremeyen iktidar başka bir meseleyi hiç göremez. Derhal iktidardan uzaklaştırılmaları icap eder. Böyle bir şey olabilir mi?” dedi.

HER ŞEYİ TRABZONSPOR’A BAĞLARSAK BU ŞEHİR AYAĞA KALKMAZ

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Trabzon’da her şeyi Trabzonspor’a bağlarsak, bu şehir ayağa kalkmaz. Trabzon’un üretim olarak Ordu ve Giresun gibi fındık üretiminde fazla imkânı yok. Rize gibi çayı da yok. Ama biraz ondan biraz bundan almış. Biz biliyoruz ki geçmişte bu şehirde büyükbaş hayvancılık olduğunda büyük geliri vardı. Bugün Trabzon’da bu işler kalmadı. Artık dışarıdan gelen ürünler var. Bir ülkeyi yönetenler Trabzon’un ekonomik yönden nasıl ayağa kalkacağını planlamalıdırlar. Ben şahsen Trabzon’un büyük sanayi tesislerinin kurulduğu bir il olmasını istemem. Bu doğallıkların korunması icap ederdi ama hakikaten Trabzon 15 yılda bu kadar mahvedilmemeliydi.” diye konuştu.

İL YÖNETİMİ ŞU İSİMLERDEN OLUŞTU

Saadet Partisi Trabzon İl Başkanlığının 7. Olağan Kongresinde oluşturulan yönetim kurulunda ise şu isimler yer aldı. Cevat Kurt, Ahmet Muratoğlu, Ahmet Yakuphan, Ali Çiçek, Ali Usta, Caner Kul, Cevat Ustaalioğlu, Dinçer Karakaş, Ensar Bozali, Hüseyin Cumali Yalçın, Halil Keskin, Halil İbrahim Alibeyoğlu, Mehmet Uz, Muhammet Miraç Sarıoğlu, Muhammet Serdaroğlu, Mustafa Gözütok, Mustafa Keskin, Mustafa Yakuphan, Muzaffer Bayram, Osman Emir, Sefa Aydın, Selçuk Özderya, Selman Özgenç, Serhat Yıldız ve Süleyman Tonbul..

Gültekin SADIKOĞLU

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner89