Teleferikte sorun yok

Trabzon’un Beşikdüzü ilçesi Beşikdağı’nda teleferik istasyonu için yapılan mesire alanlarındaki inşaatın Orman ve Su işleri Bakanlığı tarafından durdurulduğu iddiaları, tartışmaları da beraberinde getirdi. CHP Beşikdüzü İlçe Başkanı Kadem Karadeniz tarafından ortaya atılan bu iddia, Beşikdüzü Belediyesi tarafından jet hızıyla yalanlandı. Beşikdüzü Belediyesi açıklamasında bir de dikkat çekici bir iddia ortaya attı. CHP Beşikdüzü İlçe Başkanı Kadem Karadeniz’in teleferik açıklamalarına Beşikdüzü Belediyesinden tekzip gecikmedi. Beşikdüzü Belediyesi Basın Bürosundan yapılan yazılı açıklamada, "Bugün bazı internet sitelerinde ve basın organlarında Beşikdüzü Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı’nın ‘teleferik inşaatı durduruldu’ açıklaması külliyen yalandır.” denildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Sayın Karadeniz, geçen yıl 21 Eylül’de ilçemizde meydana gelen sel felaketinde de ‘teleferiğin hafriyatı Beşikdüzü’nü bastı’ diye basına yalan beyanda bulunarak, kendi milletvekili Haluk Pekşen’i dahi inandırarak basına demeç vermişti. Daha önce teleferik tesislerinin yapıldığı alan Orman Bakanlığından mesire alanı olarak 27 yıllığına kiralanmışken, Belediye ve Orman Bakanlığı karşılıklı olarak A tipi mesire alanı kiralama sözleşmesi feshedilmiş olup, buna mukabil teleferik tesislerinin bulunduğu alan 49 yıllığına Orman Bakanlığından Beşikdüzü Belediyesine tahsis edilmiştir. Tahsis belgesi açıklamamızın ekindedir. Orman Bakanlığı ve Belediyemiz arasındaki statü değişikliğini yorumlamaktan aciz bir ilçe başkanının CHP’de görevde olması talihsizliktir. CHP İlçe Başkanı Kadem Karadeniz, Beşikdüzü’nü değil, kendi çıkarını düşünerek teleferik güzergâhının geçtiği hattı da içine alan alanda yapılan İmar Kanunu’nun 18. maddesi uygulamasını engellemeye çalışmaktadır. Bu alanda kendi arazisi de bulunmaktadır. Bir siyasi partinin ilçe başkanının, ilçenin geleceğine yönelik hizmeti engellemeye çalışmasını yadırgıyoruz. Teleferik projemizin yasal hiçbir sıkıntısı yoktur. Planlandığı zamanda bitirilecektir. CHP’nin bu tip yönetimlerden ve yöneticilerden kurtulmasını diliyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

CHP İLÇE BAŞKANI KARADENİZ NE DEMİŞTİ?

Beşikdüzü-Beşikdağ teleferik inşaatının üst istasyonunun yapılacağı alanın Orman ve Su İşleri Bakanlığından 29 yıllığına mesire yeri olarak kiralanmış olduğunu söyleyen CHP Beşikdüzü İlçe Başkanı Kadem Karadeniz, “Mesire yerindeki yapılaşmanın mevzuata uygun yapılmadığı anlaşılınca ilgili bakanlıkça inşaatlar durdurulmuş. Belediye Meclisi olağanüstü toplanarak müteahhitle yapılan sözleşmeyi feshetmiş. Sözleşme karşılıklı olarak feshedilmiş. Sayın Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu, siz temmuz ayında Hünerli Mahallesi’nde yaptığınız konuşmada fırıldakçılığınızla ve üçkâğıtçılığınızla işleri yürüttüğünüzü söylediniz. Dikine giderseniz, burnunuzun doğrusuna giderseniz gemiyi karaya oturtturursunuz. Beşikdağı’nda ahu feryat edersiniz. Nitekim öyle olmuş.” dedi.

PROJELER ARAPSAÇINA DÖNDÜ

Beşikdüzü Şehit Üsteğmen Erdal Kurtoğlu Parkı’nın bir şirkete satışının mahkeme kararıyla durdurulmuş olduğunu söyleyen Kadem Karadeniz, “Parkın satışına Belediye Meclisinde CHP’li üyeler karşı çıkmıştı. Belediye Meclisi toplanarak daha önce parkın satışı yönünde verdiği kararı iptal etmiş. Sayın Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu, muhalefetin sesine kulak vermezseniz, yaptığınız işleri ağzınıza burnunuza bulaştırırsınız. İşler Arapsaçına döner. Nitekim öyle olmuş.”

HALKIN BAM TELİNE BASILDI

Kadem Karadeniz sözlerini şöyle sürdürdü: “Büyükşehir Belediyesinin hazırladığı 1/5000 ölçekli Beşikdüzü Merkezi ile Yeşilköy-Türkelli Mahalleleri Revizyon Nazım İmar Planı’na itiraz 21.07.2017-21.08.2107 tarihleri arasında yapılıyor. Plana itirazlar çığ gibi büyüyor. Halkın canı yanmış. Halkın anılarıyla dolu okulları yıkılmış. Dişinden tırnağından artırarak elde ettiği veya atasından miras kalan mülkü âdeta elinden alınmış. İhtiyaç alanı gözetilmeden park, okul yeri, ibadet yeri gibi kamu alanları planlanmış. Plan, bilimsel ve teknik yöntemlerden uzak; ekonomik, sosyal, kültürel, politik, tarihî, sektörel ve teknolojik araştırmalar yapılmadan, çevrede yaşayan insanların görüş ve önerileri alınmadan, kapalı kapılar ardında masa başında hazırlanmış bir plan. Plan hazırlanırken karda yürü izini belli etme taktiği uygulanmış. Halk bu plana lanet okumaktadır. Halkın bam teline basılmıştır. Sayın vatandaşlar, uygulamalar gözlerinizin önünde yapılmaktadır. Beşikdüzü ilçemizde

16 Nisan 2017 referandumunda dersini verdiğiniz AKP iktidarına önümüzdeki süreçte, ‘Derdinizi Margo Paşa’ya anlatırsınız.’ diyeceğinizden eminiz. AK Parti’ye oy vermiş vatandaşlarımız da dâhil hepinize güveniyoruz.”

Hasan BAHADIR

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner89

banner37