MHP muhtarlarla buluştu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gümüşhane İl Başkanlığı, düzenlediği kahvaltılı programda muhtarlarla bir araya geldi. Gümüş Otelde düzenlenen programa MHP İl Başkanı Nadim Aydın, Muhtarlar Derneği Başkanı Gürbüz Demir, MHP MKYK Üyesi Musa Küçük, partililer ve muhtarlar katıldı. Muhtarların sorunlarının istişare edildiği toplantıda konuşan MHP İl Başkanı Aydın, ülke gündemine ilişkin de açıklamalarda bulundu. Aydın, Türkiye’nin sıkıntılı bir süreçten geçtiğini belirterek, “Bu süreçte Milliyetçi Hareket Partisinin izlediği politikayı, Sayın Genel Başkan’ımız Dr. Devlet Bahçeli’nin ‘Mevzubahis vatansa gerisi teferruattır.’ diyerek elini taşın altına koyarak göstermiştir. Eğer bu ülke düzlüğe çıkacaksa, eğer bu ülke rahatlayacaksa birileri bize varsın ‘AK Parti’nin stepnesi’ desin, ‘AK Parti’nin yedeği’ desin. Bizim için önemli olan ülkenin varlığı, birliği ve dirliğidir.” dedi.

GEREKİRSE CANIMIZI VERECEĞİZ

Ülke için her şeyi göze aldıklarını ifade eden Aydın, “Gerekirse canımızı vereceğiz ama ülkemizden bir karış toprağı hiç kimseye çiğnetmeyeceğiz. Bu da böyle biline. Ülkemizde oynanan oyunlar, 1970’li yıllardan beri hep oynana gelmiştir. Genel Başkanımız ülkemiz üzerinde oynanan oyunları çok iyi bildiği için ‘Bu bir oyundur, bu bir projedir, ben bu oyunu bozacağım.’ dedi ve o oyunu 15 Temmuz’da bozdu. O zaman birileri ‘Biz başbakan olacağız, biz 15 Temmuz’da başbakan olacağız.’ diyordu. Ancak Genel Başkanımız ülkemiz üzerinde oynanan oyunu bildiği için 15 Temmuz’da FETÖ’nün ülkeyi bölmek için uygulamaya koymak istediği projeyi bozmayı başardı. Bundan sonraki süreçte Türkiye yine yalnızlaştırılmak istendi. Amerika Birleşik Devletleri’nde, Almanya’da, Avrupa’nın her tarafında Türkiye bir kıskaç altına alınmak istendi. Bu oyun için de kendilerine ön ayak olarak Suriye ve akabinde Irak’ı seçmişlerdi. Irak’ta Barzani, Kuzey Irak’ta herkese rest çekmeye başlamıştı. Ancak Barzani’nin kimlerden güç aldığını hisseden Dr. Devlet Bahçeli, ‘Gerekirse biz güneşe ateşle savaş açarız, size bu referandumu yaptırmayacağız, yaparsanız da meşru bir referandum olmayacaktır’. dedi ve ‘5 bin tane Ülkücü size Kerkük’ü ve Musul’u dar etmek için hazırdır.’ diyerek, dedikleri Allah’ın izni ile tek tek gerçekleşti. Barzani çok güvendiği Amerika Birleşik Devletleri’ne, Almanya’ya ve Avrupa’ya, ‘Beni yalnız bıraktılar.’ dedi.  Amerika ve İsrail’in paralı terör örgütü İŞİD ve PKK, PYD baktılar ki Türk Silahlı Kuvvetleri ve Türkiye Cumhuriyeti bu işte kararlı, herkes kendi memleketine göç etmeye başladı. Genel Başkanımız 82, 83 diye plakalı Türk vilayetlerini sayarken birileri bizimle dalga geçiyordu. Ama gelinen nokta genel başkanımızı haklı çıkardı.” diye konuştu.

SÜLEYMANİYE KAYAK MERKEZİ BÖLGENİN CAZİBE MERKEZİ OLACAK

Gümüşhane'nin belli başlı sıkıntılarının yanı sıra hayata geçirilmesi planlanan projelerle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Aydın, “Süleymaniye Kayak Merkezi’nin yapılması Gümüşhane’ye katma değer katacaktır.” ifadesini kullandı. Aydın, “Uzun yıllardan beri şehrin gündeminde olan kış sporları merkezi, ilimizin eski Gümüşhane diye de tabir edilen Süleymaniye Mahallesi’nin hemen yanı başında kurulması düşünülmektedir. Kayak merkezinin Süleymaniye Mahallesi’nin tarihî dokusuyla bütünleşmesi hâlinde ilimiz için vazgeçilmez olduğu genel kanaattir. Kar kalitesi bakımından yapılan ölçümler sürekli uygun çıkmaktadır. Ne kadar Zigana Kayak Merkezinin varlığı şehirde yapılacak olan kayak merkezini yapılmaması için gerekçe gösterse de Zigana Dağı’ndaki kayak merkezinin şehre ekonomik manada hiçbir getirisi olmadığı gibi, kar kalitesi bakımından da Süleymaniye Kayak Merkezi kadar kaliteli değildir. Bu bölge 2010 yılında Kış Sporları Merkezi olarak imara işlenmiş ve spor merkezi olarak ilan edilmiştir. Süleymaniye Mahallesi 3. derece doğal sit alanıdır. Burada yapılacak restorasyon çalışmaları ve kayak merkezinin bütünleşmesi şehrimize çok büyük katma değer katacağı gibi, bölgenin cazibe merkezi olacaktır.” şeklinde konuştu.

TARIM ARAZİLERİ BOŞ KALDI

Köse, Kelkit ve Şiran ilçelerinin hayvancılık ve tarıma uygun araziler olduğunu fakat tarımda ilaç ve mazot fiyatlarının yüksek olmasının arazilerin ciddi manada boş kalmasına sebep olduğunu belirten Aydın, “Bu durum bölge halkının çalışmak için büyük şehirlere gitmesine sebep teşkil etmektedir. Süt sığırcılığı ve besicilik yapan çiftçilerimizin durumu da çok iç açıcı değildir. Birkaç yıl okullarda süt dağıtma projesi süt sığırcılığı yapan çiftçilerimizi kısmen mutlu etse de bu projenin kesilmesi süt sığırcılığı yapan çiftçilerimizi tekrar zor duruma düşürmüştür. Bu da şehrimizin 2016 yılı büyükbaş hayvan sayısında 68 bin 749 baş ile komşu illerin gerisine itmiştir. Küçükbaş varlığı da bundan farklı değildir. 25 bin 600 baş koyunla da Türkiye ortalamasının altındadır.” diye konuştu.

HIZLI TREN PROJESİ UNUTULDU

Hızlı Tren Projesi’nin her seçim döneminde siyasilerce dillendirilip halkın heyecanlanmasını sağlayan sonra da unutulan bir proje olduğunu belirten Aydın, “Projenin ne aşamada olduğu bile bilinmemektedir. Tren yolunun Erzincan, Kelkit, Gümüşhane, Kürtün, Tirebolu güzergâhında olacağı ifade edilmektedir. Bu da belirsizliğini muhafaza etmektedir.” dedi.

SAYIN CUMHURBAŞKANI’MIZ MUHTARLARA ÇOK DEĞER VERİYOR

Muhtarların sıkıntılarını ve taleplerini aktaran Muhtarlar Derneği Başkanı Demir ise yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın muhtarlara çok değer verdiğini belirterek, “Bizleri Ankara’da Külliye’de karşılayarak bizlerin sıkıntılarını, sorunlarını bizzat dinlemektedir. Ancak Sayın Cumhurbaşkanı’mız devletin tepesindeki kişi olarak bu sorunlarımızı dinlerken il ve ilçelerde zaman zaman bürokraside sıkıntılar yaşıyoruz. Yani Sayın Cumhurbaşkanı’mızın bizlere vermiş olduğu değeri buradaki bir kısım bürokratlar hâlâ farkında değiller. Bunu ben zaman zaman yetkililer huzurunda da ifade ediyorum ama bu yönde ileriye gidildiğini görmüyorum.” dedi. Hazine-i maliyeye ait yerlerin köylülere ücretsiz verilmesi gerektiğini ifade eden Demir, “İlimizde ve köylerimizde hazine adına bir kısım araziler var. Bu araziler birkaç yıl önce satışı konusunda Millî Emlak Müdürlüğünce hazırlıklar yapıldı. Bir fiyat belirlendi. Biz bu fiyatları çok yüksek buluyoruz. Gümüşhane’de yaşayan köylülere şahsi kanaatim devletin özellikle prim vermesi lazım. Gümüşhane gibi kalkınmada öncelikli illere bu yerlerin bedava verilmesi lazım. Hazine-i maliyeye ait yerlerin ücretsiz verilmesi lazım. Siyasi partilerimizin destek olması lazım.” şeklinde konuştu.

EVRAKLARDA SIKINTI YAŞIYORUZ

Demir, “Türkiye’de ne kadar bakanlık varsa bunların bütün soruşturmaları gelip en son muhtarlıklara dayanıyor. Muhtarlıklar olarak zaman zaman sıkıntı yaşıyoruz. Mahalle muhtarlarımızın forum D adı altında nüfus müdürlüğü tarafından tanzim edilen evraklarda çok büyük sıkıntılar yaşıyoruz. Birçok muhtarımız mahkemelik durumda. Forum D’lerle ilgili acilen eski düzene dönülmesi lazım. Vatandaş ilk önce muhtara kaydını yaptıracak, ondan sonra muhtarla nüfus müdürlüğü irtibata geçecek, resmi işlemler ondan sonra başlayacak.” dedi.

15 TEMMUZ’DA DEMOKRASİMİZİN YANINDA OLDUK

Türkiye’nin bir 15 Temmuz olayı yaşadığını hatırlatan Demir, “Biz muhtarlar olarak 15 Temmuz darbe girişiminde her zaman devletimizin, milletimizin, demokrasimizin yanında olduk. Yaklaşık 1 ay Gümüşhane’de bir program yapıldı. Gücümüz nispetinde destek olduk. Bu zor günlerden geçerken MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye ülkemiz adına, bölünmez bütünlüğümüz adına, milletimiz adına, bayrağımız adına vermiş olduğu mücadeleden dolayı teşekkür ediyorum.” ifadesini kullandı.

DEVLETİMİZ GÜCÜNÜ GÖSTERMEYE BAŞLADI

MHP MKYK Üyesi Musa Küçük ise yaptığı konuşmada, kamuoyunda MHP’ye yönelik ortaya atılan iddialara sert cevap verdi. Küçük, “Kamuoyunda sanki MHP, AK Parti’ye yancı olmuş, teslim olmuş gibi bir algı oluşturulmaya çalışılıyor. Bunun arkasında ABD’nin, FETÖ’nün ve biraz da CHP’nin olduğu bir yapı bunu körüklemeye çalışıyor. Milliyetçi Hareket Partisi olarak terörle mücadelenin sonuna kadar arkasında olduk, olmaya da devam edeceğiz. FETÖ’yle mücadele et diyorduk, hükûmetimiz sonuna kadar mücadele ediyor. Etmeyin mi diyelim? PYD Akdeniz’de devlet kuracaktı, devletimiz o bölgeye hançer gibi saplandı. Askerimiz bölgede operasyon yapıyor. Yapma mı diyelim? Bugün bölgemizle ilgi küresel aklın oluşturduğu proje paramparça oldu. Devletimiz gücünü göstermeye başladı. Milletimiz bütünlük içerisinde. Bundan dolayı MHP dün söylediklerinin arkasında. Bugün hükûmetimiz Milliyetçi Hareket Partisinin söylediklerini icraata geçirmekte. Tabii ki bu siyasetin arkasında duracağız. MHP her zaman önce ülkem demiştir, sonra partim, sonra ben demiştir. Bugün ülkenin başında başka siyasi parti de olsa MHP yine devletinin yanında olacaktı. Dışarıya karşı birlik ve beraberlik içerisinde olmamız lazım. Devletimiz zaafa düşerse buradan evimize gidemeyiz. Ailemize sahip çıkamayız. Suriye’nin, Irak’ın durumu ortada. MHP’nin izlediği siyaseti buradan bakarsak görebiliriz.” diye konuştu.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner108