banner114

Kılıçdaroğlu çok tehlikeli bir oyun oynuyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Kılıçdaroğlu çok tehlikeli bir oyun oynuyor. Önümüzdeki 4,5 yılı Türkiye'nin huzur içerisinde geçirmemesi için Türkiye'nin geleceğe bakmaması için hep şu ayağının ucuna bakması için Türkiye'ye bir tuzak hazırlıyor. İYİ Parti de bunun ortağıdır, Saadet Partisi de bunun ortağıdır, aynen bunu 24 Haziran'da da böyle gerçekleştirdiler." dedi. 

Soylu, Pazar ilçe merkezinde parti otobüsü üzerinden vatandaşlara hitabına, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını ileterek başladı.

"On yıllardır ülkenin üzerinde kazan kaynatılmaya devam edildiğini dile getiren soylu, şunları belirtti: "Ne zaman biz hafif bir düzlüğe çıksak ya darbe yapıyorlar ya ekonomik saldırı yapıyorlar ya bizi IMF ile bağlıyorlar ya anarşi oluşturuyorlar ya sevdiğimiz adamlara basınları üzerinden hakaret, iftira ediyorlar, ayar vermeye çalışıyorlar veyahut da kardeşi kardeşe düşürmeye çalışıyorlar. On yıllardır hep bu kumpas, hep bu tezgah işliyor. Bunu rahmetli Menderes'ten rahmetli Erbakan'a kadar, Demirel'den Türkeş'e kadar, kim kendi sözlerini dinlemediği zaman olmuşsa acımasız bir şekilde bu ülkede herkese uyguladılar. Türk-Kürt, Alevi-Sünni, sağcı-solcu, laik dindar, başı açık, kapalı, buldukları her yerden milletimizi birbirine düşürmeye çalıştılar. İlk kez 21. asrın başından itibaren hem millet olarak hem de liderimiz Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bu ülke ilk kez bunlara direniyor."

Soylu, Türkiye'ye yoksulluk gösterildiğini, hastanelerde insanların ilaç kuyruklarına muhtaç edildiğini belirterek, şöyle devam etti: "Bize dediler ki 'Siz kimsiniz de bu ülkeyi idare edeceksiniz, sizin sahibiniz biziz, efendiniz biziz.' Şimdi niye adım adım geziyoruz, biliyor musunuz? Size teşekkür etmek için adım adım geziyoruz. Çünkü yıllardan beri, 'Siz iktidar olsanız ne olur?' diye bize söylenenlere, 'Muktedir olamazsınız, iktidar olsanız da muktedir biziz.' diye söyleyenlere, 17 yıldır Cumhurbaşkanımızın da liderliğinde bu millet şunu haykırıyor her sandığa gittiğinde, her 50 gramlık oy pusulasını kullandığında, 'Hem iktidar biziz hem de muktedir biziz.'

Son 7 yıldır anamızdan emdiğimiz sütü burnumuzdan getirdiler. Gezi olaylarından 17-25 Aralık'a kadar, 6-7 Ekim'den o Amerika'nın uşağı olan Pensilvanya'daki şarlatan hainin yaptığı 15 Temmuz darbesine kadar, 7 Haziran seçimlerinden sonra hafif HDP biraz toparlandı 12,5-13 puan aldı yaktılar, yıktılar oraları. Çukur, barikatlar yaptılar, evleri yaktılar, camileri yıktılar, Siirt Hastanesini 7 kere yaktılar bir gün içerisinde. Yapmadıkları kalmadı. Gezi olaylarından itibaren bir iş daha yaptılar, baktılar ki Türkiye ayaklarının üzerinde gidiyor, Irak'ın kuzeyinde devlet kurmak istediler ve Irak'ın kuzeyinde kuracakları devlete Amerika'dan, Avrupa'dan destek aldılar. Hemşehriniz Tayyip Erdoğan olmamış olsaydı bu ülkede, adımın Süleyman olduğu kadar eminim ki bu devlet orada kurulmuş olacaktı ve bu bölgeye bundan sonra bütün ülkelerin içlerini karıştıracak yepyeni bir adımı atmış olacaklardı."

Türkiye'nin, Irak ve İran'la arasının en limoni olduğu dönemde Erdoğan'ın bütün dünyaya bir mesaj verdiğinin altını çizen Soylu, "Verdiği mesaj da açıktı. 'Bu coğrafyada bize sormadan kimse oyun kuramaz', notun aslı buydu. Şimdi bir taraftan terörle, bir taraftan anarşiyle, bir taraftan ekonomik saldırılarla bizi imtihan etmeye çalışıyorlar." diye konuştu.

BÜYÜK PROJELERİMİZİN BÜYÜK BÖLÜMÜNÜ TAMAMLADIK

Soylu, Gezi olaylarında faizin 3,5-4 olduğunu anımsatarak, şu değerlendirmede bulundu: "Gezi Olayları bitti, faiz 11'e yükseldi. 100 milyar dolarlık yatırımın önü açılmıştı, IMF'nin Türkiye'den borcu ödenerek gitmesi sağlanmıştı. 'Sen nasıl bunu yaparsın?' diye bütün Türkiye'ye, hepimize neredeyse yapmadıkları kalmadı. Eğer 31 Mart'ta hangi sebeple olursa olsun, bir zafiyet içerisinde olursak bilesiniz ki önümüzdeki 4,5 yılda bunlar anamızdan emdiğimiz sütü burnumuzdan getirirler. Bunu sadece Pazar, Rize, Trabzon için söylüyor değilim, 780 bin kilometrekarenin her santimetrekaresi için, 82 milyon insanımız için bunu söylüyorum."

Türkiye'de 50 yıldan beri ülkenin 4,5 yıl seçim yapmadığı hiçbir dönem olmadığını dile getiren Soylu, "İlk kez 4,5 yıl seçim olmayan zaman dilimine doğru gidiyoruz. Türkiye'nin ekonomik olarak sıçraması, büyümesi, zenginleşmesi, aynı zamanda ikinci büyük bir sıçramayı gerçekleştirebilmesi, milli ve yerli üretmesi, terörü tasfiye etmesi, kökünü kazıyabilmesi için bu 4,5 yıla ihtiyacımız var. Geçtiğimiz 7 yıl içerisinde bize bu kadar saldırı yapmalarına rağmen, büyük projelerimizin büyük bölümünü tamamladık." dedi.

Soylu, Türkiye'nin büyük projelerini gerçekleştirmesini istemeyenlerin Başbakana ültimatom vermeye kalkıştığını belirterek, "Türkiye bütün bu saldırılara rağmen bunların hepsini yaptı ve gerçekleştirdi. Neyle yaptı, biliyor musunuz? Sizin 50 gramlık oy pusulanızla yaptı. Amerika'yı, Avrupa'yı neyle dize getirdi, biliyor musunuz? Türkiye'nin onurlu duruşunu neyle sağladı, biliyor musunuz? O 50 gramlık oy pusulasıyla sandıkla, reyle, oyla, demokrasiyle beraber bu milletin iradesiyle sağladı. Yıllardan beri bu milletin üzerine oynuyorlar. Önümüzde 4,5 yıl var. Bu 4,5 yılda buradan güçlü çıkan bir Türkiye'ye ihtiyaç var." ifadelerini kullandı.

TAYYİP ERDOĞAN, DOĞU VE GÜNEYDOĞU'NUN MAKUS TALİHİNİ YENDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Türkiye'nin adım atmamasını isteyen hangi musibet varsa karşımıza koydular. Şimdi bir Cumhur İttifakı ile beraber seti çektik ki Türkiye'ye saldıramasınlar, milletin iradesiyle beraber güçlü bir şekilde onların karşısında durabilme imkanı koyalım." dedi.

Bakan Soylu, Ardeşen ilçe merkezinde vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, geçmişte milletin hastane kuyruklarında bekletildiğini, kalp krizlerinden ölenlerin gazete manşetlerinde ''Siz buna revasınız'' diyerek haber yapıldığını söyledi.

O dönemlerde polis araçlarına benzin bulmanın neredeyse imkansız hale geldiğini ifade eden Bakan Soylu, "155'e telefon açılırdı, 'Kusura bakmayın, tahsilat yok, gelemeyiz' derlerdi. Neler yaptılar. Havalimanları lükstü, öyle kimsenin kolay kolay binebilmesi mümkün değildi. Günlerce yolculuklar sürerdi. Allah'ınızı severseniz bu ülkeye neler yaptılar. Başı açık örtülü diye bir annenin iki kızını birbirinden ayırdılar. 15 yaşından küçük çocuklara 'Kuran-ı Kerim'i öğretemezsiniz' dediler. 28 Şubat'ta neler yaptılar bu ülkeye. Şimdi başı açığı da Meclise giriyor, başı kapalısı da Meclise giriyor. Ne oldu? Memleket mi bölündü? Ne oldu? Türkiye mi zayıfladı?" diye konuştu.

"Aklı kesmeyenlere bu millet şunu söyledi, 'Bu toprakların şifresi tevhiddir, birliktir ve beraberliktir' dedi. Bugün Cumhuriyetimiz de güçlü, ülkemiz de güçlü, milletimiz de güçlü" değerlendirmesinde bulunan Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Ne oldu? Amerika Afrin'e giremezsin... Bize aba altından sopa gösteriyordu. Ardeşenliler, çatır çatır girdik mi? Oradan PKK'yı söktük ve attık mı? Akılları şuydu, Irak'ın kuzeyinde bir devlet kuracaklar, Afrin'de bir terör merkezi oluşturacaklar, oradan oraya koridor çekecekler. Türkiye'yi güneyinden ve Orta Doğu'dan tamamen ticari ve kültürel yollarından ayıracaklar. Türkiye'yi bir kumpasın içerisine alacaklar. Buna müsaade etmedi Türkiye. Hiç ama hiç Türkiye'nin yakasını bırakmıyorlar. Terörle ve anarşiyle de öyle. Türkiye'nin hiçbir zaman yakasını bırakmamak için ellerinden geleni artlarına koymuyorlar."

BU ÖNÜMÜZDEKİ 4,5 YILI BİZE ZEHİR ETMEK İSTİYORLAR

Soylu, "Eğer öyle olacaksa biz ne söyleyeceğiz? Bugün Kato'da mücadele eden evlatlarımıza ne söyleyeceğiz?" ifadesini kullanarak, şöyle konuştu: "Şehit cenazelerine gidiyoruz. Bir genç şehit ailesinin sesi çıkmıyor, vakarından, sorumluluğundan, benim ülkem büyük bir mücadele yürütüyor diye. 6 aylık kundaktaki bebeklerini bırakarak, onun kokusunu almadan bu ülkenin namusu için, ezanı için, bayrağı için, şu anda giden insanlara biz ne söyleyeceğiz, Allah'ınızı severseniz söyleyin. Büyükşehirlerdeki belediyelere sızacaklar, oradan dağa adam gönderecekler. Afralı tafralı gezecekler. 'Nasıl ele geçirdik' diyecekler. Önümüzde 4,5 yıl var. Bu önümüzdeki 4,5 yılı bize zehir etmek istiyorlar. Seçimsiz bir 4,5 yıl var. Tam seçimsiz. Nifak tohumu ekip, bir gün geldiği zaman düğmeye basacaklar, diyecekler ki 'Hadi bakalım şu dilekçelerinizi verin. Apo'nun heykeli şuraya dikilsin, şu teröristin ismi şuraya verilsin.' Milleti birbirine kırdıracaklar. Allah'ınızı severseniz. Bu Kılıçdaroğlu'nun bu memlekete bugüne kadar bir hayrı geldi mi? Hayır. Kılıçdaroğlu'na göre Murat Karayılan ona dost, Tayyip Erdoğan ona düşman. Cemil Bayık ona dost, Tayyip Erdoğan ona düşman. Yazıklar olsun. Böyle siyasete de yazıklar olsun. Nefretinden ve husumetinden her şeyi her tarafa gidip bir siyaset aklıyla değil, bunu net söylüyorum, birilerinin kendi kulaklarına höykürmesiyle beraber attığı bu adımlar Türkiye'nin önünü kapatmaya yönelik adımlardır."

Sadece terörle değil, uyuşturucuyla da mücadele ettiklerini vurgulayan Soylu, "Bana kızdılar, niçin kızdılar? Dediğim 'Eğer okulların etrafında uyuşturucu satıcısını polislerimiz görüyorsa ayağını kırsınlar' dedim. Yanlış mı dedim? Tam 57 bin uyuşturucu satıcısını kodese tıktık. Yetmedi Cumhuriyet tarihinin en büyük operasyonlarını yaptık. Biz Müslümanız, bizim inancımıza, bizim birliğimize, aile yapımıza saldırıda bulunuyorlar. Tam bir terörist saldırısı. Bizim görevimiz bunu engellemektir. 2011 yılında 941 kişi ölmüştü uyuşturucudan. Şimdi 2018'de aralık ayı hariç bunu yarı yarıya düşürdük, 491'e. Bilesiniz daha fazla düşüreceğiz hem uyuşturucu satıcılarını hem de onların tacirlerini ne gerekiyorsa yapacağız. Namus sözümüzdür, şeref sözümüzdür. Bunların uyuşturucu satıcılarını da patronlarını da yerin 7 kat dibine gömmezsek Allah da millet de hesabını sorsun bize." diye konuştu.

ERDOĞAN'A VE CUMHUR İTTİFAKI'NA GÜÇ VERME SEÇİMİDİR

Soylu, Türkiye'de evden hırsızlıkları 2018 yılında yüzde 35 düşürdüklerine işaret ederek, "2019'da inşallah yüzde 25-30 daha düşüreceğiz. Hırsızların da iflahını keseceğiz. Benim memleketim dünyanın en güvenli memleketi olacak. Şehirlerimiz dünyanın en güvenli şehirleri olacak. Hiç merak etmeyin. Hiç endişe etmeyin. Bunun için adım adım gidiyoruz. İşte tam da istikrarımızı bozmayalım diyoruz, tam 4,5 yıl boyunca bu istikrarımızı ortadan kaldırmayalım. Bu seçim ders verme seçimi değildir. Bu seçim fire verme seçimi değildir. Bu seçim Türkiye'ye güç verme seçimidir. Tayyip Erdoğan'a güç verme, Cumhur İttifakı'na güç verme seçimidir." dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Soylu, "SSK'yı batırmadı mı? Bakın geçen ne yaptı, biliyor musunuz? Bu adaylıkların verileceği gün sen koskoca partiyi kapat. Parti kapanır mı? Neden? Muhalifler dilekçe vereceklermiş. Adaylıklarına itiraz için partiyi kapattı. Sen 10 katlı binayı idare edemiyorsun, Türkiye'yi nasıl idare edeceksin? Türkiye'yi nasıl idare edecek? Yalanla dolanla idare edecek." ifadesini kullandı.

Soylu, Türkiye'nin ilk kez bu kadar, 21. asrın başından itibaren tam 300 yıldır ilk kez yükselme döneminde olduğunu belirterek, "Terörle ilk kez bu kadar güçlü mücadele ediyoruz, hadlerini bildiriyoruz. Bizim boynumuzu Kandil'in önünde ne olursunuz eğik bırakmayın, bırakmazsınız değil mi? Şu bizi FETÖ şarlatanına güldürmeyin, güldürmezsiniz değil mi? Ellerimizi hainlerin karşısında bağlı bırakmazsınız değil mi?" diye konuştu. Ardeşen Belediye Başkan Adayı Avni Kahya'ya destek isteyen Soylu, Kahya'nın projeleriyle Ardeşen'de destansı hizmetlere imza atacağını kaydetti. Bakan Soylu, ilçede, özel bir ağız ve diş sağlığı polikliniğinin de açılışını yaptı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Cevdet 3 ay önce

bu nasil bir anlayis. halk sizi hizmet icin secmis ama sizin basarisizliginizdan sadece siz sorumlu degilsiniz , yok tis gücler , yok chp , o , bu su.. yapamiyorsaniz birakin gidin ya.

banner108