banner114

Kelkit’te  AK Parti  depremi

GÜMÜŞHANE’NİN Kelkit ilçesinde 31 Mart Yerel Seçimlerinde yeniden aday gösterilmeyen Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, göz yaşları içinde AK Parti'den istifa ederek bağımsız aday olarak seçime gireceğini açıkladı. AK Parti Kelkit İlçe Teşkilatı ana kademe, kadın kolları ve gençlik kolları yönetimi de partilerinden istifa etti.

Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde 31 Mart Yerel Seçimlerinde yeniden aday gösterilmeyen Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, AK Parti'den istifa ederek bağımsız aday olarak seçime gireceğini açıklarken, AK Parti Kelkit İlçe Teşkilatı ana kademe, kadın kolları ve gençlik kolları yönetimi de partilerinden istifa etti. Yılmaz, gözyaşlarıyla yaptığı açıklamasında, "Kelkit’imize reva görülen bu haksızlığa ve buna karşılık halkımızın yükselen tepki ve talebine istinaden partimizden istifa ediyorum." dedi. Belediye Başkanlığı önünde kalabalık bir grupla basın açıklaması yapan Başkan Yılmaz, konuşmasında ülkenin zor zamanlardan geçtiği bir dönemde, çözümün ve çarenin ışığı olarak doğan AK Parti’nin bir neferi olarak yola çıktıklarını, 2002 yılından itibaren Kelkit’in her karışına hizmet götürmek, ülkenin refah ve kudretine güçleri nispetinde katkı yapmak için gece gündüz çalıştıklarını hatırlattı.

MAKAMLARI VE MEVKİLERİ DEĞİL, DAVANIN İDEALLERİNİ ÜSTÜN TUTTUK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın millete adanmış çizgisinden şaşmadıklarını, makamları ve mevkileri değil, davanın ideallerini üstün tuttuklarını kaydeden Yılmaz, “Cumhurbaşkanı’mızın ilke ve öğretileri doğrultusunda millî iradenin üzerinde hiçbir güç tanımadık. Siyaset dışı yollara tevessül edenlere her seçim döneminde hak ettikleri cevabı verdik. Yerelde hizmetimiz devam ederken ülkemizin genel meselelerine de sırtımızı dönmedik. Millî menfaatlerimizin öne çıktığı her meselede Kelkit halkı ile birlikte ağzında su taşıyan karınca misali gayret ettik. Milletimizin derdiyle dertlendik, huzuru ve mutluluğuyla mesut olduk.” dedi.

Başkan Yılmaz, “Demokrasimizi, millî bekamızı ve hususiyetle de Cumhurbaşkanı’mızı hedef alan 15 Temmuz hıyanetinde halkımızla birlikte siper olduk. İnandığımız ve adandığımız davanın emrinde hiç durmadan çalıştık. Her seçimden en üstün başarıyla çıkmanın gururunu bizlere lütfeden halkımıza layık olmaya çalıştık” diye konuştu.

BU MİLLÎ İRADENİN ÜSTÜNDE HİÇBİR GÜÇ VE EGO TANIMADIĞIMIZA DAİR BİR FERYATTIR

Kelkit’in sokaklarından caddelerine, mahallelerinden köylerine kadar hizmet götürdüklerini dile getiren Yılmaz, “Mukaddes bir yüke hamal olduğumuzun şuuruyla ben değil biz dedik. Halka hizmeti Hakk’a hizmet olarak gördük. Bugün şükrederek görüyoruz ki halkımız, insanımız asil karakterinden gelen bir kadirşinaslıkla yapılan hizmetlerin ve gönül dostluğunun vefasını göstermektedir. Biz de halkımızdan gelen talep ve feryada kayıtsız kalamayız. Uğradığımız haksızlığı ve Kelkit halkına yapılan bu vefasızlığı duyurmanın maalesef başka yolu kalmamıştır. Bu bir feryattır. Milîi iradenin üstünde hiçbir güç, hiçbir entrika, hiçbir hile, hiçbir desise ve ego tanımadığımıza dair bir feryattır. En başta Kelkit halkının maruz kaldığı bu haksızlığı en yüksek makamlara duyurmak, 7’den 70’e vefakâr ve cefakâr insanların omuzlarında yükselmiş bir davaya yapılan kötülüğü göstermek için aldığımız kararı siz kıymetli halkımızla paylaşıyoruz. Kelkit’imize reva görülen bu haksızlığa ve buna karşılık halkımızın yükselen tepki ve talebine istinaden partimizden istifa ediyorum.” ifadelerini kullandı.

KELKİT’İN BİZE LÜTFETTİĞİ EMANETE HIYANET ETMEDİK

Gönülleri buruk olsa da başlarının dik ve vicdanlarının rahat olduğunu kaydeden Yılmaz, “Kelkit’in bize lütfettiği emanete hıyanet etmedik. Şahsi hırs, kin ve küçük hesapların adamı olanlar ise hesabını yine millete verecektir. Kelkit’in meydanları, yiğit ve asil insanları, koltuğunun esiri olup gözlerini karartan nicelerini tarihin siyasî çöplüğüne göndermiştir. Şimdi onların isimleri bile hatırlanmaz, bilinmez. Ama Kelkit’e zerre hizmeti geçmiş olan teşkilatlarımız, belediye başkanlarımız ve vekillerimiz her daim hayırla yâd edilmektedir. Bugüne kadar bizimle her an birlikte yürüyen, hizmet kervanının asıl sahipleri olan parti teşkilatlarımıza, her yaştan ve kesimden seçmenlerimize, gurbet ellerde geçim derdindeyken bile öz yurdunu, öz vatanını unutmayan Kelkit sevdalısı, gurbetçilerimize, kendini ilçemize ve ülkemize hizmet etmeye vakfetmiş bütün vatandaşlarımıza şükranlarımı arz ediyorum. Kelkit’e hizmet için bağımsız aday olarak yolumuza devam edeceğimizi de ilan ediyoruz.” şeklinde konuştu. "Derdimiz de sevdamız da Kelkit. Halkın gücünün üzerinde güç yoktur ve karar milletindir. Bu şarkı burada bitmez" yazılı pankart önünde gerçekleştirilen basın açıklamasında alanda toplanan vatandaşlar sık sık “Dik dur eğilme, Kelkit seninle” sloganları attı.

KELKİT HALKININ İSTEKLERİNİ HİÇE SAYDIKLARI İÇİN İSTİFA ETMİŞ BULUNUYORUM

Başkan Yılmaz’ın konuşmasının ardından söz alan AK Parti Kelkit Gençlik Kolları Başkanı Sefa Topçu ise bir yıldır bu görevi yaptığını hatırlatarak “Parti içerisinde görev alsak da almasak da biz her zaman Cumhurbaşkanı’mız ve liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ve onun davasına gönülden bağlıyız. Genel Merkezimizin Kelkit için seçtiği belediye başkanı ile kesinlikle bir sorunumuz yoktur. Kelkit 2’den büyüktür.” sözleriyle istifa ettiğini duyurdu.

KELKİT, SİYASÎ HIRSLARIN KURBANI OLMUŞTUR

AK Parti İlçe Başkanı Akif Turan da “AK Parti Kelkit İlçe Teşkilatımız, Devlet Başkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a yürekten bağlıdır. Bu bağlılığını her seçim sonucunda elinden geleni ortaya koyarak göstermiştir. Beraber çalıştığım bütün arkadaşlarım dava şuuruyla hareket etmiş, birlik ve beraberlik içinde bugüne kadar gelmiştir. Bütün her kesimde insanların gönüllerine köprüler kurduk. Vatandaşlarımızla kurduğumuz bu gönül köprüsünü milletvekillerimiz ve il başkanımızla kuramadık. Kelkit, siyasî hırsların kurbanı olmuştur. 31 Mart seçimlerine giderken genel merkezimizin ortaya koyduğu kriterler yok sayılmıştır. Kamuoyu yoklamaları, temayül yoklamaları ve Belediyemizin hizmetleri görmezlikten gelinmiştir. Aday belirleme sürecinde siyasî kaprisler, nefsi istekler öne çıkmış, teşkilatımızın görüşleri dikkate alınmamış, adil bir şekilde değerlendirme yapılmamıştır. Bütün bu sebeplerden dolayı AK Parti Kelkit İlçe Teşkilatındaki görevlerimizden istifa ediyoruz.” dedi. Kadın Kolları Başkanı Hatice Topuz da yönetim kurullarıyla birlikte partisinden istifa etti. AK Parti, 31 Mart Yerel Seçimlerinde Kelkit Belediye Başkanlığı için Aziz Nas'ı aday gösterdi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner108