İnce güven tazeledi

AK Parti Pazar İlçe 6. Olağan Genel Kurulu, Pazar Belediye Kültür Salonu’nda gerçekleşti. Tek liste ile girilen seçimde mevcut başkan Nurettin İnce, yeniden başkanlığa seçildi. Pazar Belediyesi Konferans Salonu’nda yapılan kongreye, AK Parti Rize İl Başkanı Muhammed Avcı, Genel Merkez Koordinatör Milletvekili Polat Türkmen, Rize Milletvekili Hikmet Ayar, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları, STK başkanları ve partililer katıldı. Kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından başkanlık divanı seçimi yapıldı. Açılış ve divanın kurulmasıyla başlayan kongre, mevcut başkan ve aday Nurettin İnce’nin konuşmasıyla devam etti. İnce’nin ardından Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa da bir selamlama konuşması yaptı. Kongrede konuşan Milletvekili Hikmet Ayar, “AK Parti 2001 yılında kurulmuş ve 3 Kasım 2002 seçimlerinde iktidara gelmiştir. O gün bugündür iktidarda bu çok alışagelmiş bir durum değildir. Bunun dünya üzerinde de çok örneği yok. Türkiye tarihi geçmişinde ise hiç yok. Ve bunun temelinde 1990’larda Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul il başkanı olarak ortaya koyduğu model bir teşkilat çalışması vardır. " ifadelerini kullandı. Milletvekili Ayar, AK Parti’ye olan desteğin her seçimde artarak devam ettiğini belirterek, “Her seçimde artarak devam eden bir destek var. 2002 Türkiye’sini hepimiz hatırlıyoruz. Yüzde 40’larda olan enflasyon, ekonomi dip yapmış bir Türkiye’yi unutmuyoruz. Bakanlar Kurulu toplanamayan Türkiye’yi unutmuyoruz. O günlerden bugünlere nasıl geldik unutmuyoruz.” dedi. Milletvekili Ayar konuşmasının devamında, “Biz nasıl bir liderle siyaset yaptığımızın bilincindeyiz. Bu lidere layık olmak zorundayız. Bugün 100 km hızla gidiyorsak yarın 150 km ile nasıl gidebilirizin hesabında olacağız. Bizler birlik ve beraberliğimizi artırarak ve daha çok çalışarak dün bize olumsuz yaklaşan insanları da nasıl olumlu hâle getirebilirizin hesabı içinde olarak bu kervana katkı vermek durumdayız. Bu anlamda geçmişten günümüze Pazar ilçemizde teşkilatımızda görev almış herkese teşekkürlerimi iletiyorum. Pazarda daha kat edecek çok yolumuz, yapacak çok işimiz var.” diye konuştu.

AHLÂKİ ÜSTÜNLÜĞÜ KORUMAK İÇİN MÜCADELE ETMEK GEREKİR

İl Başkanı Muhammed Avcı, konuşmasında kongre takvimi ile ilgili bilgi vererek “İnşallah 16 Kasım’a kadar ilçe kongrelerimizi tamamlayacağız. 16 Kasım’dan sonra da genel merkezimizin açıklayacağı takvime göre il kongrelerimize başlayacağız. 22-23 Şubat tarihine kadar da il kongrelerimizi tamamlayacağız.” dedi.

İl Başkanı Avcı, AK Parti olarak ortak akla önem verdiklerini belirterek şöyle devam etti: “Bizim kongre geleneğimiz parti içi çoğulculuğu esas alan ve bütün fikirleri mutlaka bir potada eritmeye çalışan bir yapıya sahiptir. Pazar’da da daha önceki ilçelerimizde olduğu gibi kongre ile ilgili çalışma yaparken bütün arkadaşlarımızın görüşünü alarak bir fikir oluşturma gayreti içerisine girdik. Bizim geleneğimizde tek adayla kongreye gitmek gibi bir muradımız var. Bu isteğimizin sebebi de biz tek ve güçlü bir liste çıkarmak istiyoruz. Pazar’daki bütün AK Parti’ye mensup insan kaynağının iki ve daha fazla listeye bölünüp parçalanmasını arzu etmiyoruz. Ve bütün insan kaynağımızın içinden güçlü ve tek bir liste çıkararak Pazar’ımızın tamamını temsil edilmesini arzu ediyoruz." AK Parti’nin kendisine münhasır özellikleri olduğunu belirten İl Başkanı Avcı, “Her şeyden önce biz AK Parti’yi tanımlarken çok açık bir şekilde belli başlı üstünlükleri olduğunu ifade ediyoruz. AK Parti’nin çok büyük bir yatırım üstünlüğü var. Bu yatırım üstünlüğünü neyle izah ediyoruz? 2002 yılından bu yana yapmış olduğumuz yatırımları neredeyse Türkiye Cumhuriyeti tarihinde yapılmış olan icraatlarla karşılaştırıyoruz. Hakikaten çok büyük yatırımlar yaptık. Yine çok ciddi bir entelektüel üstünlüğe sahibiz. AK Parti, bilgi birikimine önem veren, bilgiyi önemseyen ve bu bilgiyi kendi siyasetine derz edebilen bir siyasi hareket olarak görüldü. Yine aynı şekilde AK Parti’nin çok ciddi bir rasyonel üstünlüğü vardır. Yani akılcı bir partidir. Bunların hepsinin yanında bana göre AK Parti’nin çok daha büyük bir üstünlüğü var. O da ahlaki üstünlüğüdür. Çünkü bizim çok önemli ahlaki değerlerimiz var. Sadece sonuca gitmek siyaseti değil. Doğruyu yapabilmek, hakkı tutabilmek için gerekirse fedakârlık yapabilecek dava adamlarımız var. Onun için siyasetin tek limanı ahlaktır düsturuyla hareket edebilen teşkilat mensuplarımız sayesinde ahlaki üstünlüğümüzü korumaya devam ediyoruz. Bütün teşkilat mensuplarımızı da her şeyden önce ahlaki üstünlüğünü korumak için mücadele etmeleri gerekiyor." dedi. Protokol konuşmalarının ardından yönetim kurulu faaliyet raporu, gelir-gider hesap raporu ile tahmini bütçe okundu. Müzakereler sonrasında raporlar ayrı ayrı onaylandıktan sonra oy birliği ile yönetim kurulu ibra edildi. İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı gözetiminde yapılan seçimlerle yönetim kurulu asıl-yedek üyeleri ile il delege asıl ve yedek üyelerinin seçimleri yapıldı.

Filiz YILDIRIM

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner89

banner37