banner114

Haciz rezaleti

HASAN TORUN’A CİRO EDİLDİ

Trabzonspor Kulübü’nün menajer Mazlum Ali Bilecan’a olan 1 milyon 5 bin liralık borcuna karşılık Bilecan tarafından Hasan Torun isimli şahsa ciro edilen senetler, hukuka aykırı biçimde işleme alınarak Trabzonspor’un manevi hatıratına leke sürüldü. Türk spor tarihinde ilk kez bir kulübün manevi hatıratı olan şampiyonluk kupalarına paha biçildi.

PERİHAN TORUN İCRA KOYDURDU

Hasan Torun isimli şahsa ciro edilen senetlerden İcra Dairesi Müdüresi Güldane Çolak’ın haberi olmadığı ileri sürülürken işlemi yapan ve icrayı koyduran Müdür Yarımcısı Perihan Torun, kendisi icraya gitmeyerek bir memur görevlendirdi.  Öte yandan Hasan Torun ile Perihan Torun’un aynı soyadı taşıyor olmaları ise dikkat çekti.

İŞLEM HUKUKA AYKIRI YAPILDI

Türk hukuk tarihinde ‘hiçbir hatırata, sanat eserine haciz konulamaz’ ve ‘değeri biçilemeyecek ve satılamayacak şeyler hacze tâbi değildir’ hükümlerine rağmen kötü bir niyetle Trabzonspor Müzesine gidilerek Trabzonspor’un şampiyonluk kupaları haciz altına alındı. Olay haberleştirilerek tüm bir camia ve Trabzonspor gibi bir kulüp zan altında bırakıldı.

TRABZONSPOR Kulübü’nün menajer Mazlum Ali Bilecan’a olan 1 milyon 5 bin liralık borcuna karşılık Bilecan tarafından Hasan Torun isimli şahsa ciro edilen senetler, hukuka aykırı biçimde işleme alınarak Trabzonspor’un manevi hatıratına leke sürüldü. Türk hukuk tarihinde ve Türk spor tarihinde ilk kez bir kulübün manevi hatıratı olan şampiyonluk kupalarına paha biçildi.

Türk hukuk tarihinde ‘hiçbir hatırata, sanat eserine haciz konulamaz’ ve ‘değeri biçilemeyecek ve satılamayacak şeyler hacze tâbi değildir’ hükümlerine rağmen kötü bir niyetle Trabzonspor Müzesine gidilerek Trabzonspor’un şampiyonluk kupaları haciz altına alındı. Olay haberleştirilerek tüm bir camia ve Trabzonspor gibi bir kulüp zan altında bırakıldı.

Trabzon İcra Dairesi, 24 Mayıs tarihli skandal işlemine senet tutarı 1 milyon lirayı aşmış olmasına rağmen İcra Dairesi Müdüresi Güldane Çolak ve dosyaya bakan Müdür Yardımcısı Perihan Torun gitmedi. Hâlbuki 1 milyon lirayı aşan hacze icra müdürü ya da müdür yardımcısı gitmeliydi.

Hasan Torun isimli şahsa ciro edilen senetlerden İcra Dairesi Müdüresi Güldane Çolak’ın haberi olmadığı ileri sürülürken işlemi yapan ve icrayı koyduran Müdür Yarımcısı Perihan Torun kendisi icraya gitmeyerek bir memur görevlendirdi.  Öte yandan Hasan Torun ile Perihan Torun’un aynı soyadı taşıyor olmaları ise dikkat çekti.

Trabzonspor gibi bir kulübün manevi hatıratına karşı yapılan eylem hukuksuz olduğu kadar cesaretli bir eylem olarak nitelendirildi. İcra Dairesi şu sorulara cevap vermeli:

“1) Kulüpteki kupaların ekonomik değerini nasıl biçtiniz?

2) Manevi değeri hangi ölçüye vurdunuz.

3) Manevi değerleri katrilyon liralarla bile ölçülemeyecek o  kupalara 1 milyon 5 bin lira değeri hangi mantıkla biçtiniz?

4) İcra Müdüresi Güldane

Çolak’ın böyle bir hacizden gerçekten haberi yok mudur?

5) İcra Müdür Yardımcısı Perihan Torun bu talebi kabul etmek zorunda mıydı?

6) Trabzonspor gibi bir kulübün avukatına ya da yetkililerine haber verilmesi gerekmez miydi?

7) Trabzonspor gibi bir

kulübün müzesindeki o şampiyonluk kupaları 20 dakikada haczedilecek kadar değersiz miydi?

8) Böyle bir konuda bilirkişi

olmadan haciz yapılmalı mıydı?

9) İstanbul’daki kulüplerin kupalarına da böyle bir haciz koyabilir misiniz?

10) Trabzonspor tarihine

vurulan bu leke, tek başına İcra

Dairesinin kararı mıdır?”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner108