banner114

Eksik varsa düzeltilir

Cevap ve Düzeltme Metni:

“BÜYÜKŞEHİR Belediyesi çalıştığı imar planlarını ilgili ilçe belediyeleri dahil, meslek kuruluşları dahil, imar komisyonları ile çalışarak Mecliste kabul etmekte ve askıya çıkartmaktadır. Askıda iken itirazların olması gayet normaldir, eksikler varsa incelenir ve düzeltilir. Hülasa bu herkesin bildiği gibi bir süreçtir.

MESELA Çimentonun daha öncede önünde olan yol karşı taraftaki binalara dokunmuşsa sonuç olarak askıda iken düzeltilir. Herkesin faydalanacağı yol düzenlemesi nasıl oluyor da “Yolun çimento fabrikası alanı için planlandığı izlenimi oluştu" uydurma yorumunuzu sağlıyor. Halbuki dediğiniz yol 2002'den beri planda zaten vardır.

“Büyükşehir Belediyesi çalıştığı imar planlarını ilgili ilçe belediyeleri dahil, meslek kuruluşları dahil, imar komisyonları ile çalışarak Mecliste kabul etmekte ve askıya çıkartmaktadır. Askıda iken itirazların olması gayet normaldir, eksikler varsa incelenir ve düzeltilir. Hülasa bu herkesin bildiği gibi bir süreçtir. Mesela Çimentonun daha öncede önünde olan yol karşı taraftaki binalara dokunmuşsa sonuç olarak askıda iken düzeltilir. Herkesin faydalanacağı yol düzenlemesi nasıl oluyor da “Yolun çimento fabrikası alanı için planlandığı izlenimi oluştu" uydurma yorumunuzu sağlıyor. Halbuki dediğiniz yol 2002'den beri planda zaten vardır. Bu da her zamanki yalanlarınızdan birisidir. Büyükşehir Belediyesinin Belediye Meclisi tarafından kabul edilen 2015-2019 Stratejik Planı'nın 7.1.16 maddesinde "Çimento Fabrikası alanının yeşil alan olarak düzenlenip bir kısmının şehrin kullanımına kazandırılmasını" öngördüğü doğrudur. Bu öngörü doğrultusunda 1/5000 lik plan ile yapılan çimento fabrikasında önceden 13803 m2 olan park alanının 21152 m2'ye çıkartılmış olmasıdır. 24 Mart 2018 tarihli gazetenizde Manşetteki "Büyükşehir'in 1/5000 lik planında çimento fabrikasının eski alanı kollandı, Vatandaşlar mağdur Aşkale memnun" ve "Aşkale çimentonun Değirmendere'deki alanının adeta özel olarak korunduğu gözlendi" yalanlarının cevabı da doğrusu da aşağıdaki gibidir.

2002 yılından beri olan 1/1000 ölçekli imar planında:

80769 m2 parsellerin toplamı

56456 m2 ticaret alanı

13803 m2 park alanı

10510 m2 yola giden alanlar varken

2018'deki 1/5000 lik imar planıyla yapılan;

54260 m2 ticaret alanı; 2196 m2 yapılaşma alanı azalmıştır

21152 m2 park alanı;    7349 m2 park alanı artmıştır

5357 m2 yola giden alanlar;   5153 m2 yollara ayrılan alan azalmıştır

Yeni hazırlanacak 1/1000 lik çalışmada da ayrıca yol ilave edilecektir.

Çimento fabrikasının arsasında alan kaybı 4392 m2'dir. Toplamda 4392 m2 alanı giden fabrika için "Aşkale kollandı, Aşkale memnun" yalanını nasıl uydurduğunuzu anlatın şimdi! Unutmayın yalancının mumu yatsıya kadar yanar.”

Karalamayı amaç edinen ve hatalı bilgiler içeren yayın hakkında, gönderdiğimiz yukarıdaki metnin tebliğ tarihinden itibaren en geç 3 (üç) gün içinde makalenin yayımlandığı sayfada aynı puntolarla hiçbir ekleme ve düzeltme yapılmaksızın yayımlanmasını hukuki haklarımız saklı kalmak kaydıyla talep eder, aksi halde yasal yollara başvuracağımızı bildiririz.

Keşideci

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Adına

Büyükşehir Belediye Başkanı

Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu.”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner108