CHP’nin 2019 planını anlattı

Soylu, cenaze defin olayında karakolda çekilen bir fotoğraf dolayısıyla kendisine yüklenen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu topa tuttu. Soylu, kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyen şahısların kimliklerine bakmadığını söyledi

Soylu, fındıkla ilgili TMO nezdinde devreye girildiğini belirterek üreticiden biraz sabır istedi. Bakan Soylu, Trabzon için taahhüt ettikleri tüm sözlerin de arkasında olduklarını ifade etti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eleştirilerine ilişkin, "Ben bir fotoğrafla istifa edeceğim!.. Etrafın FETÖ'cü kokuyor senin ya. PKK ile fotoğraf çektirdin, PKK'yı destekleyenlerle fotoğraf çektirdin, DHKP-C'yi destekleyenlerle fotoğraf çektirdin, ömrün böyle geçti, ömrün. Bu millet senin dününü, bugününü, yarınını biliyor." dedi. AK Parti Arsin İlçe Başkanlığının 6. Olağan Kongresi, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımıyla gerçekleştirilirken, mevcut başkan Tolga Şengül, yeniden ilçe başkanlığına seçildi. Kongrede ilk önce söz alan AK Parti Arsin İlçe Başkanı Tolga Şengül, "2014 yılında devraldığımız emaneti daha yukarılara taşımak için gecesini gündüzüne katarak kapı kapı dolaşan teşkilatımızın tüm kademelerine teşekkür ediyorum. Göreve geldiğimiz andan itibaren 1 Kasım ve 7 Haziran seçimlerinde artan oy oranımızı 16 Nisan'da daha yukarılara çıkardık. Bundan sonraki süreçte de en iyi şekilde çalışacağız." dedi. Bakan Soylu ise kongrede yaptığı konuşmada, eski milletvekili Aysel Tuğluk’un annesinin cenazesinin iki gün önce defnedildiğini, orada meselelerin huzura erebilmesi için bir çalışma yaptıklarını belirtti. Bakan Soylu, "Oradaki çalışmalarda karakola da gittim, 3,5 saat civarında karakolda kaldım. Karakolda hem başsağlığı diledim. Orada jandarmanın elinde bulunan annesi rahmetli olan Aysel Tuğluk'a hem de o olayları ondan da dinledim. Bu 45 dakika sürdü, 1 saat de olaylarla ilgili birtakım iddialar var, videoları izledik. Kim ne yaptı, ne etti onu seyrettik." diye konuştu.

BİZ BUNU KABUL ETMEYİZ

Sonra ilgililere gerekli talimatları verdiğini aktaran Soylu, şöyle devam etti: " ‘Biz Müslümanız, cenazenin defini başka bir şeydir, biz bunu kabul etmeyiz. Bununla ilgili tahkikatları derinleştireceksiniz, kim varsa bununla ilgili ifadesini alacaksınız ve bu işi aydınlığa çıkartacaksınız.' talimatını verdim. Tam çıkarken oradaki vatandaşlar, polisler, bütün arkadaşlar, 'Biz sizle fotoğraf çektirelim.' dedi. Biz de çektirdik. Onlardan bir tanesi de bu işlere karışan bir kişi. Geceleyin baktım ki fotoğrafı koymuşlar, at kaçtı, torba düştü. Bugün de Kılıçdaroğlu diyor ki: 'Bu İçişleri Bakanı biraz ahlaklıysa…' diyor, bende ahlak yokmuş! 'Biraz inanç varsa, bunun derhal istifa etmesi lazım.' diyor. Şimdi bir fotoğrafla istifa edeceksem... Bir fotoğrafla ben ahlaksız oluyorsam ki gereğini yapan bir adamım ben. Bana demesi lazım ki biraz aklı çalışsa, 'Helal olsun, adam gecenin bir yarısında bu işlere müdahale etti, Cumhurbaşkanı'na, Başbakanı'na bilgi verdi, Valisi, Emniyet Müdürü, Emniyet Genel Müdürü orada. Meseleye vaziyet etti, çıkabilecek bir olayı engellemeye çalıştı ha bu arada da bu olayları yapanlardan biri, iddia edilenlerden bir tanesi de geldi bununla bir fotoğraf çektirdi, bütün vatandaşlarla beraber. O da buna rağmen bütün hepsini gözaltına aldırdı, bütün hepsinin ifadesini aldı, devlet dediğin de böyle bir şeydir kardeşim.' dese, bu anlaşılabilir bir şey. Ben bir fotoğrafla istifa edeceğim!.. Etrafın FETÖ'cü kokuyor senin ya. PKK ile fotoğraf çektirdin, PKK'yı destekleyenlerle fotoğraf çektirdin, DHKP-C'yi destekleyenlerle fotoğraf çektirdin, ömrün böyle geçti, ömrün. Bu millet senin dününü, bugününü, yarınını biliyor.”

CHP-HDP İTTİFAK PEŞİNDE

Birilerinin 2019 seçimleri için çok farklı ittifaklar aradığını kaydeden Bakan Soylu, "Karşılıklı mesajlar veriyorlar. Sabah Maçka'da ifade ettim, Kıbrıs radyo televizyonunda Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, bakın tezgâha 'HDP ile yan yana gelmeliyiz ve 2019'da beraber olmalıyız.' diyor. Peki, bu sadece burada mı kalıyor? Hayır, her iki tarafın açıklamalarında da ince ince mesajlar ve destekler verilmeye çalışılıyor ama bütün bunların çok daha ötesinde çok tehlikeli bir sahada buluşmaya çalışıyorlar. Sadece CHP Genel Başkan Yardımcısı mı bunu söylüyor, hayır. Sadece o cümleyle mi kalıyor? Bu da hayır. Diyorlar ki bakın 'Bir taraftan da bu Güneydoğu'da, Doğu'da, PKK'nın baskısıyla beraber yönetilen belediyeler vardı ya hani devlet onlara 'Siz burayı PKK'nın bir lojistik merkezi hâline, bir terör merkezi hâline getiremezsiniz.' deyip, onlara kaymakamlarımızı, oradaki belediye başkanlarını vekil olarak atadı ya ona ait de Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı diyor ki 'Oralarda büyük işler oluyor.' Doğru, büyük işler oluyor oralarda hem de büyük işler. Oralar bir dağa götürme merkezi olarak kullanılırken, Allah'ımıza çok şükürler olsun bugün Hakkâri’ye su geliyor, bugün Yüksekova'ya su geliyor, bugün orada çocuklarımız parklarla buluşuyor, orada sıcak asfaltlar atılıyor, belediyelerin paraları artık PKK'ya, terör örgütlerine, evlatlarımızı şehit etmeye değil, orada vatandaşın hizmetine gidiyor. Dertleri bundandır." değerlendirmesini yaptı.

KILIÇDAROĞLU PKK’YA SESSİZ, SİHA’LARA YÜKLENİYOR

Soylu, terörle mücadelede yeni yeni kavramlar duymaya başladıklarını belirterek, "Kılıçdaroğlu diyor ki 'Silahlı terörist var, silahsız terörist var.' Derdi ne biliyor musunuz? Terörle mücadelemizi akamete uğratmak, bizi hareketsiz bırakmak, PKK'nın bölgedeki etkinliğini artırmaya çalışabilmek." diye konuştu.

Bunun nedeninin de HDP'nin toplumsal tabanını kaybetmesi olduğunu ifade eden Soylu, HDP milletvekillerinin katılımıyla oturma eylemi yapıldığını ve kimsenin o eylemlere gitmediğini dile getirdi. Soylu, konuşmasına şu fıkrayı anlatarak devam etti: "Temel karneyi almış, bakmış ki karne çok kötü, kardeşini arıyor, diyor ki 'İdris karne çok kötü, Allah'ını seversen babamı hazırla. Karnenin kötü olduğunu falan söyle de eve geldiğim zaman kıyamet kopmasın.' İdris, 10 dakika sonra Temel'i geri arıyor diyor ki 'Sana bir haber vereceğim ama sakın çok üzülme, ben babama söyledim, onu hazırladım. Benim sana bir tavsiyem var, şimdi sen hazırlan.' Şimdi Kılıçdaroğlu, 2019'da bu millet sana ne yapacak PKK ile iş birliğine, FETÖ ile iş birliğine." CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 15 Temmuz'daki tutumunu da eleştiren Soylu, "Ey Kılıçdaroğlu sana söylüyorum, bu millet Temel'in babası gibi seni 2019'da bekliyor. Atleti karavanda poz vermek için giyinmeyecektin." dedi.

FINDIK KONUSUNDA KONUŞTU

Soylu, fındık fiyatı konusunda ise şu değerlendirmede bulundu: "Bizim randıman biraz düşük. Tarım Bakanımızla konuştuk, o da bugün açıklama yaptı, hiç kimse endişe etmesin. Toprak Mahsulleri Genel Müdürümüzü aradım, dedim ki 'Bizim randıman meselemize çare buluyorsunuz.' Çalışacaklar, bize dönecekler. Hiç merak etmeyin, bize itimat edin ve güvenin. Bu meselede biraz sabırlı olun. İnşallah fındık meselesinde bu sene randıman düşüklüğünden kaynaklanan süreci beraber iyi yöneterek, sizi mağdur etmeyecek bir sonuca ulaştıracağız."

YAPILANLARI ANLATTI

Bakan Soylu, ilçedeki yatırımlarla ilgili de bilgi verdi. Soylu, sözlerine şu şekilde devam etti: "Arsin Yatırım Adası projemiz var. Ne bu projeyi ne de başka projeyi kitapçıklarda bırakmadık. Aşama aşama ilerliyor. Son gelinen noktada bu yatırımla ilgili kanun teklifi TBMM'den geçerek yasalaştı. Bu proje hayata geçirildiğinde hayatımıza kattığı zenginliği başta Arsin olmak üzere hemşehrilerimize katkısını hissettirecektir. Balıkçı barınağını tamamladık. 15 milyon liraya mal oldu. Zihinsen engelli çocuklar için lise yapıldı. Belediyenin araç eksiklikleri vardı, yenileri alındı. Zengin kütüphaneden Arsin'e 5 tane kazandırdık. Arsin'e doğal gaz geliyor. Bu yıl içerisinde ihale yapıldı, karar alındı, Büyükşehir Belediye Meclisine gitti ve süreci takip ediyoruz." 

BİRÇOK PROJE YAPIM AŞAMASINDA

"Arsin İlçe Stadı düzenlenecek. 4 dere ıslah projesi yapılacak. Yanbolu Köprüsü inşaatı bu yıl başladı. İlköğretim okulu ihalesi yapıldı, inşaatı sürüyor. 24 derslikli imam hatip okulu ihalesi yapıldı, inşaatı devam ediyor. Öğrenci yurdu binası yapıyoruz. 400 yataklı olacak. Yeni hükûmet konağı projemiz bakanlığımızda. Onu yapmak zor değil." Mevcut Başkan Tolga Şengül'ün listesi ise şu isimlerden oluştu: Zeki Cin, Ekrem Gürsoy, Osman Çelik, Barış Hacıhasanoğlu, Ali Kalkan, Nurten Nebioğlu, Enver Dursun, Hüseyin Şahin, Emine Kurt, Yavuz Tüysüzoğlu, Özlem Sağıroğlu, Yunus Kefelioğlu, Cafer Uzun, İsmail Mollahüseyinoğlu.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner89

banner108