banner114

Bizim uşak Soylu’dur

AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora, katıldığı bir TV programında Türkiye ve Trabzon gündemine dair çarpıcı ve önemli açıklamalarda bulundu. İBB seçimlerini eni boyuna değerlendiren Cora, CHP’nin İBB adayı Ekrem İmamoğlu ile ilgili “Demirtaş’ın çizgisini beğenen birisi bizim uşak olamaz” açıklamalarının ise arkasında durdu. Cora, “Bizim uşak teröristlere dağları dar eden Bakanımız Soylu’dur. Siyasi partisine saygı duyuyoruz ama PKK’nın övgüsüne mazhar olmuş bir kişi bizim uşak olsa ne olur olmasa ne olur.” dedi.

YSK’NIN KARARI RASYONEL VE KANUNA UYGUN

YSK’nın, iptal edilen İBB Başkanlığı seçimlerine ilişkin gerekçeli kararını değerlendiren Milletvekili Cora, “Karar her şeyden evvel somut, rasyonel, delillere dayanıyor ve kanuna uygun. AK Parti’nin temel itirazı özellikle sandık kurulu başkanlarının usulsüz atanması ve bunun dışında bazı sandıklarda seçim sonuç tutanaklarının usulsüz bir şekilde tutulduğu ve seçim sonuç tutanaklarının dayanağı konumunda olan oy sayım döküm çetelelerinin imzasız olduğu ya da tutulmadığı yönündeydi. Bununla beraber hükümlülerin oy kullanması, asker olup oy kullanılması, cezaevinde olanların başka ikametgâhlarda oy kullanması, zihinsel engellilerin oy kullanması gibi birçok itirazda bulunduk.”  diye konuştu.

TUTANAKLAR, BÜYÜKŞEHİR İLE İLGİLİ USULSÜZLÜK OLDUĞUNU ORTAYA KOYDU

YSK’nın gerekçeli kararını ayrıntılı bir biçimde anlattığına vurgu yapan Milletvekili Cora, “754 sandıkta sandık kurulu başkanı 298 sayılı yasada emredilen hükümlere aykırı bir şekilde memur olmayan kişilerden tercih edilmiş. Bu da gerekçeli karara yansımıştır. 108 sandıkta da seçim sonuç tutanaklarının dayanağı olan çetelelerinin sonuç tutanaklarına yansıtılması işleminin olmaması, bunun yok hükmünde olduğunu göstermektedir. Bu 108 sandıkta aradaki fark 31 bin seçmene tekabül etmektedir. 13 bin oy farkı ile seçimin sonuçlandığı ortamda bu sonuca müessir olarak değerlendirilip bir karar verildi. 108 sandıkta ilçe belediye başkanlığı seçim sonuç tutanakları ve çeteleleri var, belediye meclis üyeliği seçim sonuç tutanak ve çeteleleri var. Ama Büyükşehir’le alakalı yok. Bunun da burada bir usulsüzlük olduğu sonucunu ortaya çıkarmaktadır.” değerlendirmelerinde bulundu.

Filiz YILDIRIM

CHP, YENİ KURULLARIN SAYIMINI KABUL ETSEYDİ TÜRKİYE BU SÜRECİ YAŞAMAZDI

Büyükşehirde tekrar oy sayımı tekliflerinin CHP tarafından reddedildiğini belirten Milletvekili Cora, “Hepsi yeniden sayılmış olsaydı belki de bunları konuşuyor olmayacaktık. Bunların tamamen yenilenmesini CHP kabul etmedi ve biz de olağanüstü itiraz hakkımızı kullandık. CHP, YSK kararına yaptığı muhalefet şerhini çıkan kanundan önceki YSK kararlarına dayandırıyor. Bu doğru değil. Yeni bir kanun çıkmıştır ve yeni içtihat bu kanuna göre olur. YSK tek patrondur. Eğer oyların tamamı yeni oluşturulacak kurullar tarafından sayılmış olsaydı, CHP bunu uygun görseydi, Türkiye olarak bu süreci yaşamamış olacaktık.” ifadelerini kullandı.

SANDIKTA YAPILAN OYUNU VATANDAŞIMIZA ANLATACAĞIZ

İstanbul’da Binali Yıldırım’ı ön plana çıkaracak mütevazi bir çalışma yapacaklarını ifade eden Cora, “Diğer tarafta şahısları hedef alan, onları geren, ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı bir yaklaşımla değil, tam bir Türkiye İttifakı ruhuna uygun bir yaklaşımla beraber bir kampanya ortaya koyacağız. Yapacağımız projeleri ve yatırımları ön plana çıkaracağız. Çünkü İstanbul’un çok önemli sorunları AK Parti ve öncesinde Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığı döneminde çözüldü. Ülkede yaptığı işlerle büyük takdir toplayan Binali Bey İstanbul için bir şanstır. Sandıkta yapılan oyunu vatandaşımıza anlatıp onların takdirini kazanmanın gayreti içerisinde olacağız.” şeklinde konuştu.

PKK’NIN ÖVGÜSÜNE MAZHAR OLMUŞ BİR KİŞİ BİZİM UŞAK OLSA NE OLUR OLMASA NE OLUR!

Ekrem İmamoğlu hakkında “Demirtaş’ın çizgisini beğenen birisi bizim uşak olamaz” açıklamalarına bir kez daha açıklık getiren Milletvekili Cora, “Trabzon Eren Bülbül’ün şehit olduğu bir yerdir. Trabzon bir lisesinin tüm öğrencilerinin Çanakkale’de şehit olduğu için mezun veremediği bir şehirdir. Biz diyoruz ki, Demirtaş’ın çizgisini beğenenler, şehitlerimize, manevi değerlerimize saygı göstermeyenlerle aynı çizgide yürüyenler ve terör örgütlerine terör örgütü diyemeyenlerin çatısı altında siyaset yapanlar bizim uşak değildir. Bizim uşak teröristlere dağları dar eden Sn. Bakanımız Süleyman Soylu’dur. Siyasi partisine saygı duyuyoruz ama PKK’nın övgüsüne mazhar olmuş bir kişi bizim uşak olsa ne olur olmasa ne olur. Yunan gazetelerine manşet olmuş ama buna sessiz kalan bir kişi bizim uşak olsa ne olur olmasa ne olur?” sorularını yöneltti.

GÖKSU, AÇIKLAMALARININ ÇARPITILMASINDAN DERİN ÜZÜNTÜ DUYDU, HEMŞEHRİLERİMİZ İLE HELALLEŞMEK İSTEDİ

Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’nun, İmamoğlu’na neden Yunan gazetelerinde atılan manşetlere sessiz kaldığını sorduğunu ama Göksu’nun ifadelerinin çarpıtıldığını belirten Cora, “Farklı noktalara taşınacaksa internete girilsin ‘Trabzon hakaret’ yazılsın bakın karşılarına kim çıkacak. CHP Tekirdağ Milletvekili çıkacak. İlhami Bey de bir açıklama yaptı, farklı noktalara gitti, çıktı özür diledi. Bizim Belediye Başkanımızın da açıklaması yanlış değil ama çarpıtılmasından duyduğu üzüntüyü ifade ederek hemşehrilerimiz ile helalleşmek istediğini söyledi. Buna rağmen bunun üzerine gidilmesini çok doğru bulmuyorum.” diye konuştu.

ASKERLİKTE YAPILAN DEĞİŞİKLİK REFORM NİTELİĞİNDEDİR

Askerlikte yapılan değişikliğin reform olduğunu belirten Cora, “Şu anda yapılan değişiklik reform niteliğindedir. Toplumun her tarafının taleplerine uygun çözüm modeli oluş muştur. Askere giden bir kişi erlikten generalliğe kadar yükselebileceği bir model oluşturuldu. Ayrıca istihdam anlamında da askerlikten sonra işsiz kalabilecek kişiler için askerlikte kalabileceği bir durum oluşturuldu. 12 ay zorunlu askerlik 6 aya indirildi. Dilerse kişi 6 ay zorunlu askerlik yaptıktan sonra bir 6 ay daha askeri ücret tutarında bir harçlık almak sureti ile tamamlayabilir. Bu toplum tarafından da 2 milyon 200 bin kişiyi aileleri ile birlikte ilgilendiren bir yasa oldu. Bunu 31 Mayıs’tan önce meclisten geçirmeyi hedeflemekteyiz.” açıklamalarında bulundu.

Anahtar Kelimeler:
Ak PartiSalih Cora
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner108