Akçay: Kayalarla güreşiyoruz

GTSO Başkanı İsmail Akçay, Gümüşhane’nin sorunları ve Vali Okay Memiş’in sorunlara müdahalesini konuştu. Memiş’in vizyoner bir vali olduğunu kaydeden Akçay, “Gümüşhane’de arsa konusunda sıkıntı çekiyoruz. Bu konuda şehrimiz zor bir şehir. Dağlarla mücadele ediyoruz. Kayalarla güreşiyoruz. Bu hem özel sektör için hem de kamu sektörü için geçerli. Dolayısıyla bu zor coğrafyada en iyi yapılanmayı, en iyi planlamayı yapma konusunda da Sayın Valimiz bütün bilgilerini, tecrübelerini bizimle, belediye başkanı ile paylaşıyor.” diye konuştu. 

GÜMÜŞHANE Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay, Gümüşhane Valisi Okay Memiş’in vizyoner bir vali olduğunu, onun bu vizyonerliğinden Gümüşhane’nin en iyi ve en üst seviyede istifade etmesi gerektiğini söyledi. Vali Memiş’in, kentin sosyal, kültürel hayatı ile ilgilendiğini, ihtiyaç duyulan sosyal donatıların giderilmesi için çaba gösterdiğini ifade eden Akçay, “Kamu binalarımızın ve okullarımızın eskimiş olmasından, 60 yıllık binaların eskimiş olmasından rahatsız oluyor. Tüm bunların yanı sıra Gümüşhane’de birlik ve beraberliğin sağlanması ile ilgileniyor. Gümüşhane’de bir hoş görünüm ve yönetişimin ön plana çıkması ile ilgileniyor. Teşekkür kültürünün gelişmesi ile ilgileniyor ve en önemlisi de bu, Peygamber Efendimizin (SAV) hadisi olan istişare ile ilgileniyor.” dedi.

YENİ YAPILAŞMALAR GEREKİYOR

Gelinen noktada Gümüşhane’deki kamu binalarının eskidiğini, okulların eskidiğini ifade eden Akçay, açıklamasını şöyle sürdürdü: “İklim yapımıza uygun olmayan, dolayısıyla binaların sağlıklı olmadığını biz de fark etmeye başladık. Ancak bunu ilk olarak fark eden Sayın Valimiz oldu. Bunu her yerde ve her ortamda dile getiriyorlar. Yeni yapılaşmalar lazım. Yeni yapılaşmada, Gümüşhane’de arsa konusunda sıkıntı çekiyoruz. Bu konuda şehrimiz zor bir şehir. Dağlarla mücadele ediyoruz. Kayalarla güreşiyoruz. Bu hem özel sektör için hem de kamu sektörü için geçerli. Dolayısıyla bu zor coğrafyada en iyi yapılanmayı, en iyi planlamayı yapma konusunda da Sayın Valimiz bütün bilgilerini, tecrübelerini bizimle, belediye başkanı ile paylaşıyor. Yerel yöneticilerin tamamıyla paylaşıyor. Ben, ifade ettiğim gibi yönetişim anlayışıyla bu işin içerisinde milletvekillerimiz de olsun, belediye başkanımız, sivil toplum kuruluşları, basın, parlamentoda grubu bulunan siyasi partilerin il başkanlarının olmasını istiyor. Herkesin fikrini alarak en doğru ve en isabetli kararı vermeye çalışıyor. Bu Gümüşhane için önemli bir kazanımdır. Bizim de bundan istifade etmemiz lazım.”

YENİ HASTANE BİZE DERS OLSUN

Yeni Devlet Hastanesinin yerinin tespitinde kesinlikle bir istişare kültürü olmadığından böyle bir yere yapıldığını dile getiren Akçay, açıklamasını şöyle tamamladı: “Yoksa ilimizde hastane için çok güzel yerler vardı. 5 yıldızlı, 10 yıldızlı olabilecek yerler vardı. Bugün Yeni Devlet Hastanesinin bitmiş olmasına rağmen açılmayışının sebebi istişare kültürünün olmayışıdır. Bugün biz Gümüşhaneliler olarak hastane konusunda sıkıntı yaşıyoruz. Hastalarımız sıkıntı yaşıyor, hasta yakınlarımız sıkıntı yaşıyor. Eğer istişare kültürü bugün gelmiş olduğu noktaya gelmiş olsaydı, istişare ile bu yerler tespit edilmiş olsaydı, hastane için çok daha güzel yerler bulunurdu. Ama artık önümüzde bir vaka var, hastane yapılmış. Hastanenin yerini tartışmaktansa, hastanenin bir an önce yol problemini çözmeye odaklanmalıyız. Şu anda Sayın Valimiz bunu yapıyor, milletvekillerimiz de bunu yapıyor. Yolun çözümü için Vali Bey’in kafası 24 saat hastane yoluyla meşgul. Artık hastane yerini tartışmanın bir manası yok. Ancak istişare kültürünün olmayışının bedellerini ödüyoruz. İnşallah bundan sonra bize ders olur. Sayın Valimiz tarafından yerleştirilen istişare kültürünü daha da zenginleştirerek, kararların verilmesinde ilimiz kârlı çıkar.”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner89

banner108