Ahmet Sancak İftiralara Sarıldı

İşadamı Ahmet Sancak, bize göre devlete çok yüksek fiyatla kiraladığı iş yeri konusunu ifşa edince öylesine kızmış ki eski gazetesinde tekrar köşe yazısı yazmaya başlamış. Önce hoş geldin diyelim! Ama Ahmet Sancak galiba eskisi gibi yazamayacak. Zira eski yazıları için “Bazen kantarın topuzunu kaçırmış olabiliriz” diyor. Demek ki yılda 600 bin liraya iş yerini devlete kiralayınca kantarın topuzuna dikkat etmek gerekiyormuş.

Bu gerçeği ortaya çıkarınca önce eski gazetesinin internet sitesinden ardından da eski gazetesinden bize iftiralar sallamış. Abdestimizden şüphemiz olmadığı için normal soru gibi karşılıyor ve cevaplıyoruz. Bu arada Tayyip Erdoğan düşmanlığıyla tanınan Ahmet Sancak’ın şimdilik birkaç yazısına da yer vereceğiz.

İŞTE O CEVAPLAR;

1- Soru: GEZİ olaylarında tahrir benzetmesi manşetin ve köşe yazınla GEZİ’yi desteklemedin mi?

Cevap: Hayır GEZİ’yi desteklemedim. İlk gün GEZİ eylemini demokratik bir eylem diye düşünüp o başlıkla yaklaştım. Ancak hemen ardından Batı destekli bir kalkışma olduğunu kavrayınca karşısına dikildim. Tam 58 makale yazdım. Sen GEZİ’yi eleştiren 1 makale çıkar sonra bana GEZİ’ci de. 17/25 Aralık öncesi FETÖ’cü polislerin Selam Tevhid Örgütü üyeliği zırvasıyla gazetemi ve beni soruşturduğunu bilmiyorsun. Sen Ali Öztürk’e FETÖ’cü çamuru atmak istiyorsun.  Tıpkı senden öncekilerin yaptıkları gibi... Ali Öztürk’ü Trabzon tanıyor. 40 yıldır kimlerle yol arkadaşlığı yaptığını bütün Trabzon biliyor. Senin zihniyetindekiler hariç. Bir şey daha ilave edeyim. Ali Öztürk’e GEZİ’ci demekle Ahmet Sancak’a İslamcı demek aynı oranda absürt bir yaklaşımdır. İlk günkü teşhis başlığımı ve yorumumu değil, GEZİ olaylarını kavradıktan sonra ki yazılarıma bak. GEZİ, Muhafazakar iktidara karşı bir kalkışmaydı ve Ali Öztürk bu kalkışmayı destekledi öylemi? Sen hiçbir şey bilmediğin gibi yorum yapma yeteneğin de yetersiz. Bulduğun bir yazıya sarılacak kadar acizsin. Ali Öztürk’ü hiç tanımıyorsun, Ahmet Sancak. İkimizin yazılarının sürekliliğine bakılınca kimin kim olduğu anlaşılır. Kulaktan dolma bilgilerle iftiralar atıyorsun. Tahrir manşetini nereye asacağını soruyorsun. Şayet bir gün Ali Öztürk de bir mülkünü 10 yılda satın alacak bir oranda devlete kiraya verirse oraya asarsın!

2- Soru: Gümüşhane’deki öğrenci yurdunu ne ile yaptın? Bank Asya’dan kredi kullandın mı?

Cevap: Gümüşhane’deki öğrenci yurdunun tamamını kredi ile yaptım. 4 milyon 250 bin lira kredi kullandım. Krediyi de Al Baraka Türk Trabzon Şubesi’nden aldım. Banka hala Trabzon’da, verileri aldırabilirsin. İnşallah borcum bu yıl sonu bitiyor. Bank Asya’da hiç ama hiç hesabım olmadı.

3- Soru: Gümüşkoza Gazetesi nasıl doğdu? Koza Altın’la irtibatı var mı?

Cevap: Gümüşkoza’nın adını 2003 yılında dönemin Gümüşhane Milletvekili kadim dostum Sabri Varan koymuştu. Benim de hoşuma gitti, kabul ettim. FETÖ’cü Koza Holding’le hiçbir bağlantısı yoktur, olamaz da... Koza Altın’dan değil Akın İpek, ne bir tek kişi beni tanır, ne de ben onlardan bir tek kişiyi tanımam. Hayatta hiçbir toplantılarına katılmadım. Yurt içi ve yurt dışı bir tek davetlerine icabet etmedim. İstersen senin gazetendekilere bir soru ver. Kaç etkinliğine gitmişler diye... 18 yıllık gazetemde Fethullah’ı bir gün olsun övmedim. Bu kadar uzağım. Fethullahçı bir gazeteci 18 yılda Fethullah’ı birkaç kez de olsa övmez mi? İşte ben bu kadar uzağım.

4- Soru: Gümüşhane’deki yurdun değeri nedir?

Cevap: Gümüşhane’deki yurdum 7 bin metrekare kapalı alana sahip. 3 bloktan oluşur. Değerini bilemem, satıcı olmadığım için araştırmadım. Alıcı çıkmadığı için de sormadım. Lakin Yurt-Kur istedi o kriterlerle kiralamadım. Kira bedelini bilirim. Yurdun arazisini Milli Emlak’tan ihale yöntemiyle kiraladım. Yani adıma tahsisli almadım. Rakibim de Gümüşhane’nin saygın işletmelerinden Arazlar’dı... İhale bende kaldı.

5- Soru: ANAP’tan zamanında 75 bin dolar almışsın. Geri verdin mi?

Cevap: Bu bir iftira. ANAP’tan 75 bin dolar hiçbir zaman almadım. Hele hele TV kuracağım diye bir görüşme de yapmadım. Kaldı ki kendi televizyonum vardı. Nasıl bir görüşme yapabilirim. Belki televizyonumda seçim programları ve reklamları için 10-15 bin dolar almışızdır. 20-25 yıl oldu. Hatırlamıyorum. Ya yalana inandın ya da iftira atıyorsun. ANAP’ın bütün tarihini Sayın Azer Benli bilir. Ve halen sağdır ve Trabzon’dadır. İftira atma somut örnek ver.

6- Soru: FETÖ’cülükle ilgili 21 kişi seni şikayet etmiş.

Cevap: Trabzon’da FETÖ’cülükle asla yan yanı getirilemeyecek bir kişiyim. Yalnız ben değil yedi sülalemde bir tane FETÖ’cü bulamazsın. Bu kadar net konuşuyorum. Hakkımda 21 kişinin savcılığa başvurduğu bilgisini ilk kez senden okudum. Yoksa sen de içlerinde miydin? Bu bir iftira. 15 Temmuz öncesi değil FETÖ’cülerle kol kola olmak, onlarla amansız bir mücadelenin içinde oldum. Sen 17-25 Aralık darbesinde FETÖ’nün yalanlarını savunup yalanlarını sütunlarına taşırken, ben ‘Bu bir darbedir’ diye haykırıyordum. Açalım gazetelerimizin yazdıklarına bakalım... 17-25 Aralık’tan sonra günebakış’ın belki 100 manşetine karşın senin gazeten toplam 10 manşet atmamıştır. Paralelciler (O günün tanımı ile) günebakış’tan reklamlarını keserken senin gazeten cayır cayır reklam yayınlıyordu. Çünkü onlar hakkında tek kelime yazmıyorlardı. Sen ne konuşuyorsun? Sen AK Parti’yi eleştirmedin. AK Parti’ye ve Tayyip Erdoğan’a düşmanlık ettin. Eleştiri 1 gün olur 3 gün olur. Sen AK Parti’nin dünya görüşüne düşman kesimdin. Bunu kendi yazılarından ve çok sayıda yazından ortaya koyacağız. Senin yazdıkların da ortada, benim yazdıklarım da... Yani kendine muhalif gazeteci diyemezsin. Muhalif olmak bir anlayışın değerlerine düşman olmak değildir. Sen AK Parti’nin değerlerine düşmanlık ettin. Üstelik sürekli ettin. Bu kadar AK Parti ve Tayyip Erdoğan düşmanlığıyla tanınırken hâlâ nasıl ‘Kantarın topuzu kaçmış olabilir’ diyorsun. Yine de madem böyle diyorsan, bundan sonra ki yazılarında göreceğiz. Belki bakanlığın sana ödeyeceği yıllık 600 bin lira civarındaki kiranın hatırına kantarın topuzunu bir daha kaçırmazsın.

***

Bak Ahmet Sancak efendi!.. Ben sorularına ne güzel cevap verdim. Çünkü abdestime güveniyorum.

Sonra, sevgili Ahmet Sancak!

Bu hırçınlığın neden? Sen iftira da atar mıydın? Ben, 40 yıldır Trabzon’da toplumun önünde bir insanım. Somut verilerle istediğin soruları sorabilirsin. Ama iftira atmamalısın.

“Binanı çok pahalı kiraladın” diye haber yapınca bu öfke niye?

Sonra Tayyip Erdoğan’a o yazıları yazarken ilkesel yazmıyor muydun? Kantarın topuzuna sığındığına göre ilkesel değildi demek ki! AK Parti Hükümetine değerinin üzerinde bina kiraladığın için yazdıklarından pişman mı oldun?

NOT: Mahkeme evrakın umurumda değil. Ben senin kişisel meselelerine müdahil olmadım. Bütün şehrin gözü önünde devlete kiraladığın bir bina dolayısıyla kiranın çok yüksek olduğunu yazdım. Bu toplumun önündeki bir olay. Gizlisi saklısı yok. Ayrıca seni de ilkeli olmamakla eleştirdim. Yalan da yazmadım, iftira da atmadım. Devletin kasasından çıkan para bugün de sordum 52 bin lira. Stopajı neden saymıyorsun.  Seni, 17/25 Aralık darbesini savunduğun yazını ve diğer yazılarını ortaya koyarak yazdım. Sen ise bana FETÖ’cü iftirası atarken, benim 17 yıldır Fethullah’ı savunduğum bir yazımı çıkaramazsın. 17/25 Aralık darbesine değil sessiz kalmak darbe olduğunu belki yüzlerce kez haykırdım. Sen Trabzon’dan habersiz Almanya’da yaşıyorsun. FETÖ’cülük iftiralarını senden önce de atanlar oldu. Tutmadı tutmaz da. İftiracılar ya özür diledi ya hakim önüne çıktı. Sen de iftira atıyorsun. FETÖ’cülük iftiralarından dolayı senin de hakkında suç duyurusunda bulunacağım. Hukuk önünde görüşürüz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner108