Emperyalizm ve Siyonizm'in dünyayı kendi çıkarları doğrultusunda düzenlemelerinin geldiği son aşama Türkiye coğrafyası ve Türk'lerdir.

Saddam Hüseyin diktatördür denildi, Amerika ve müttefikleri Irak'ı işgal etti, Irak parçalandı. Irak'ın doğal zenginlikleri emperyalist ülkelerin eline geçti.  Saddam ve ailesi Irak halkına katlettirildi.

Kaddafi diktatör diye suçlandı, Amerika ve müttefikleri Libya'yı işgal etti, Libya parçalandı. Libya'nın doğal zenginlikleri emperyalist ülkelerin eline geçti. Kaddafi ve ailesi Libya halkına katlettirildi. Beşar Esad diktatör diye suçlandı, Amerika ve müttefikleri Suriye'yi işgal etti, Suriye parçalandı. Suriye'nin doğal zenginlikleri emperyalist ülkelerin eline geçti. Şimdi katlettirilme sırası Esad ve ailesinde. Önce o ülkelerin başkanları diktatör diye suçlanır, sonra o ülke halklarına demokrasi ve özgürlük getirmek için müdahale edilir. Sonuçta büyük bir iç savaş, öldürülen binlerce masum insan ve milyonlarca yerinden yurdundan göçe zorlananlarla ortaya çıkan büyük bir insanlık dramı. Diktatör diye suçlananlar da halkına katlettirilir.

Şimdi; yeni diktatörler tanımlanmaktadır. Rusya-Putin, Türkiye-Tayyip Erdoğan, İran-Hamaney ve Katar-Şeyh Temim. Rusya'ya son beş yıldır yapılan baskı ve ambargo, İran'a yıllarca yapılan baskı ve ambargo, Türkiye'de gerçekleştirilen gezi olayları, 17/25 Aralık olayları ve 15 Temmuz darbe kalkışması ve son olarak Katar ve Arap krizi ile yazılan senaryonun parçaları yerine konulmaya çalışılmaktadır. Emperyalizm, istiklal şairimizin tanımladığı tek dişi kalmış canavar doymak bilmemektedir. Gelecek çıkarları için yeni düzeneklerini kurmaya devam etmektedirler. Çıkarları doğrultusunda kendilerinden olmayan toplumları yok etmeği amaçlayan hamlelerine yenilerini eklemek üzere arka kapımıza kadar dayanmışlardır.

Yıllarca besleyerek olgunlaştırdıkları Fetö ile içeriden, PKK, PYD/YPG ve Barzani ile kurdurdukları Kuzey Irak Kürt Devleti ile dışarıdan Türkiye'yi kuşatma ve ele geçirme faaliyetlerine devam etmektedirler.

Eylül 25 de Kuzey Irak'da yapılacak olan referandum ile Musul ve Kerkük gibi Türkmen şehirlerini Barzani yönetimine bağlayıp Irak'ın bütünlüğünü bozma senaryoları, PYD' ye Amerikan silahları verilerek Türkiye'nin itidal ve sükunetini tahrik etme çabaları ile Türkiye karanlık bir noktaya çekilmek istenmektedir. Diğer taraftan Avrupa ve Amerika'da diktatör Tayyip Erdoğan algısı oluşturularak ülkemizin iç savaş ve bölünmeye sürüklenmek istenilmektedir.  Yılarca kontrollerinde olan Türk ordusu artık Afrin'e harekat kararlığını göstermektedir. Amerika'nın değil, baş komutan Tayyip Erdoğan'ın emrini dinleyen Türk ordusunun gücü ve kararlılığı onları korkutmaktadır. Gerek basın yolu ile gerek batılı siyasetçilerin Tayyip Erdoğan'a karşı sergiledikleri siyasi ahlaka mugayir  tutum  ve davranışlarla gelecekte olabileceklerin işareti şimdiden verilmek istenmektedir.

Amerika'nın tabiri ile "bizim çocuklar darbeyi gerçekleştiremedi" sözü herkesin malumudur.  CIA ve Fetö'cü subayların kalkıştığı 15 Temmuz kalkışmasını hala birilerinin Ak Parti planlaması olarak nitelendirmeleri ve "adalet yürüyüşü" ile Ankara'yı ele geçirme hamleleri yeni bir kalkışmadır. Buradaki nihai hedef  Tayyip Erdoğan'ın bozduğu planları yeniden formatlayarak Türkiye'yi Emperyalizm'in kucağına itme gayretleridir.

Bu girişimler ile Türkiye sınırları ötesinde yankı yaratarak  yeni bir kaos ortamı oluşturup, Amerika ve İsrail'e teslim olma eylemi asla bir "adalet yürüyüşü" olamaz.

PKK ilk defa dağda değil, Ankara-İstanbul arasında CHP ile kol kola yürümüştür. Darbe kalkışması sorumluları zindandaki Fetö subayları bu yürüyüşle dışarı çıkmak için  yeni bir umut beslemektedirler. Bu PKK tarihinin en büyük başarısıdır. Mağaralara ve hendeklere gömülerek  etkisi yok olan PKK ve Fetö ile Emperyalistler ele geçiremedikleri Ankara için son hamlelerini yapmıştır. Gezi olayları, 17/25 Aralık olayları ve 15 Temmuz kalkışmasından sonra emperyalistlerin son denemesi Ankara-İstanbul arası yapılan adalet yürüyüşüdür.

Ne acıdır ki bu tertipleri  kurtuluş savaşımızın önderi Ulu Önder M Kemal'in kurduğu parti CHP ve ele geçirdikleri Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu tarafında yapılmıştır.

Gezide yürüyenleri hatırlayın, Ankara-İstanbul arası yürüyenlerle karşılaştırın...

17/25 Aralık komplosunu hazırlayanları hatırlayın, Ankara-İstanbul arası yürüyenlerle karşılaştırın...

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner108