Hani Eski Bakan Erdoğan Bayraktar’ın gündeme getirilmesiyle ilgili bir iddiamız var ya!.. Hani “Sayın Bayraktar’ı özellikle bir gazete ve bir internet sitesinin niçin gündeme getirdiklerine dair iddialarımız var ya!.. Hani bu gazete ve internet sitesinin gerçekten Trabzon diye bir dertlerinin olmadığını yazıyoruz ya!.. Hani “Gerçekten Trabzon için destekliyorsanız bize Erdoğan Bey’in bakanlığı döneminde Trabzon için vadettiği mega projelerden sadece 1 tanesini yerine getirdiğini söyleyin!..” diye yazıyoruz ya!.. Malum internet sitesi Erdoğan Beyin ağzından yaptıklarını yayınladı. Lakin ikiye ayırarak yayınladı. TOKİ Başkanlığı döneminde yaptıkları...  Bakanlığı döneminde yaptıkları...

Önce TOKİ Başkanlığı döneminde yapılanları madde halinde siteden alıp yayınlayalım… 1- Zağnos ve Tabakhane’yi temizledik. 2- Uzungöl’ümüz için sayısız hizmetlerde bulunduk. 3- TOKİ sayesinde en büyük spor kompleksini yaptık. (Bu Sayın Cumhurbaşkanının projesidir) 4- Türk- Japon Dostluk Parkı yaptık. 5- Hastane ve okullar yaptık. Bunlar TOKİ başkanlığı dönemine ait… TOKİ, diğer şehirlerde bunların belki 10 katı yatırım yaptı. Teşekkürü borç biliyoruz.

Gelelim Bakanlık dönemine ait yapılan yatırımlara… Bakan Bey’in ağzından... “102 yeni yatırım yapıp bitirdik. El atmadığımız ilçe belediyesi, belde belediyesi yoktur. Bunu belediye başkanlarımız ve ilçe başkanlarımız çok iyi söylerler. Daha fazlasını yapacaktık ama süremiz yetmedi.” Hep beraber okuduk.

102 yatırımın adı yok. Aralarında ilçe belediyelerinin de olduğu rutin işler. Erdoğan Bayraktar gibi döneminin en güçlü bakanının projeleri bunlar olmamalı. Yani bize göre o gücü Trabzon için kullanmadı. İlçe belediyeleri ile başkanları hakikaten çok memnun olabilir. Anlata anlata bitiremiyor olabilirler. “Parayı o zaman gördük” diyebilirler. Biz vaat edilip yapılmayan ama bugün yapılmış gibi toplumu aldatan algıların peşindeyiz.

***

Erdoğan Bey,  malum siteye açıklamalarında “Trabzon ve yatırım” denince ne anladığını şimdi farklı dillendiriyor.  O dönemdeki mega vaatlerini unutmuş gözüküyor. Bakın şimdi neler diyor? “Şimdi Trabzon’un sıçrama yapması lazım. Bunlar kolay işler ve iktidarımızın gücü bunu başarır” diyor. Sonra o yatırım dediklerini sıralıyor: “Gülcemal, Botanik Park, Meydan Parkı düzenlemeleri, Karagöz Meydanı, Çömlekçi Kentsel Dönüşüm… Bunlar az işler değil… Herkesin elini taşın altına koyarak Trabzon’u hak ettiği yere taşıması gerekir” ifadelerine yer veriyor. Dikkat ettiniz mi? Sayın Bayraktar Büyükşehir’in projelerini sıralıyor. Trabzon’un sıçrama yapacak olmasını bunlara bağlıyor. Halbuki Erdoğan Bey milletvekili olurken bakın hangi vaatleri vermişti? Hani biz “Hiçbirini yapmadı” diye eleştiriyoruz ya!.. Hani Erdoğan Bayraktar’ın mega vaatleri diyoruz ya!.. İşte o megalar.

1- İşsizliğin çözümü için önce AR-GE çalışması yaptırıp yeni işletmelerin kurulmasını sağlayacağız. AR-GE çalışmasını 6 ayda tamamlayacağız.

2- Yeni bir sanayi sitesi kuracağız.

3- Trabzon eğitim üssü olacak. Üniversite sayısını 4’e çıkartacağız.

4- Köy yollarının tamamını asfaltlayacağız.

5- 4 bin yeni konut üreteceğiz.

6- Katı Atık Projesini hayata geçirip çöpleri bertaraf edeceğiz.

7- Trabzon’u İpekyolu’nun merkezi haline getirecek lojistik merkezler oluşturacağız.

***

Gördüğünüz gibi hiçbiri ama hiçbiri yapılmadı. Bugün ise Sayın Eski Bakan önümüze yatırım diye Gülcemal’i, Karagöz Meydanı’nı getiriyor. Acaba Sayın Bayraktar’ın bakış açısı mı değişmiş? Zira Trabzon’un konuştuğu ve mevcut Bakan Süleyman Soylu’nun irade koyduğu megalar çok farklı. Sayın Bayraktar’da biliyordur ama bir kez daha tekrarlayalım.

1- Yatırım Adası, 2- Şehir Hastanesi 3- İkinci Devlet Üniversitesi 4- Güney Çevre Yolu  5- Erzincan-Trabzon demiryolu 6- Havalimanı İkinci Pisti 7- Turizm için 7  yeni Uzungöl.

Ve inşallah yapma kararlılığından hiçbir şey kaybetmeden... Hani kendilerinin bakanlığında 1 tanesini bile yapamadıkları var ya… Onları konuşuyor…

Ve üstelik yapma kararlılığı ile… Gülcemal ile Karagöz meydanı Trabzon’un megası değil. Birileri için mega olabilir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner89

banner108