Recep Tayyip Erdoğan bir ülke ve millet sevdalısıdır.

Muharrem İnce ise laiklik ve CHP sevdalısı…

Erdoğan, bir dava ve ahlak adamı. Davası yoksa kendini yok sayar.

İnce ise CHP ilkelerinin yani 6 ok’un adamı. CHP yoksa kendini yok sayar.

Erdoğan’ın amacı önce Türkiye’nin sonra İslam aleminin kurtulması ve ayağa kalkmasıdır.

İnce’nin amacı ise Türkiye’de 6 ok’un ülkeye hakim olmasıdır.

Erdoğan davası ve millet için hayatını ortaya koyup her türlü riski alabilir. (Almıştır da)

İnce dava ve millet şuuru olmadığından sadece kendisi gibi düşünenler için risk alabilir.

Erdoğan emperyalizme karşı gerektiğinde meydan okuyabilir, tavır alabilir.

İnce emperyalistlerle her türlü mücadeleyi gereksiz kavga sayar ve Batı’ya teslimiyeti savunur. (Bugüne kadar hep böyle olmuştur.)

Erdoğan her türlü terör örgütü ile mücadeleyi şiar edinmiştir.

İnce terör örgütleri arasında bazılarından medet ummaktadır.
Erdoğan HDPKK’yı ve uzantılarını bitirmeye kararlıdır.

İnce HDPKK’yı kurtarmak için uğraşmaktadır.

Erdoğan, Kandil’e Türk bayrağı dikmek için uğraşmaktadır,

İnceKandil’de kimse yok. Niye fuzuli gidiyorsun” diye bağırmaktadır.

Erdoğan, HDPKK’nın eski Genel Başkanını terör kışkırtıcısı saymakta ve 53 vatandaşın ölümü ile suçlamaktadır.

İnce, HDPKK’nın eski Genel Başkanını cezaevinde ziyaret edip, salıverilmesini savunmaktadır.

Erdoğan, yol-köprü, baraj, santraller yapmaktadır.

İnce, “Paraları betona gömdüler” diye çığırmaktadır.

Erdoğan, kanallar açmakta, ülkenin altyapısı için uğraşmaktadır.

İnce, “Durduracağım, yapmayacağım, yıkacağım” diye bağırmaktadır.

Erdoğan, mecburi Din Dersine dokunmamakta, Kur’an-ı Kerim ve Siyer derslerini tüm okullara seçmeli ders olarak koymaktadır.

İnce, “Din Dersi seçmeli ders olacak, diğerleri kalkacak” diye şimdiden mesaj vermektedir.

Erdoğan, insanlığa, insanlara, Suriye, Afganistanlılara, ‘Ensar şuuruyla’ kucak açmakta ve bir dünya lideri misyonunu temsil etmektedir.

İnce, mültecileri geri gönderip Esat’a öldürtmeyi düşünmektedir. Ne bir davası vardır ne vizyonu ne de misyonu. Yapabildiği tek şey müthiş bir demagog üslubuyla Tayyip Erdoğan karşıtlarını etrafına toplamaya çalışmaktadır.

Bu mukayeseden hareketle şu ayrıntıları ilave edebiliriz.

Muharrem İnce’nin mitinglerinde demokrat hava estirmesinin hiçbir karşılığı yoktur. “Uzlaşma sağlayacak!.. Başörtüsüne dokunmayacak!.. İmam hatiplerle uğraşmayacak!” Lakin vakıf yurtlarının canına ot tıkayacak. Siz bakmayın zirvelerden çıkan bu yel benzeri seslere… Şunu biliniz ki; Bu seslerin tabanda hiçbir karşılığı yoktur. CHP’li bakanları durdurmaya İnce’nin gücü yetmez. CHP’nin arka bahçesini oluşturan STK’ları durdurmaya CHP’li bakanların gücü yetmez. Eğitimi Eğitim-Sen ve Eğitim-İş teslim alır. Bir öğretmen veya çocuk dahi başörtüsüyle okullardan içeri giremez. İllerdeki KESK  yöneticileri ve KESK’in atayacağı bürokratlar bir tek başörtülü memuru dahi devlet dairesine almaz.

Yargıyı Barolar Birliği teslim alır. Tıpkı eğitimi Eğitim-İş ve Eğitim-Sen’in  teslim aldığı gibi. Alevî irade 1 yılda hukukun altını üstüne getirir. 2010 öncesi süreci bile mumla aratırlar!.. İyi bildikleri Yassıada mahkemelerini kurmaya kalkışıp Tayyip Erdoğan’ı siyaset dışına atmaya bile kalkışabilirler. Bir yılda bir tek vakıf yurdu ile kalmaz, denetim ve raporlarla hepsini kapatırlar.  

İlave etmek istediğimiz bir konu daha var. Emniyet teşkilatı… FETÖ affı çıkartır, 6 ayda emniyeti FETÖ’cü polislere teslim ederler. Hani demokrasi hakları diyerek OHAL’e karşı çıkıyorlar ya!... Ülke yönetimini OHAL’den beter hâle getirirler. Siz bir yandan FETÖ’nün, diğer yandan PKK’nın 24 Haziran’ı iple çektiğini görmüyor musunuz?

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ömer Naci 10 ay önce

15 temmuz gibi bir alçak darbe planı girişimi sırasında tankların, uçakların, helikopterlerin önüne atılarak engelleyen türk milleti bugün oynanan büyük oyunu da görmüş ve cumhur i̇ttifakı” kurarak mücadelesini sürdürmeye çalışmaktadır. bu mücadelenin başarılmasında erdoğan ve bahçelinin katkılarını görmezden gelmek haksızlık olur. söz konusu vatansa gerisi teferruattır.” anlayışı ile bir araya gelerek büyük oyunu bozan cumhur i̇ttifakı” eminim ki 24 haziran seçimlerinden de büyük bir başarı ile çıkacak ve ülkemize karşı başlatılan yeni haçlı savaşını tıpkı tarihte olduğu gibi yenilgiye uğratacaktır.

bunun aksini düşünmek bile istemiyorum. zira cumhur i̇ttifakının başarısız olması halinde küresel güçlerin yerli maşası fetö yeniden ülkenin yönetimine vaziyet edecek ve ülkemiz büyük bir cenderenin içine düşecektir. bunu vatanını, milletini seven hiç kimse istemez.

umut ediyor ve bekliyoruz ki bu tekerlek bu tümsekte kalmayacak ve arınlan mutlaka türk milletinin olacaktır.

banner108