banner114

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, CHP oylarıyla baraj aşıp TBMM’ye giren HDP milletvekillerinin terörist cenazelerine katılmasını eleştiren günebakış’ı suçladı. Kaya’nın günebakış’a ve şahsımıza karşı söylemlerini 9 maddede ele alacağız. Kaya diyor ki: 1) Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu bir partiyi terörle ilişkilendirmek iftiradır, alçaklıktır. 2) Bu milletvekillerinin CHP oylarıyla seçildiğini hangi veriyle iddia etmektedir? 2) CHP ve muhalif kesimler söz konusu olduğunda gerçeğe aykırı bir biçimde haberler yapmaktadır. 4) Gazetenin bu yaklaşımı toplumu ayrıştırmaktır. 5) Ali Öztürk, Açılım Süreci’ni ve Akil Adamlar Toplantılarını desteklemiştir. 6) Akil Adamlar Trabzon Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Bu süreç mübarek bir süreçtir.” demiştir. 7) CHP bu dönemde Çözüm Süreci’ne karşı çıkmıştır. 8) Gazete, partimizden ve kamuoyundan özür dilemelidir. 9) Her türlü yasal ve hukuki hakkımız saklıdır.

***
Atatürkçü Düşünce Derneğinden yetişme Ahmet Kaya’nın cevapları ve kendince suçlamaları böyle… Şimdi cevaplarımızı verelim:

1) “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu bir partiyi terörle ilişkilendirmek iftiradır, alçaklıktır.” diyor. Bizim böyle bir derdimiz yok. Biz, bir gerçeği topluma hatırlatıyoruz. HDP’yi TBMM’ye CHP’nin bir kısım seçmeni oy vererek soktu. Bunu bütün Türkiye biliyor. Şimdi o HDP milletvekilleri, Eren Bülbül’ün katilinin cenazesinde boy gösteriyor. Ne yazık ki Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu bir parti bu hâle geldi. Ahmet Kaya bu durumdan rahatsız ise bizim yazdıklarımızdan değil, HDP’ye oy veren partililerinden rahatsızlığını ifade etmelidir. Alçaklıkla yüksekliği odan sonra konuşsun.

2) “Bu milletvekillerinin CHP oylarıyla seçildiğini hangi verilere iddia ediyor?” Ahmet Kaya, toplum aklıyla dalga geçiyor. Bu 2 terörist milletvekillerine CHP seçmeninin oy vermesi önemli değil. CHP yalnızca iki HDPKK’lıyı değil, 67 HDPKK’lıyı Meclise soktu.

3) “günebakış, CHP ve muhalif kesimler söz konusu olduğunda gerçeğe aykırı yayın yapıyor.” günebakış, her şeyde muhalifliği ve ideolojik körlüğü savunmaz.  Yerine ve ilkelerine göre kendisi de muhalefet eder. Ancak yayınları sizin gerçeklerinizle örtüşmeyebilir. Örtüşmesi de gerekmez.

4) “Bu gazetenin yaklaşımı toplumu ayrıştırmaktır!” Toplumu esas siz ve yöneticileriniz ayrıştırıyorsunuz. Daha iktidar olmadan muhalefetteyken bile basın yayın kuruluşları arasında ayrımcılık yapıyorsunuz. İktidar olsanız bu ayrıştırmayı acaba hangi noktaya vardıracaksınız?

5) “Ali Öztürk, Açılım Süreci’ni ve Akil Adamlar Toplantılarını desteklemiştir.” Evet, Sayın Vekil… Doğrudur, tam destek verdim. Bugün geri dönüp baktığımda doğru da yaptım. Açılım Süreci doğruydu ve gerekliydi. Amacına ulaşamadı ama ülkeyi bölünmekten kurtardı. Bana göre Açılım Süreci yaşanmasaydı ülke bölünebilirdi. Açılım Süreci, Kürt vatandaşların PKK denen Marksist-Leninist terör örgütünün ne denli faşist bir örgüt olduğunu öğretti. PKK’nın süreci istismar ederek çöreklendiği yerlerde halka nasıl zulüm yaptığını Kürt halkı yaşayarak gördü. Bu zulüm, halkın PKK’dan uzaklaşmasını ve yeniden devlete dönmesini sağladı. Açılım Süreci olmasaydı hendek olaylarında Kürtler PKK’nın beklentisine ve stratejisine uyup ayaklanabilirdi. Ama PKK’yı tanıdıklarından terk ettiler. Onları Türk askerinin ve polisinin önünde yalnız bıraktılar. Bu gelişme, bu ülke için büyük bir kazançtır. Tabii anlayabilirseniz!..

6) “Akil Adamlar Trabzon Toplantısı’nda konuşma yaptım. Süreci destekledim. Lakin sürece “mübareklik” gibi bir vasıf asla yüklemedim. Mübareklik sıfatı manevi bir sıfattır. Benim aldığım kültür, bu sıfatı nerede kullanıp kullanmayacağını bilir. Dolayısıyla doğru söylemiyorsun.

7) CHP hakikaten Çözüm Süreci’ne karşı çıkmıştır. CHP, Çözüm Süreci’ne sırf “Tayyip Erdoğan’a muhalefet olsun” diye karşı çıkmıştır. Asla ülke menfaatlerini düşünmemiştir. Bugün bile terörün beli kırılmışken ve PKK’ya diz çöktürülmüşken çözüm türü laflar ediyor. HDP’yi Meclise taşıyor. Bunları ülke menfaatleri için yapmıyor. Sırf Tayyip Erdoğan’ın karşısında olmak için yapıyor.

CHP dün hangi mantıkla Çözüm Süreci’ne karşı çıktıysa şimdi de aynı mantalite ile HDP ile iş birliği yapıyor. Kendince HDP’yi kullanıyor.

8) Gazetenin CHP’den ve kamuoyundan özür dilemesini gerektirecek bir şey yok. CHP, HDP’ye baraj aşırttığı için kamuoyundan özür dilemelidir.

9) Ahmet Kaya, CHP milletvekili olarak her türlü hukuki hakkını kullanabilir. Aslında iyi de olur. CHP’nin HDP’lileri TBMM’ye sokması işini hukuk kararıyla da tescil ettirmiş oluruz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner108