Son zamanlarda usulsüz uygulamalarla gündeme gelen Büyükşehir Belediyesi sıkışınca inkar politikasını devreye soktu. Yalanlara sarılıp gizlenemez hale gelen usulsüz uygulamalarını toplumdan saklamak için günebakış’ı hedef aldı. günebakış’a karşı adeta mobbing uygulayan Başkan Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu böylece görevde kalan son 10 ayında usulsüzlüklerini, haksızlıklarını gizlemek istiyor. Bilerek ve kasten her haberimize hakaret dolu cevap gönderiyor. Gönderdiği tekziplerde normal bir dil kullanmış olsa saklamak istediği gerçeklere rağmen yayınlayacağız. Lakin hakaret ve itham dili kullanıyor. Biz de yayınlamama hakkımızı kullanarak mahkemeden yayın kararı almasını istiyoruz. Nasıl olsa Sulh Ceza Mahkemelerinden istediği kararı çıkartıyor. Başkan Gümrükçüoğlu’nun son gönderdiği bir tekzip var ki evlere şenlik. Kendi kendini yalanlayan açıklamada dört şey söylüyor.

1- “Aşkale’ye yolu ben açmadım, ben betonladım” diyor. Özrü kabahatinden büyük. Bunu nasıl yazabiliyor? Bir belediye başkanı nereyi betonladığını, kimi ait bir mülkü betonladığını bilmez mi? Ama Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu bilmiyor!..

2- “Yolu Akoluk- Aydınlı Mahallesindeki vatandaşlar için betonladım” diyor. Doğru söylemiyor. Buna Aydınlı sakinleri de gülüyor. Aydınlı Mahallesine 20 metre yol mu lazımmış! Madem 20 metre yol lazımdı niye Aydınlı’ya kadar çıkarmadınız? Hem yolu Aşkale’nin kullandığı geniş bölümü belediye bütçesinden çelik hasır döşediniz. O çelik hasır Aydınlı Mahallesi sakinleri için mi yoksa Aşkale’nin tırları için miydi? Sonra Sayın Başkan!.. Sen her mahalle yolunu 15-20 metre genişlikte mi açarsın. Kaç mahalle yolunun altına çelik hasır döşedin? Biz yalan yazıyoruz sen doğru söylüyorsun öyle mi? Aydınlı Mahallesi için 20 metre genişliğinde 30 cm yüksekliğinde yol betonlayıp çelik hasır döşedin öyle mi? Buna inanmamızı nasıl istiyorsun?

3- Aşkale için istimlak meselesi… “Biz değil Kaymakamlık bizden istedi” diyorsun. İşte resmi evrakı yayınlıyoruz. Kararı okurlarımız versin. Bakın kim yalan yazıyor ya da yalanların arkasına saklanıyor?

“Müşteki: Trabzon Büyükşehir Belediyesi

Konusu: Akoluk Mahallesi Aydınlı Mevkiine ulaşım sağlanan yol… Görevlendirilen infaz memurları marifetiyle söz konusu taşınmazın müşteki Trabzon Büyükşehir Belediyesine teslimine…”

Ortahisar Kaymakamlığı “İstimlak et” demiş de Büyükşehir de hemen harekete geçmiş. Büyükşehir Belediyesi öyle kaymakamlıkların “İstimlak et” dediği her yeri istimlak eder miymiş yoksa Aşkale imtiyazı olunca farklı mı oluyor? Yalanı günebakış yazıyor öyle mi?

Ey Trabzon halkı… İstimlak edilmesi planlanan 1 dönümden fazla alanın Akoluk- Aydınlı Mahallesiyle hiçbir ilişkisi yoktur. Bayraktar ailesi mahalle yolunu değil Aşkale’nin tırları için yapılan virajı kesmiş ve hakkını istemiştir. Bu şehirde hiçbir mahalle yolu 7 metreden geniş değildir. Halbu ki istimlak edilen yol 20 metre genişliğinde ve 150 metre boyundadır. Yani Aşkale tırları için çelik hasır örülerek betonlanmıştır. Sökülsün bakılsın, kim doğru söylüyor?

Ey Trabzon halkı… günebakış gazetesi bilerek ve kasten yalan yazıyorsa kalemi kırılsın. günebakış gazetesi kamu hukukunu savunuyor. Ve biliniz ki sizin paralarınızla Aşkale korunuyor. Trabzon esnafının belediyeden olan alacakları ödenemediği için 1 yıl süreyle öteleniyor. Esnafın parası sıraya konmuşken Aşkale için çelik örgülü yol betonlanıyor şimdi de yol istimlak ediliyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Bey bize mobbing uygulamak istiyor. Kamuoyunu aydınlatan ve yaptığı yanlışları yazan her haberimize tekzip göndererek bizi okurlarımızın gözünden düşürmek istiyor. Ya da olayı husumet gibi göstermek istiyor. Samimiyetsizliklere karşı tüm samimiyetimizle yeminler olsun ki ne bir husumet içindeyiz ne de yalan yazıyoruz. İnandığımız ve gördüğümüz yanlışları yazıyoruz. Aşkale’nin Trabzon siyasetindeki gücünü ortaya koyuyoruz. Niyesine daha sonraları gireceğiz. Bir gün olacak Orhan Fevzi Bey görevi bırakacak ama Aşkale Trabzon’da kalacak. Aşkale’nin varyasyonları bilinsin istiyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanı’nın şahsı bizi hiç ilgilendirmiyor. Bizim gazeteci olarak ilgi alanımıza ulunduğu makam ve icraatları giriyor.

“Başarısızlık inkâr politikasını hayata geçirir. İnkârcı öfkelidir. Öfke kontrolü yitirir.” Büyükşehir Belediyesi bugün bu noktadadır. Yanlışlarını, haksızlıklarını, usulsüzlüklerini inkâr ederek ve karşısındakini yalanla itham ederek bizi susturmak istiyor. Her manşetimize, her yorumumuza noter cevabı yollayarak, “Büyükşehir’i yazma” demek istiyor. Bir nevi mobbing uyguluyor.

4- “Yayınlamadığınız cevap yazılarınızı mahkeme kararıyla yayınlatmaya devam edeceğiz” diyor. Bizim için sakıncası yok. Hakaret ve itham olmayan yazıları hiç mahkeme kararı beklemeden yayınlıyoruz. Ancak hakaret ve itham yazılarını mahkemeye gönderiyoruz. Mahkemeler zaten emrinizde! İstediğiniz karanı çıkartıyorsunuz. Biz de yayınlıyoruz. günebakış bu kent için kent ve bölge insanı için doğru bildiklerini ve gerçekleri yazmaya devam edecektir. Siz de bu çizginizi devam ettiriniz. Trabzon halkı gerçekleri ayırt ediyor ve edecektir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
tonya 12 ay önce

günebakış bu şehrin esaslı sesidir. haluk pekşen milletvekili adayı olamıyorsa bunda büyük pay sahibi günebakışın cesur duruşu neticesi ortaya konan bazı vahim durumlar olduğuna inanıyorum. aynı şekilde kim olursa olsun hangi taraftan olursa olsun şehrin hakkını koruduğunuza da eminim. sizi merak ve ısrarla takip edeceğim.

banner108