Günebakış gazetesini ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı O. Fevzi Gümrükçüoğlu ile bu kez siyaset konuştuk. Büyükşehir ve belediyeciliğin dışına çıkarak ülkenin içinde bulunduğu atmosferi ve FETÖ’yü konuştuk. Bir beyin fırtınası keyfiyeti arz eden röportajda ön plana çıkan ayrıntılar şöyle sıralanabilir.

1- Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’si “2023 hedefi ile küresel bir oyuncu” olmak istemektedir.

2- ABD ve Avrupa ise Türkiye’nin mevcut konumundan sıyrılarak “küresel bir oyuncu” olmasını istememektedir. İstememek bir yana engellemek için her yolu denemektedir. Zira yeni bir Osmanlı, Batı’nın uykularını kaçırıyor.

3- Emperyal güçler daha önce denedikleri dolaylı darbe yöntemlerinin sonuncusu olarak ‘Askeri Darbe girişimi’ni desteklemişlerdir. ABD ve Avrupa, Mısır benzeri bir darbe ile Erdoğan’ı iktidardan indirmek istemiştir. Bunun için, yıllardır projesine destek verdikleri FETÖ’yü kullandılar.

4- FETÖ ve Fetullah Gülen bir Siyonizm projesidir. Siyonizm 40 yıldır FETÖ üzerinde çalışmakta ve projeler yürütmektedir.

5- FETÖ üzerinden yalnız Erdoğan’ın devrilmesi değil daha önemlisi İslâm’ın tahrif edilmesi düşünülmektedir. Zira özellikle Hristiyan ve Yahudileri de cennete sokan Fethullah Gülen tahrifatlarının tezlerinin kabul edilebilmesi için toplum böylesi bir kabule hazır hale getirilmelidir.

6- FETÖ İslâm’ı tahrif ederek tam da Batı’nın istediği bir çerçevede ‘Yeni İslâm’ projesini (Dinler arası diyalog hikâyesi) hayata geçirecektir. Böylece Türkiye dönüştürülecektir.

7- Türkiye dönüştürüldükten sonra diğer İslam ülkeleri kolayca elde edilecektir.

8- Bütün sorun Erdoğan’da düğümlenmektedir. Recep Tayyip Erdoğan ABD ve Batı’ya karşı direnmese darbe gündeme gelmeden Fetullahçı bir döneme yumuşak geçiş yapılacaktı.

9- FETÖ darbesi Recep Tayyip Erdoğan’ı tasfiye ve ülkeyi ABD ile Batı’ya teslim etme projesiydi. Bu projede Türkiye küçültülecek ve tüm iddialarından vazgeçecekti.

10- Türk halkı taşeron FETÖ ve müstevlilerine izin vermedi.

***

Gümrükçüoğlu ile bu süreci konuşurken amacın Türkiye’yi hedeflerinden uzaklaştırmak ve teslim almak olduğunu, tarihî seyri ve Batı’dan gelen açıklamalar üzerinden yorumladı. Tevrat’ın, İncil’in tahrifatından sonra Kuran-ı Kerim’in de tahrif edilerek Batı’ya selâm gönderileceğini vurguladı. Halkın ülkesine ve liderine sahip çıktığının hassaten altını çizdi. Olayları ve gelişmeleri anlatırken zaman zaman gözleri doldu. Zaman zaman yutkundu. Röportajı kaçıranlar günebakış’ın ve Büyükşehirin internet sitesinden okuyabilirler.

***

Başkan Gümrükçüoüğlu’nun son sözleri ise günebakış’a bir hakkı teslim etmek oldu. Darbe sabahı halktan yana ve darbeye karşı manşetle çıkan… Daha sonraki günlerde demokrasiden yana kapı gibi duran günebakış’a teşekkürü bizim için anlamlıydı. Hem bir hakkı teslim hem ziyaretle onore ettiği için biz de kendilerine teşekkür ediyoruz. Yazımızın sonunda Sayın Başkan’ın ziyaret sebebini yansıtan o sözlere yer veriyoruz:

 

“Ayrıca en son olarak şunu da söylemek istiyorum; en küçük bir demokrasi dışı lokaldeki bir dayatmaya dahi demokrasi ve hürriyet aşığı olarak karşı çıkmış olan günebakış gazetesi ve özellikle imtiyaz sahibi Ali Öztürk’ün ve bütün arkadaşlarının başından beri bu konuda vatanperver, dini mübini İslam’ı, insan hak ve özgürlüklerini, demokrasiyi, özgürlüğü, bu vatanı ülkesiyle milletiyle bölünmez bütünlüğünü, yılmadan, savunmaları münasebetiyle de bugünkü bu ziyaretim vesilesiyle kendilerine ayrıca çok teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner89

banner108