banner114

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Trabzon’daki STK ve basınla birlikteliğine katıldık. Ticaret Sanayii Odası Meclis ve Yönetim Kurulu Başkanı başta olmak üzere STK’ların önemli bir kısmı davete icabet etti. TTSO Meclis Üyeleri iş dünyasını temsil etmek adına oradaydı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önce Vali Yücel Yavuz anlamlı bir konuşma yaptı. Trabzon’a hizmetleri ve şehrin beklentilerini sıralayan Vali Yavuz, kente ve sorunlarına hâkim bir görüntü verdi. Doların saldırısı karşısında Trabzon’un üzerine düşeni yapmaya hazır olduğunu ifade etti.

**

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise konuşmasında ‘Tam İnanmış Bir Adam’ portresi çizdi. İliklerine kadar inanmış ve Allah’a teslim olmuş bir lider dinledik. Sırtını önce Allah’a, sonra milletine ve ümmetin duasına dayamış ve tam inanmış bir başkan…

Trabzon’da Arap turistlerin kendisine gösterdiği ilgiden bahsetti. (Bilindiği gibi mitingi çok sayıda Arap izledi). Birlikte fotoğraf çektirme arzularından… Kendisini gördüklerinde gözlerinin içinin parlamasından ve dünyanın her yerinden aynı ilgi ile karşılaşmasından… Erdoğan; ‘Ümmet ümidini bize bağlamış bakıyor. Biz farkındayız. Nasıl teslim oluruz’ demek istedi. Ardından Akif’ten şu dizeyi okudu:

“Allah’a güven sa’ye sarıl, hikmete ram ol.

Yol varsa budur. Bilmiyorum başka çıkar yol,

Karşımızda öylesine inanmış ve teslim olmuş bir adam var ki, sözleri yüreğinize işliyordu. Kendi hayatını bu dizeler eşliğinde dillendirdi. Yaşadığı zor günleri, hapishane günlerini… “Muhtar bile olmazsın” manşetlerinin atıldığı günleri… Hapishane günlerini...  “Ye’se düşmeden bu ilkelere sarıldık. Allah önümüzü açtı. Çünkü O, sabredenlerle beraberdir.” dedi.

Ardından o hikmeti hatırlattı. “men sabere, zafere,  “Sabreden mutlaka zafere ulaşır” Ve Asr Suresi… Allah’a teslim olmuş bir adamı dinlemeye devam ediyoruz. Bitmedi… İnşirah Suresini hatırlattı. Surenin mealini dillendirdi. ”Allah Resulünün Mekke’de Kureyş’in baskısından bunaldığı yıllarda inen sure … “ Demek ki her zorluklarla beraber bir kolaylık vardır. Evet, o zorlukla beraber bir kolaylık vardır. O halde, boş kaldığında yine kalk ve yorul. Ve ancak Rabbinden ümit et. Hep O’na doğrul.”

Çanakkale’yi, Sevr’i hatırlattı. Kıbrıs’ı hatırlattı. Muhtıraları, Gezi’yi hatırlattı, 17/25 Aralık’ı, 15 Temmuz’u anlattı. Sözlerini, “Allah’tan başka hiçbir gücün önünde eğilmeyeceğiniz” diyerek tamamladı. Salon ayağa kalktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Tam İnanmış Bir Adam’ haliyle sözlerini işadamlarını uyararak tamamladı.

***

Türkiye tam bağımsızlığının mücadelesini veriyor. Kolay olmayacak. Direniş tek başına dışa karşı değil içerde de dayanmak lazım. İçerdeki Amerikalılara da sabretmek lazım...

Önceki akşam bir kez daha anladık ki; uzun yıllar önce cebimizin astarında yitirdiğimiz. Mukaddes emaneti bulup yola koyulduktan sonra bir daha kaybetmemeye niyetliyiz. Siyonizm’in her türlü saldırısına karşı neye mal olursa olsun direneceğiz. Yalnız Türkiye için değil Ümmet için direneceğiz. Reis’in arkasından yürüyerek…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Fuatyetim 12 ay önce

Canla başla arkandayız önce rabbimize sonra sana güveniyoruz geri adım atmaya kimsenin hakkı yok üretime dayalı yeni ekonomik modelle özgürlüğe koşacaz inşaAllah

banner108