banner114

Sayın Bakanımız…

Bürokrasiden yetişme, başarılı bir teknokratsınız. Başarılı olduğunuz kadar güvenilir bir dünyanız var. Hakikaten devlet nezdinde önemli bir güvene sahipsiniz. Trabzonlusunuz ve Trabzon’u önemsiyorsunuz. Trabzon’a pozitif ayrımcılık da yapıyorsunuz. Ancak bunu ortak bir akılla değil, kendi bürokrat anlayışınızla yansıtıyorsunuz. Bu tavrınız kabul görmüyor ve tartışılıyor.

Sayın Bakanım… Cumhurbaşkanlığı sisteminin en zayıf ayaklarından birisi halktan uzaklaşması... Bir hemşehriniz olarak size bunu söylemek zorundayız. Teknik anlamda ne kadar başarılı olursanız olunuz,  toplumdan uzak duruyorsunuz. Sizi iktidara taşıyan parti katmanlarından ve genel siyasetten ve STK’lardan uzaksınız. Ne ilginçtir ki, parti içinde siyasi aklı önemseyen ve bu anlamda başarılı olan isimlerle diyaloglarınıza rağmen halktan kopuksunuz.  Böyle olunca da yatırımlarınızda yalnız kendi onayınızı, teknokrat onayı arıyorsunuz. Toplumun, siyasetin, STK’ların ne dediğini umursamıyorsunuz. Şayet eski sistem olsaydı bunu yapamazdınız. Size oy verenler bunu size yaptırmazdı ve şikayet edilirdiniz. Ama Cumhurbaşkanlığı sisteminde sizi kime şikayet edeceğiz? Seçilmediniz ve atandınız. Dolayısıyla sadece sizi atayana karşı sorumluluk duyuyorsunuz!.. Bu da yanlışlarınızı arttırıyor. Trabzon’un başının üzerine viyadük kurduracak kadar yanlış yapıyorsunuz.

***

Sayın Bakanımız… Boztepe’nin bağrına hançer gibi sapladığınız o viyadüğü bir Boztepe’den bir de denizden seyrediniz. Ne denli hata yaptığınızı anlayacaksınız. Tanjant Yolu sırasında yapılan Meydan Viyadüğü tartışılırken… Viyadüğün yıkılıp Dal-Çık yapılması konuşulurken ikinci ve daha vahim bir hançer saplıyorsunuz. Çıkalım Meydan Viyadüğünün üzerine ve sizin yaptırdığınız Boztepe Viyadüğüne bakalım. Şehrin üzerinden TIR’lar ve otobüsler geçiriyorsunuz. Bu nasıl bir ulaşım anlayışıdır? Her şey teknik bakış açısıyla mı olmalıdır? Çevre ve Şehir hassasiyeti nereye konmalıdır?

Mesele Boztepe Viyadüğü ile de bitmiyormuş… İkincisi Yenicuma Mahallesi’nde ve Cephanelik mevkiinin önünde kuruluyormuş. Özür diliyoruz sizden… Belki yalan-yanlış yazdığımızı düşünüyorsunuz. Lakin çıkıp ne siz ne ilgililer doğrusunu anlatmıyorsunuz Sayın Bakanım… Sanki bir şeyler gizliyorsunuz. Doğrusunu anlatmak korkutmamalı.  Yaptığınızın alkışlanacağına inanmalısınız. Açıklamadığınıza ve suskunluğunuzu sürdürdüğünüze göre yoksa daha vahim tablolarla mı karşılaşacağız?

Sayın Bakanım… Belki seçimle gelmediniz. Lakin sizi atayan irade seçimle geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a verilen oylar sizi oraya getirdi. Yarın size kızanlar Erdoğan’a oy vermeyebilir. Dolaylı olarak siyaseti de olumsuz biçimde etkileyeceğinizi bilmelisiniz.

Sizden çok şey bekledik… Trabzon’u sahiplenmenizi ve her sorununa müdahalenizi bekledik. Ama siz kendi alanında sıkışan kopuk bir profil çizdiniz. Kentin içinde ama halktan kopuk… Sizden basın toplantısı istiyoruz. STK’ları ve basını çağırıp viyadük başta olmak üzere kent sorunlarını konuşmanızı istiyoruz.

Bakınız… 28-29 Kasım’da Trabzon’da İpekyolu İşadamları Toplantısı yapılacak. DKİB Başkanı Vekili A.Hamdi Gürdoğan ağlıyor. “Çin’den 1-2 tane bakan getiremez miyiz? Bu muhteşem toplantıyı taçlandıramaz mıyız?” diye sizden yardım bekliyor. Çünkü ulaşım konuşulacak. Bunları DKİB ile konuşmalısınız. Kabul ediyoruz… Bu şehrin bakanı değilsiniz. Türkiye’nin bakanısınız. Ama Trabzonlusunuz.

Trabzonlu bir bakan olarak… Şehirden çıkmayan ve kenti çok seven bir bakan olarak artık şehirle konuşmalı ve ortak aklı aramalısınız. Bu kent ve bölge için yapabileceğiniz çok şey var ve yapmalısınız… Ve lütfen bize darılmayınız. ‘İtaatsiz ve önemsiz bir kalem’ sayınız.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner108