Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen bu köşede yayımlanan ve son divan kurulu toplantısını konu alan yazımıza noter kanalıyla cevap gönderdi. Sürmen’in cevabı şöyle:

"Trabzonspor Tüzüğünün 49/a maddesi gereğince Divan Genel Kurulunun, her yılın mayıs ve ekim ayında olmak üzere 2 defa olağan toplantı yapması zorunludur. Bu nedenle Divan Başkanlık Kurulunun 21.09.2017 gün ve 112 sayılı kararı ile 28.10.2017 tarihinde genel kurulun toplanmasına karar verilmiş ve bu karar aynı tarih ve sayılı yazı ile Yönetim Kuruluna bildirilmiştir. Alanya maçının 22.09.2017 tarihli, Akhisar maçının 15.11.2017 tarihli olduğu değerlendirildiğinde, alınan genel kurulu toplama kararının tüzük gereği olduğu, saha sonuçları ile ilgili olmadığı açıktır.

Yine 2016 yılı Ekim Genel Kurulunun da 29 Ekim 2017 tarihinde yapıldığı, her iki tarihinde Cumartesi günü olması, ayın son haftası olması ve bizler için çok önem arz eden Cumhuriyet Bayramına denk gelmesi nedeniyle tercih edildiği, bu vesile ile genel kurulun ön yargısız toplandığı açıktır.

Ayrıca genel kurulun toplanmasına Ali Sürmen olarak şahsımın karar verme yetkisi olmayıp, bu kararlar Trabzonspor Divan Başkanlık Kurulunca verilmektedir. Tüm bunları küçük bir araştırma veya telefonla öğrenmeniz mümkün iken hamasi duygularla, toplum önünde beni rencide edici cümlelerle olayı çarpıtmanız tecrübenizle bağdaşmayan ve hasmane bir davranıştır.

Bu yazınızla Divan Kurulu yerine doğrudan beni hedef almanızın elbette ki gizli nedenleri vardır.

Diğer taraftan “Siz bakmayın Bakan Sayın Berat Albayrak'a övgüler dizmesine. Berat Bey onlar için dışardan destek verdiği müddetçe kıymetlidir” sözünün manasızlığı akılla izah edilemez.

Ben Sayın Berat Albayrak'ı Trabzonspor'luluğunu her ortamda tartıştırmayan ve açıkça söyleyen bir Trabzonsporlu olarak tanırım. Bakan olduktan sonra kulübümüze katkıları inkâr edilemez. Trabzonspor'a katkı sağlayan her kişi övülmeye değerdir.

Ayrıca Sayın Berat Albayrak'ı neden yok iken bu yazıya konu etmeniz ve tarafmış gibi göstermeniz, size hiç yakışmamıştır.

İnsan bilmediği konularda öğrenmeden topluma hitap etmemeli.

Trabzonspor Kulübü Derneği Yöneticilerinin adına, "tehdit ediliyor" cümlesini kullanmanız yakışmamıştır. Tehdit suçtur ve ulaşılacak yasal yollara ilgililerin böyle bir müracaatının olmamasına rağmen böyle bir cümle kurmanız hayal ürünüdür.

MK, Dernekler Kanunu ve Tüzüğe göre, Yönetim Kurulunun sayısının yarıdan bir fazlası olmadan Dernek Yönetim Kurulları toplanamaz ve karar alamaz.

Bu nedenledir ki yönetim Kurulu sayısının yarıdan bir fazlanın altına düşmesi halinde MK 84.maddesine göre müracaat halinde Sulh Hakimi 30 gün içinde seçimli kongre yapmak üzere 3 kişi atar, yada tüzüğün 52/d maddesine göre Divan Başkanlık Kurulu seçimli kongreyi yapmak için 5 kişiyi atar.

Bu yasal yolları hatırlatmayı siz nasıl oluyor da tehdit sayıyorsunuz. Yoksa sizi Kanun ve tüzük ilgilendirmiyor mu?

Sizce böyle bir şey yaşanırsa, Divan Kurulu yerine kulüp mahkemeye mi? Kalsın. Benim değil ama Divan Başkanlık Kurulunun ve Camianın sizden özür bekleme hakkı vardır."

Av. Ali Sürmen

+++++

Yarın cevabımızı vereceğiz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner108