Başkan Trump, kendisini dünyanın tek süper gücü düşünerek  "Talimat verdim, ABD Büyükelçiliği Kudüs'e taşınacak ve  İsrail'in başkenti Kudüs olacak"  sözlerini sarfetti. Dünyaya ve bilhassa İslam dünyasına meydan okuyan Başkan, sanki, ABD'nin değil, İsrail'in başkanıydı.Aralarında nasıl bir bağ var ki,onlar adına en önemli kararı o açık-lıyor. İsrail'in hamisine sorarlar.Sen,kendi ülkeni  sence tehdit eden Kuzey Kore'ye böylesine saldıramazken nasıl oldu da başka bir devlet adına hoyratça Filistin'e ve İslam ülkelerine meydan okudun?

 Karar  sonrası İslam İş Birliği Teşkilâtı, dönem başkanı  Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla İstanbul'da toplanıyor.Üye sayısının üçte biri en üst düzeyde katılıyor. Cid-diyet bu kadar işte.İsrail istihbarat bakanı bu karar, Suud ve Mısır yönetimleriyle alın-dı, diyor. Her iki İslam ülkesinden de  bir yalanlama geldiğini duymadık. Gelmeyeceği de kesin zira ikisi de toplantıya  başkan göndermedi. İstiklal şairi Mehmet Akif'in, İngi-lizlerle bir olup Osmanlıya isyan bayrağı açan Mekke şerifi  Şerif Hüseyin'i ikna çaba-larını bilirsiniz... Şimdi de bir Akif daha lazım...

Donald  Trump yanlış yaptın. Öyle hükümranca imzanı göstermen hiç unutulacak tür-den değil   Şunu demeliydin ." Kudüs üç din için de kutsaldır. Hz.Musa da Hz.İsa da Hz İbrahim de Hz Muhammet de Kudüs'le özdeşleşmiştir. O bölge hiçbir dinin tek ba-şına egemenlik alanı değildir.Bütün dinlere açıktır." Zira bizim için bütün peygamber-ler saygıya değerdir,hepsine hürmetimiz sonsuzdur.

Sayın Trump sen müslüman  Arap  ülkelerinin kayıtsızlığından güç alarak o imzayı attın,sen Hz İsa  yanında, Hz Musa'yı da üzdün. Hz.Musa, Hz.İsa'yı da Hz. Muham-med'i de çok sever; inan senin aldığın karardan hiç memnun değil.Hem sen kim oluyorsun da  Hz Musa ile Hz Muhammed'in arasına girmeye çalışıyorsun. Hz.Mu-sa'yı soktuğun yere Hz.Muhammed'İ sokmuyorsun....Bil ki çok kötü bir karar aldın!

Sana değil aslında öfkemiz seni konuşturanlara. Çalışsaydık,adaleti her tarafa yay-saydık,çalmasaydık,yalan konuşmasaydık;mezhep diye,tarikat diye bölünmeseydik...  sen  o imzayı biraz zor atardın...

Haçlı seferleri var ama hilal seferleri yok. Bu, İslâm ülkelerinin durumunu gösteriyor. Ama "ne Sünni'yim ne Şia'yım ben sadece Müslümanım." diyen bir  lider var. Mezhep sarmalını koparıp atarak İslam ülkelerini birleştirdiği an,ey küffar bittiğiniz andır. Kork-mayın siz değil günahlarınız bitecek,siz de doğruyu görüp adam olacaksınız.

"Üzülme sen nazlı çiçeğim, üzülme ey Aksa'm /  Set duvarlar da çekseler aramıza üzülme  /  Sen dik tut başını!  / Biz yüreğimizden tüneller açtık senin bağrına  / Onlar kuşatırken,  /  Biz Miraç'a çıkıyoruz seninle  /  ... /  Bitti derken onlar  /  Yeniden başlıyoruz biz  /  Meryem'ce bir suskunluk olsa da dudağımızda  /  Zeynebi bir feryat  /  Ve Hüseyince direnişler var yüreğimizde..."

Direnişin sembolü küçük delikanlı  Fevzi El-Junidi'ye en derin sevgilerimizle...

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner89

banner108