Dedi: Büyükşehir Belediyesi’nin 1/5000’lik imar planını duydun mu?

Dedim: Binlerce mağdur oluşturulduğunu duydum. Kimilerine göre on binlerce imar mağduru... Yani seçimlere 1 yıl kala AK Parti’nin kucağına sanki bomba bırakıldı.

Dedi: Neden bu döneme denk getirildi?

Dedim: Bir kasıt olduğunu düşünmüyorum. Feraset noksanlığı ve halkı önemsememe. ‘Ben yapar geçerim’ anlayışı. 18. Madde mağdurları olayında da aynı şeyler olmadı mı? Bakın Mimarlar Odası Başkanı “muhatap bulamıyoruz.” diyor. Şehir Plancıları Odası mahkemeye hazırlanıyor.

Dedi: Belki hakikaten hakkaniyetli plan yapıldı. Birileri mağdur olacaktı!..

Dedim: Nasıl inanalım? Bu Büyükşehir, Kanuni Bulvarı’nda Aşkale Holding’i 18. Maddenin arkasına saklanıp gariban köylüye ortak yapmaya kalkmadı mı? Bakın göreceksiniz. Çimento Fabrikası’nın yerine dokunulmamıştır. Bilakis vatandaş mağdur edilmiş, Aşkale’ye rant sağlanmıştır.

Dedi: Bugün Kaymaklı Mahallesinin mağduriyetini manşet yapmışsınız.

Dedim: Alın işte örnek... Vatandaşın 100 m2’lik evini düşük yoğunluğa çevirmiş. Yani 60-70 m2’ye düşürmüş. Niçin? Yarın Kentsel Dönüşüm uygulandığında daha az istimlak bedeli ödensin diye... Vatandaşa “Senin evin 1 evden çok küçük. Al paranı git!” densin diye... Kaymaklı’da yüzlerce vatandaş ortak dilekçesinde Çömlekçi örneği verip zaten bunu söylüyor.

Dedi: AK Parti’nin taban yapıları halktan koptu mu acaba?

Dedim: Trabzon için Büyükşehir’i ve İl Teşkilatını örnek verebilirsiniz. Herkesi reddeden bir Büyükşehir ve Büyükşehir’in emrinde hiçbir şeye müdahil olamayan bir teşkilat...

Dedi: Ne demek hiçbir şeye müdahil olamayan?

Dedim: Kendileri için gelen eleştirilere anında cevap yetiştiren ancak AK Parti ve lideri için gelen en ağır eleştiriler ve hakarete varan söylemler karşısında umursamayan bir anlayış.(Onlarca örnek verebiliriz.)

Dedi: Trabzon’da sorunlar böylece büyüyüp Sayın Bakan’a intikal etti.

Dedim: Evet, mağdurlar çözüm bulamayınca Bakan Süleyman Soylu’ya gitti. Soylu da Büyükşehir’e ve İl Teşkilatına çözün talimatı verdi. Onlar da Bakan’ı Cumhurbaşkanı’na şikayete gitti. Sonuçta Bakan Trabzon’a küstürüldü.

Dedi: STK’larla ilişkiye ne diyeceksiniz?

Dedim: İddia ediyoruz İl Başkanı STK’lara sorulsaydı ‘Hayır’ çıkardı. Ama sorulmadı. Büyükşehir ise Cumhurbaşkanı’nın son uyarılarından  sonra STK’ları ziyaret etmeye başladı... Eskiden STK başkanlarına aylarca randevu vermeyenler şimdi STK’larda sohbetlere katılıyor. STK’larla sohbet yapıyor.

Dedi: Biraz da bu sohbetleri değerlendirsek diyorum...

Dedim: Burası da yanlış. Diyelim Berberler Odasını topluyor. Berberlerin sorunlarını konuşmuyor. Berberler konuşuyor da başkan dinlemiyor. Aksine onlara 2 saat icraatın içinden yapıyor. Diğer STK’lar için de aynı sistem geçerli.

Dedi: Bu tarzı nasıl yorumluyorsunuz?

Dedim: Kişiliğinde ‘BEN’ yatan bir tarz. ‘Ben konuşurum, siz dinlersiniz’ tarzı. Hani ‘Cengiz bizden akıllı biri geldi. Gel O’nu dinleyelim.’ hikayesi vardı ya!..

Dedi: Olsun. Sonunda STK’lar ciddiye alınsın da ne olursa olsun.

Dedim: Dileriz bu süreç geçici olmaz. Geçtiğimiz ay İHH tarafından Somali’de Şehit Eren Bülbül Yetimhanesi kurmak için bir program yapıldı. Bakan Süleyman Soylu hamiliğindeki gecede Yetimhane’nin parası toplandı. Büyükşehir hiç katılmadı. AK Parti İl Başkanı ise aldığı biletlerin karşılığını ve hesabını vermediği gibi telefonlara da çıkmadı. Bu bir hassasiyet meselesi. AK Parti aslında bunlar için var. Mağdurlar, mazlumlar, yetimler ve insanlık için var. Ama Trabzon’da böyle olmuyor. Şimdi böyle bir tabloda siz neyi nasıl yorumlayacaksınız?

Dedi: Evet... Tek başına bir adam... Recep Tayyip Erdoğan...

Dedim: Tayyip Bey olmasa halktan kopan bu yapı çoktan çökmüştü. ‘ANAP’ın yaşadığı son’ gelmiyorsa vatandaş gözlerini yumup Tayyip Bey’e oy verdiği içindir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hakkı 5 ay önce

yine diyorum, balık baştan kokar.

Avatar
kADİR 5 ay önce

akparti̇ni̇n trabzonda dahi̇ şansi̇ kalmadigini düşünüyorum beledi̇ye i̇mar uygulamalarini tamamen gözden geçi̇rmeli̇

Avatar
niğdeden 5 ay önce

dediğin gibi bence de videolarda var tek kişiyim diyor erdoğan demek ki etrafında hep eski mesudcu kişiler iğrençler iğrençler .ğrençler al birini vur ötekine çarp böl boşboş boş boş kişiler. . . .

banner89

banner37