Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti grup toplantısında konuştu. Erdoğan'ın gündeminde AK Parti teşkilatları da vardı. Erdoğan parti teşkilatına yönelik, "bize zarar veren kardeşlerimizi de uyarıyorum kusura bakmasınlar, biz uyarmadan kendileri bu uyarıyı yapsınlar ve adımı atsınlar" dedi.

Cumhurbaşkanı AK Parti teşkilatlarına net bir mesaj verdi, "seçimlerde millet bana oy veriyor, sizler bu işin sefasını sürüp kaymağını yiyor, milleti hiçe sayıyorsunuz" Bir an evvel gerekeni yapın bana ve partime zarar vermeyin.

AK Parti'de başlaması muhtemel değişimin ipuçlarını veren Cumhurbaşkanı, önceki konuşmalarında da "bir kısım belediye başkanları milletin yükünü alacak yerde millete yük olmaktadır" demişti. Bu beyanatlardan da anlaşılacağı üzere Ak Parti'deki oluşan derin fay hatlarının büyük bir depreme sebep olmaması için yeni bir yapılanmanın şart olduğu, bu yapılanma olmadan 2019 başkanlık seçimlerine gidilemeyeceğini net görülmektedir.

15 yıllık iktidar olmanın ortaya çıkardığı malzeme yorgunluğu, güç sarhoşluğu ve şımarmanın bütün AK Parti teşkilatlarında zirve yaptığı Cumhurbaşkanı ve AK Parti genel başkanı Tayyip Erdoğan tarafından dile getirilmektedir.

Ak Partinin içinde bulunduğu durumdan mutlu olmayan Cumhurbaşkanı kendi karakter ve yapısından uzaklaşan partisini yeniden kurmak zorunda olduğunun bilinci ile teşkilatlarına yüklenmektedir.

Evet-hayır referandumunda çıkan sonuç asla Cumhurbaşkanını tatmin etmemiştir. Belki de yeniden yapılanma gereğinin ikazı mahiyetinde olan bu sonuç sonrası Tayyip Erdoğan 2019 başkanlık seçimi için bütün detayları düşünmek zorunda kalmıştır. Hedefe gitmekte itici güç ve ana iskelet olan teşkilat yapısının elden geçirilmesi ile işe başlamak gereği nereden bakılırsa bakılsın kendini göstermektedir.

İlk kurulduğu 2001 yılındaki teşkilatların birliği beraberliği, teşkilatların dayanışması, olanın olmayana destek vermesi gibi bir ruh şu anda yok. Ortaya çıkan varlıktan pay alma yarışına giden teşkilat yapısı Cumhurbaşkanının dikkatinden kaçmadı.

Partinin kurulma aşamasında, il ve ilçe binalarının her şeyini gönüllüler ceplerinden  karşılıyordu. 15 Temmuz ruhu Ak Partinin kurulma aşamasında farklı tezahürle ortaya çıkmıştı. Ülkenin yok olmanın eşiğine geldiği bu tarihi anda necip Türk millet Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde kurulan partiyi geleceği gördü. Onlarca olumsuz şarta rağmen cesaretle Ak Parti'ye destek verdi. Özünde kendini gördü.

Geldiğimiz 2017 yılında, esaretten zirveye çıkan bir millet ve bunun partisi doğru insanların kontrolünden çıkmak üzere!

2001 yılında AK Parti siyaset sahnesini; “hiçbir şey eskisi gibi olmayacak”, “kimsesizlerin kimi, sessiz yığınların sesi olacağız ve 3Y(yasaklar, yoksulluk, yolsuzluk) ile mücadele bizim ana ilkemiz olacak ” gibi söylemlerle doldururken bugün o söylemlerden çok bir şey kalmadı.

O gün AK Partiden beklentilerle bugün ki beklentiler arasında inanılmaz bir fark vardır. AK Parti'nin hala ayakta kalma nedeni Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Türk halkı üzerindeki Erdoğan gerçeği 15 yılda büyüyerek  içeride ve dışarıda bir çok kesimi ürkütmüştür. Erdoğan karşıtlığı gittikçe artmıştır. Bunu gören Erdoğan gücü aldığı esas kaynak olan milletine dönmek zorundadır. Bu dönüşün ilk hamlesi  teşkilatların yeniden yapılanması ve kuruluş ilkelerine geri dönmektir.

Kuruluş aşamasında var olan sıcak ve samimi duyguların yok olması ile AK Parti ana unsur olan milletten uzaklaşmıştır.  Bunun geleceği son nokta 2019 başkanlık seçimlerinin kaybedilmesi olacağı net görülmektedir.

Bu görüntü AK Parti'nin kurucu başkanı Tayyip Erdoğan'ı ve AK Parti’nin sahibi milleti rahatsız etmektedir. Bu sorunun kaynağına radikal bir şekilde müdahale edileceği artık belli olmuştur...

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner89

banner108