Dedi: 15 Temmuz şanlı direnişi olmasaydı ne olurdu?

Dedim: 15 Temmuz şanlı direnişi olmasaydı diye bir şey yok. Bu direniş mutlaka olacaktı. Belki bugünkü gibi başarıya erkenden ulaşamayabilirdi ama olacaktı.

Dedi: Başarılı olduğunu da varsayarak bir beyin fırtınası yapabilir miyiz?

Dedim: Madem öyle önce başarılı olma varsayımıyla konuşalım. FETÖ vakası sıradan bir cemaatin Tayyip Erdoğan hükûmetine karşı kışkırtılması veya kullanılması meselesi değildir. FETÖ hadisesi, Siyonizm tarafından 40 yıldır planlanan ve dünyada İslâm’ı tahrif etme projesidir. Kuran dışında yeni bir İslâm oluşturma projesidir. Bu projenin en önemli ayağı Hristiyan ve Yahudileri kardeş ilân edip Kuran İslâm’ını daire dışına itip İslam dünyasının kendi içinde savaştırmaktır. FETÖ bunun için üretildi. Bunun için beslendi ve bu hâle getirildi.

Dikkat ederseniz FETÖ anlayışında aile kavramı yoktur. Ümmet kavramı yoktur. Kuran kolayca zikredilmez. Hadisler gündeme gelmez. Tek ölçü Fetullah’ın söylemleridir. Hiçbir açılışta Kuran okutmazlar. Hiçbir okullarında mescit açmazlar. Fakir fukaranın yalnızca zeki çocuklarıyla ilgilenirler. Kendileri dışında kimseyle yardımlaşmazlar. Aile kavramı önemsizdir. Millet kavramı değersizdir. Ümmet kavramına ise düşmandırlar. Kuran-ı Kerim’deki bazı özellikli ayetleri unuttururlar. Hristiyan ve Yahudileri de cennete koymaya çalışırlar. Kuran-ı Kerim’i de tahrif ederek İncil ve Tevrat’ın akıbetine benzetmeyi amaçladılar. Bu, Fetullah münafıkının projesi olamaz. Bu, siyonizmin yarım asırlık projesidir ve Fetullah bunun için seçilmiş, bunun için yetiştirilmiştir. Ama Allah buna izin vermemiştir. Allah, Kuran-ı Kerim’in tahrifine müsaade etmemiştir.

Dedi: Diyorsunuz ki FETÖ başarılı olsaydı yeni bir İslâm icat edecek ve yalnız Türkiye’de değil, dünyada büyük bir fitne ateşi yakacaktı.

Dedim: Evet… Proje tam olarak buydu. Yeni bir İslâm icat ederek Kuran-ı dışlayacak, İslâm ülkeleri ve Müslüman toplumlar arasında yeni bir ayrılık ateşi yakacaktı.

Dedi: Bunun başarı şansı var mıydı?

Dedim: Bunu dünyada engelleyecek tek millet Türklerdir. Dünya Müslümanları Türkiye’ye bakıyor. Türkiye’de başarılı olmaları hâlinde gerisi gelecekti. Kaldı ki proje üç beş yılda amacına ulaşacak proje değildi. Bunun için yarım asır, bir asır beklenebilirdi. Nitekim bu süreçte İslâm coğrafyası zaten fitne ateşiyle alev alev yanıp tükenecekti. Bütün enerjisini kendi içinde terk edecekti.

Dedi: Bu projeye en büyük engel Tayyip Erdoğan’ı gördüler.

Dedim: Evet… Mısır, Suudlar, diğerleri önemsizdi. Bugünkü tabloya bakınca daha iyi anlaşılıyor. Hükûmetler nezdinde sorun yoktu. Halklar kabullenmeyecekti. Onları da iç mücadele, fitne ve fesatla bitireceklerdi.

Dedi: Siyonizmin 40 yıllık planını Recep Tayyip Erdoğan bozdu, öyle mi?

Dedim: Türkler bozdu. Allah, Tayyip Bey’in öncülüğünde imkân verdi. Yoksa Allah, dinini yine koruyacaktı. Belki daha zor şartlarda, belki on binlerce şehitle… Ama koruyacaktı. Böyle bakmak gerek.

Dedi: İkinci hususa geçelim. “Bu direniş mutlaka olacaktı” diyorsunuz. Bunu açabilir misiniz?

Dedim: Türk toplumunun FETÖ yönetimine boyun eğmesinin imkân ve ihtimali yoktu. FETÖ darbesine karşı direniş yine olacaktı. Askerin yarısı, polis teşkilâtı karşıydı. Bu noktada iki ihtimal yaşanacaktı:

1-CHP’nin de Tayyip Erdoğan düşmanlığı nedeniyle ve ABD isteğiyle FETÖ’ye destek beyan edip darbeyi desteklemesi. Bu durumda iç savaş kaçınılmazdı. Güneydoğu elden çıkardı. 40 yıllık siyonist planın “B” beklentisi de buydu. Yani ya FETÖ Türkiye’yi teslim alacak ve İslâm’ı tahrif edilecek plan başlayacaktı ya da teslim alamazsa iç savaş çıkacak ve Türkiye Suriye’ye dönecekti. Türkiye her hâlükârda plana direnemeyecekti. Siyonizmin 40 yıllık planını Türklerle Kürtler bozdu.

2-CHP, FETÖ’nün yönettiği bir ülkeye razı gelemezdi. CHP tabanı FETÖ iradesini kabullenemezdi. CHP’nin de darbeye direnmesi ve sokağa inmesiyle topyekûn bir direniş. Biraz daha uzun sürebilirdi ama FETÖ başaramazdı.

Sonuç: Darbeye direnişi dört alternatifle yorumlayabiliriz.

1-FETÖ’nün Türkiye’yi teslim alması ve İslâm’ı tahrif sürecinin başlaması.

2-CHP’nin darbenin yanında yer almasıyla iç savaş çıkması.

3-FETÖ’ye karşı CHP tabanının da direnip sokağa inmesiyle topyekûn bir direniş başlaması. Uzun soluklu ve ağır maliyetli bir zafer.

4-Bugünkü şanlı direniş ve Allah’ın yardımıyla darbenin en ucuz biçimde atlatılması. Allah’ın yardımıyla zafere erken ulaşılması.

Allah şerleri hayreyledi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner108