banner114

15 Temmuz Küresel Darbe Operasyonu’nu doğru anlamak için, bir darbenin neden ve nasıl ‘Küresel’ muhtevaya büründüğü ve maşa olarak kullanılan darbeci ‘FETÖ’nün doğru analiz edilmesi gerekir.

Hiçbir tereddüte mahal bırakmayacak şekilde ortaya çıkmıştır ki; FETÖ, siyonizmin 40 yıllık projesidir. Siyonizm, İslam’ın direği Kuran-ı Kerim’i tahrif etmedikçe halkı Müslüman olan ülkeleri ilelebet yönetemeyeceğini iyi bilmektedir. Bu nedenle FETÖ üzerinden İslamiyet’i dünya çapında tahrif edecek bir örgütlenmeyi organize etmiştir. FETÖ’yü önce küresel bir aktör haline getirip Avrupa’da  saygınlık kazandırarak tüm Müslüman dünyasında besleyip-yetiştirip ardından önce Türkiye’de sonra tüm İslam coğrafyasında kullanmayı hedeflemiştir.

FETÖ’den istenen, Kuran-ı tahrif etmesi ve Hristiyanlarla Yahudileri de cennete göndermesidir(!) FETÖ’den istenen aile, millet ve ümmet kavramlarından uzak ezik ve şahsiyetsiz bir nesil yetiştirmesidir. Bu bağlamda önce sömürge aydınları yetiştirmesidir. FETÖ neslinde aile mefhumu yoktur. Ana-baba, kardeş, cemaat kardeşliğinin yanında anlamsızdır. FETÖ nesli için ağabeyler, ablalar ve Fethullah vardır. FETÖ nesli için millet mefhumu da önemsizdir. Türk milleti, Arap milleti, Gürcü milleti anlamsızdır. FETÖ’cü her bireyin yaşadığı ülke O’nun için millet kavramının bir parçasıdır. Kaçak FETÖ’cülerin Türkiye düşmanlığına dikkat ediniz. Bizim ihanet olarak yorumladığımız keyfiyet, onlar için dava mücadelesi!.. Türkiye’nin batması, işgale uğraması, bölünmesi onlar için önemsizdir. Zira millet kavramı yoktur.

FETÖ neslinde ümmet kavramı da yoktur. Kuran’da tahrif edilmek istenen ayetlerden bir kısmı da ‘Müslümanın kardeşinin ancak Müslüman olabileceği anlamındaki ayetlerdir’ ‘İslam’ın Allah indinde tek din olduğu ayetleri’ ve diğer bazı hükümlerdir. FETÖ için bir tek FETÖ ailesi vardır. Aile, millet ve ümmet kavramlarından uzak… Müslümandan çok Hristiyan’ı seven ve kollayan… Yahudiye özel saygı duyan… Fakirden çok zengini tutan ve dünyasında İslami hiçbir motifi kullanmadığı gibi İslam’ın ahlak ve ilkelerine aykırı ne varsa mubah sayan bir sapık zihniyet… İslam’ı içinden hançerlemeyi hedefleyen sureti haktan görünen ihanet hareketi…

***

Biz Türkler nasıl ki ‘İslam, bizde ayağa kalkmadan dünyada ayağa kalkamaz’ anlayışına inanıyorsak… Siyonizm de İslam’ın tahrifatının ve esaretin ancak Türkiye’den başlatılarak tüm İslam coğrafyasına yayılabileceğini ve ancak bu yolla kabul göreceğine inanıyor. FETÖ ve Türkiye bunun için seçildi. Siyonizm FETÖ’yü bulup sahiplendiği 40 yıl önce ne AK Parti vardı ne de Recep Tayyip Erdoğan… Belki ‘Küresel Darbe’ Tayyip Erdoğan sonrasına da bırakılabilirdi. Lakin Erdoğan FETÖ’yü tanıyıp gayesine ve ihanetine kanaat getirdikten sonra tedbirler almaya başlayınca FETÖ strateji değiştirip harekete geçti. Bu tedbirlerden sonradır ki kazanacağına inandığından darbe yapıp ülkeyi ele geçirme kararı verdi.

***

FETÖ darbesi, ne 1960 ne de 1980 darbelerine benzer. Hatta bir dış işgal hareketi bile FETÖ darbesinden daha büyük facia değildir. Askeri, bir gün kışlasına geri gönderebilirsiniz. Dış düşmanı bir gün kovabilirsiniz. Lakin FETÖ’yü bir daha ilelebet gönderemezsiniz. FETÖ zihinleri esir alıp bir sömürge nesli yetiştirme projesiydi. İncil ve Tevrat’tan sonra Kuran-ı Kerim’i de tahrif ederek Batı’nın istediği bir sömürge nesil… Siyonizmin önünde bir daha engel olarak görmeyeceği ve hatta boyun eğen bir nesil…

15 Temmuz şehitleri işte bu mana için şehit düştü. 15 Temmuz gazileri işte bu davaya sahip çıktı. Onlar yalnız Türkiye’yi ve Demokrasi’yi kurtarmadı. İslam coğrafyasının geleceğini de kurtardı. İslama ihaneti yırttı attı. Bu kadar aziz ve kıymetlidirler. 15 Temmuz kıymet hükmü böyle bilinmeli.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
tuncay 7 ay önce

ali bey çok isabetli bir analiz olmuş. eli̇ni̇ze sağlık. rabbim tüm mazlumları ve biz müslümanları korusun.

banner108