15 Temmuz, CIA-BND ve MOSSAD’ın hazırlayıp NATO’ya yaptırdığı ortak darbe girişimidir. FETÖ üzerinden Türkiye’yi bir iç savaşa sürükleyerek teslim alma girişimidir. FETÖ’nün bu ülkeyi hiçbir zaman yönetemeyeceğini ABD de bilir Almanya da… Türk halkının sağcısı, solcusu ve İslamcısıyla FETÖ’ye teslim olamayacağını en iyi onlar bilir. Onun için darbeyi FETÖ Türkiye’yi ele geçirip yönetsin diye yaptırmadılar. Kanlı bir darbe ve kanlı bir iç savaş amaçladılar. Böylece Türkiye’yi de Suriye gibi teslim alacaktılar. Güneydoğu’da bir PKK devleti kurdurup ülkeyi böldükten sonra ülkenin geri kalan kısmını bir daha ayağa kalkamayacak hâle getirmeyi planladılar.

Ne 15 Temmuz, ne 17/25 Aralık ve ne de Gezi, tek başına FETÖ’nün projesi değildi. Ülkeyi ABD, Almanya ve İsrail’e teslim etme projesiydi.

***

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın samimiyeti ve iradesi ABD’yi de, İsrail’i de Almanya’yı da ürküttü. Türkiye kontrollerinden çıkmıştı. Şayet Erdoğan’ın milletten yana iradesi öne çıkmasaydı ve bu güçlere boyun eğip emir alsaydı darbeye gerek olmayabilirdi. Lakin daha fazla zaman geçirmeden Erdoğan’ı tasfiyeye yeltendiler. Milleti hesaba katmadan darbe projesi çizdiler. Ama Allah hesaplarını altüst etti. Darbeye kalkışırken kendilerini güçlü ve yenilmez zannettiler. ABD, Almanya ve İsrail… Karşılarında kim direnecekti?

40 küsur yıldır büyütüp besledikleri FETÖ’yü darbe için harekete geçirdiler. Altlarında uçakları, ellerinde füzeleri, tankları ve silahları vardı. Güya güçlü ve korkusuzdular.

Allah, o gece Türk halkının yüreğine cesaret yükledi. FETÖ’cülerin kalbine ise korku saldı. Korkak köpekler gibi saldırgan hâllerini terk edip kuyruk sallayarak yenildiler. Isırdıkları, salya akıttıkları silahsız kahramanlara yenildiler. Çünkü Allah, samimi olanlara yardım etti.

***

Türkiye en önemli kaleydi. Aynı zamanda İslâm’ın kalesini kendileri açsısından tehdit olmaktan çıkarmak için tahrip etmek gerekecekti. Tahribat için ‘Kâinat İmamı’ sıfatıyla sakladıkları büyüttükleri haini yıllardır bugüne hazırladılar. FETÖ hareketi İslami bir hareket değildi. Hiçbir bakımdan İslami ve Kur’an’ı esas almadı. Hep Said-i Nursi ve Risale-i Nurlarla yürüdü. Örneklerini hep risalelerden verdi. FETÖ hareketi hiçbir fakirden yana da değildi. Zengin çocuklarını el üstünde tuttular. Fakir çocuklarından yalnızca zeki olanları alıp yetiştirip kullandılar. FETÖ hareketi ta en başından bir ihanet projesiydi. Ama Müslümanlar arasına tefrika girmesin diye eksiklikleri hep örtüldü, hataları konuşulmadı.

FETÖ hareketi, dünyadaki okulları nedeniyle hiçbir zaman lanetlenmedi. Oralarda Türkçe öğretilirken, İstiklal Marşı söyletilirken Türkiye’nin yararına zannedildi. Bugün görüyoruz ki FETÖ okullarından yetişen yabancılar da FETÖ gibi Türkiye düşmanı kesildiler. Ülkelerinde Türkiye’nin aleyhine çalışıyorlar. Kaçak FETÖ’cülere kucak açtılar ve kolluyorlar. FETÖ, o okullardaki çocukları da küresel efendilerine hizmetkâr biçiminde yetiştirmiş.

Rusya’nın Moskova Büyükelçiliğinde FETÖ okullarından yetişen bir Rus tercüman 3 gün bizimle dolaştı. Görevi tercümanlıktı. Öyle yetiştirilmiş ki hâlâ FETÖ’den yana… Rusya’dan çok Amerika’dan yana…

***

FETÖ bir daha bu ülkede barınamaz. Bırakın büyümeyi yeşeremez. Yani 40 küsur yıllık CİA-MOSSAD projesi NATO’nun çizdiği yol haritası başarısızlıkla sonuçlandı. Lakin Türkiye’nin kötülüğüne artık açıktan çalışacaklar. Yani asli unsurlarına dönecekler. FETÖ bir kötülük hareketiydi ve aslına rücu etti. Üzerinden bütün örtüler kalkınca tüm iğrençliği ile ortaya çıktı. Şimdi amaç kendi yapamadığını ülkedeki muhalefet eliyle yaptırmak…

Önce “kontrollü darbe” dedirterek ihanet projesini masumlaştırmak, bir süre sonra da 15 Temmuz’u unutturmak. 15 Temmuz unutulmadığı müddetçe ne FETÖ ve ne de maşayı tutan eller ABD, Almanya ve İsrail bu ülkede yeni bir proje gerçekleştiremeyecek.

15 Temmuz’u unutmayacağız unutturmayacağız.

15 Temmuz, bağımsızlığın ve demokrasinin kanla elde edildiği tarihtir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Nedim 2 yıl önce

15 Temmuz, gerçek kahramanlarla sahtelerinin ayrıştığı tarihtir.. Niyetle amelin kucaklaştığı, kafasında 40 tilki dolaşanlarla kınalı kuzuların birbirinden ayrıştığı gündür..içi dışı ayrı olanların artık kendine yeni kostümler aradığı, fakat bütün bu rol değişimine rağmen kül yutmayan bir milletin yeniden doğduğu gündür !!!

banner89

banner108